Kategori

Populære Innlegg

1 Laryngitt
Hvordan behandle vasomotorisk rhinitt hjemme
2 Laryngitt
Behandling av influensa og kulde
3 Rhinitt
De beste måtene å behandle tørr rhinitt
Image
Hoved // Rhinitt

Farmasøytisk pulver Antigrippin - sammensetning, bruksanvisning


Slike problemer, som akutte luftveissykdommer, kan skje med hver enkelt av oss når som helst på året. Ofte lider vi ikke fra angrepet av katarralsykdommer, men fra nederlag av virus som ikke bare forverrer vår generelle tilstand, men også har stor betydning for utviklingen av ulike komplikasjoner. Selvfølgelig bør slike patologiske forhold ikke bli ignorert, det er best å behandle dem under oppsyn av en lege. Behandling av akutte luftveisinfeksjoner og akutte respiratoriske virusinfeksjoner, inkludert influensa, kan omfatte bruk av en rekke medisinske preparater, inkludert midler til antigrippin (pulver).

Hva er antigrippinvirkning?

Antigrippin er en kompleks medisinsk sammensetning som er i stand til å fjerne feber og eliminere inflammatoriske prosesser. I tillegg eliminerer dette verktøyet hevelsen av slimhinnene i nesehulen, takler manifestasjonene av allergier og andre kaldt symptomer.

Hva er antigrippinsammensetningen?

Farmasøytisk pulver Antigrippin inneholder paracetamol, vitamin C eller med andre ord ascorbinsyre, samt klorfeniraminmaleat. Paracetamol er et antiinflammatorisk legemiddel, det er i stand til å eliminere ubehagelige smertefulle opplevelser, samt redusere feber. En slik komponent av denne medisinen, som klorfeniraminmaleat, er i seg selv en blokkering av H1-histaminreseptorene, den håndterer manifestasjonene av allergier og har beroligende egenskaper. I tillegg fører forbruket til en reduksjon i slimproduksjonen. Klorfenamin hjelper også med å lindre nasalpustens prosesser med en størrelsesorden, redusere følelsen av neseestramming, redd pasienten fra nysing, tåre, kløe og rødhet i øynene.

Askorbinsyre er en sterk antioksidant, den stimulerer immunsystemets aktivitet og reduserer vaskulær permeabilitet. Dessuten er vitamin C aktivt involvert i reguleringen av redoks-prosesser og er viktig for det normale løpet av karbohydratmetabolismen.

En pakke med Antigrippin-pulver inneholder fem hundre milligram paracetamol, ti milligram klorfenaminmaleat og to hundre milligram ascorbinsyre.

Legemidlet kan kjøpes i to forskjellige former - med honning-sitron eller kamille smaken.

Hva er indikasjonene på Antigrippin?

Antigrippin kan brukes til behandling av ulike smittsomme og inflammatoriske sykdommer, for eksempel ulike typer SARS og influensa, som er ledsaget av feber, kuldegysninger og hodepine, vondt ledd og muskler og nesestopp og smertefulle opplevelser i hals og nese bihulene.

Hva er antigrippin bruk og dosering?

Dette legemidlet er egnet for behandling av voksne og barn over 15 år. Samtidig er det lov til å konsumere ikke mer enn to eller tre poser av stoffet. Pulvermedisinering bør løses helt i ett glass med lite oppvarmet vann (ikke høyere enn femti seksti grader). Den tilberedte sammensetningen skal umiddelbart drukne. Det anbefales sterkt å konsumere løsningen mellom måltider.

Mellom inntak av den medisinske sammensetningen skal være minst fire timer.

Hvis pasienten har nedsatt lever- eller nyreaktivitet, eller hvis alderen har gått over femti år, bør intervallet mellom inntak av medisinen være minst åtte timer.

Varigheten av forbruket uten å konsultere en lege, bør ikke overstige fem dager, hvis medisinen brukes til smertelindring. Med temperaturkorreksjon reduseres denne perioden til tre dager.

Hva er kontraindikasjoner av antigrippin?

Pulver Antigrippin instruksjoner for bruk er ikke tillatt å bruke dersom pasienten er overfølsom for noen av komponentene. Også dette legemidlet er ikke brukt til behandling av pasienter med erosive og ulcerative lesjoner i fordøyelseskanalen under akutt stadium, alvorlig form for nyre- eller leverinsuffisiens. Dette legemidlet er ikke egnet for pasienter med alkoholisme, vinkel-lukkede glaukom, fenylketonuri, prostatahyperplasi. Antigrippin brukes ikke til behandling av barn opp til en alder av femten, i tillegg er forbruket kontraindisert ved å bære et barn, samt i ammestadiet.

Spesiell forsiktighet må tas ved nyre- eller leverinsuffisiens, medfødt hyperbilirubinemi, mangel på glukose-6-fosfat dehydrogenase, viral hepatitt, alkoholhepatitt og i alderen.

Hva er bivirkningene av Antigrippin?

Antigrippin forårsaker ekstremt sjeldne bivirkninger, i de fleste tilfeller er det ganske godt tolerert av kroppen. Men i noen tilfeller kan forbruket føre til hodepine og følelser av tretthet, fremkalle kvalme og smerte i den epigastriske regionen. Utviklingen av hypoglykemi, anemi og hemolytisk anemi er ekstremt sjelden, og enda mindre trombocytopeni. I noen tilfeller provoserer Antigrippin ulike typer allergiske reaksjoner, inkludert hudutslett, kløe, urtikaria, angioødem, etc. Noen pasienter har utviklet hypervitaminose C, problemer med stoffskiftet, en følelse av varme og tørrhet i munnhulen. Noen ganger kan det være paresis av innkvartering, overdreven døsighet og urinretensjon.

Utseendet til enhver bivirkning bør vurderes som en grunn til umiddelbar konsultasjon med legen.

Antigrippin pulver: bruksanvisning

struktur

paracetamol - 500 mg

klorfenaminmaleat - 10 mg

askorbinsyre - 200 mg

natriumbikarbonat, sitronsyre, sorbitol, povidon, sukrose, natriumcyklamat, aspartam, acesulfamkalium, lime smaken (aromatisk fruktadditiv "Lime"), karamelsmak, honningsmak, natriumdosekat.

natriumbikarbonat, sitronsyre, sorbitol, povidon, sukrose, natriumcyklamat, aspartam, acesulfamkalium, kamilleekstrakt, dokuzatnatrium.

beskrivelse

Honning-sitronpulver: pulver med forskjellige granulasjonsnivåer,

bestående av partikler fra hvitt til gråaktig beige farge, med en bestemt lukt. Pletter av mørk brun farge er tillatt. Kamillepulver: pulver av forskjellige grader av granulering, bestående av partikler fra hvitt til beige og lysebrunt i farge, med en bestemt lukt. Blotches av brun farge er tillatt.

Farmakologisk aktivitet

Det kombinerte stoffet består av tre aktive stoffer.

Paracetamol har en smertestillende og antipyretisk effekt; eliminerer hodepine og andre typer smerte, reduserer feber.

Klorfenaminmaleat er et antihistaminmiddel, histaminreseptorblokkeren H1, et derivat av propylamin, har anticholinerge virkninger. Antihistaminer som utviser H1-histaminolytiske egenskaper har evnen til reversibel konkurransemotstand med histamin i vevene i huden, lungene, tarmene og blodkarene. Sederingen av klorfenaminmaleat skyldes dens gjennomtrengning gjennom blod-hjernebarrieren. Adrenolytisk egenskap kan øke risikoen for ortostatisk hypotensjon.

Å ha antiallergisk virkning, letter det å puste gjennom nesen, reduserer følelsen av nesestop, nysing, tåre, kløe og rødhet i øynene.

Askorbinsyre (C-vitamin) er involvert i regulering av redoks-prosesser, karbohydratmetabolisme, øker kroppens motstand.

Indikasjoner for bruk

Symptomatisk behandling av ARVI, influensa, rhinitt, ledsaget av feber, kuldegysninger, hodepine, smerter i ledd og muskler, nesestopp og sår i hals og bihuler.

Kontra

• Overfølsomhet overfor paracetamol, askorbinsyre, klorfenamin eller annen komponent av legemidlet;

• Erosive og ulcerative lesjoner i mage-tarmkanalen (i den akutte fasen);

• Alvorlig nyre- og / eller leversvikt;

• Prostata hyperplasi;

• Barns alder (opptil 15 år);

• Graviditet (I og III trimester) og amming.

Forholdsregler: Nyresvikt og / eller leverinsuffisiens, mangel på glukose-6-fosfat dehydrogenase, medfødt hyperbilirubinemi (Gilbert, Dubin-Johnson og Rotor syndromer), hyperoksalaturia, progressive ondartede sykdommer, viral hepatitt, alkoholhepatitt, eldre alder.

Dosering og administrasjon

ta stoffet mellom måltider. Maksimal daglig dose er 3 poser. Intervallet mellom doser av legemidlet bør være minst 4 timer.

Hos pasienter med nedsatt lever- eller nyrefunksjon og hos eldre pasienter, bør intervallet mellom doser av legemidlet være minst 8 timer.

Varigheten av behandlingen uten å konsultere en lege, er ikke mer enn 5 dager ved foreskrevet som bedøvelse og 3 dager som antipyretisk.

ory i et glass (200 ml) varmt vann (50-60 ° C)

Bivirkninger

Legemidlet tolereres godt i de anbefalte dosene.

I sjeldne tilfeller er det effekter:

Tilknyttet tilstedeværelsen av paracetamol

Det er noen sjeldne tilfeller av overfølsomhetsreaksjoner av umiddelbar type: anafylaktisk sjokk, angioødem, erytem,

urticaria, hudutslett. Med disse manifestasjonene, bør du umiddelbart slutte å ta dette stoffet og beslektede stoffer. I svært sjeldne tilfeller er trombocytopeni, leukopeni og nøytropeni notert.

Tilknyttet tilstedeværelsen av klorfenaminmaleat

Farmakologiske egenskaper av klorfenamin ligger til grunn for bivirkningene av varierende grad av intensitet som er forbundet eller ikke relatert til doseringen av legemidlet.

På den delen av det autonome nervesystemet:

• Sedering eller døsighet, mer uttalt i begynnelsen av behandlingen;

• anticholinerge effekt: tørre slimhinner, forstoppelse, forstyrrelse av innkvartering, dilaterte elever, hjertebank, urinforstyrrelser (dysuri, urinretensjon);

• ubalanse, svimmelhet, tap av minne eller oppmerksomhetskonsentrasjon, er vanlig hos eldre mennesker;

• bevegelsessykdom, skjelving

• forvirring, hallusinasjoner.

• erytem, ​​eksem, alvorlig kløe, purpura;

• mindre vanlig angioødem;

Fra siden av hematopoiesis '.

Alle bivirkninger av stoffet skal rapporteres til legen.

overdose

Symptomer på overdosering av klorfenaminmaleat: Svimmelhet, agitasjon, søvnforstyrrelser, depresjon, kramper.

Symptomer på overdosering av paracetamol: kvalme, oppkast, tap av appetitt, lunger, magesmerter. Disse symptomene vises hovedsakelig i de første 24 timene.

En overdose, med utgangspunkt i 10 g paracetamol i en tid for en voksen og 150 mg per 1 kg av vekten på et tidspunkt for et barn, fører til levercytolyse, noe som kan føre til fullstendig og irreversibel levernekrose, uttrykt i leversvikt, metabolsk acidose, encefalopati opp til koma og død.

Samtidig er det en økning i nivået av levertransaminaser, melkesyre dehydrogenaser, bilirubin og en reduksjon i nivået av protrombin, som kan oppstå 12-48 timer etter at legemidlet er tatt.

• Umiddelbar pasienttilførsel til sykehuset;

• innsamling av en blodprøve i et reagensrør for å bestemme initialkonsentrasjonen av paracetamol i plasma;

• Hurtig eliminering av medisinen ved vasking

• behandling av overdosering av paracetamol innebærer vanligvis at intravenøst ​​eller oralt administreres N-acetylcystein-antidot så snart som mulig innen de ti første timene etter at legemidlet er tatt, så snart som mulig

Litteraturen beskriver isolerte tilfeller av akutt og kronisk overdose askorbinsyre hos pasienter med glukose-6-fosfat dehydrogenase mangel. I DIC kan en overdose askorbinsyre føre til en betydelig økning i serum og urinoksalatnivåer. Økt blodoksalatnivå hos pasienter på hemodialyse kan føre til avsetning av kalsiumoksalatavsetninger.

Interaksjon med andre legemidler

Samspillet mellom paracetamol og induktorer av mikrosomal oksidasjon i leveren (fenytoin, etanol, barbiturater, rifampicin, fenylbutazon, trisykliske antidepressiva) øker produksjonen av hydroksylerte aktive metabolitter, noe som gjør det mulig å utvikle alvorlig rusforgiftning med liten overdose.

Mot bakgrunn av å motta paracetamol pankreatitt.

Inhibitorer av mikrosomal oksidasjon (inkludert cimetidin) reduserer risikoen for hepatotoksisk virkning.

Samtidig mottak av diflunisal og paracetamol øker konsentrasjonen i blodplasmaet av sistnevnte med 50%, noe som øker

levertoksisitet. Samtidig mottak av barbiturater reduserer effekten av paracetamol.

Paracetamol reduserer effektiviteten av urikosuriske legemidler. Paracetamol i høye doser (4 g / dag) i mer enn 4 dager kan forsterke virkningen av orale antikoagulantia og dermed øke risikoen for blødning. Konstant overvåking av MNO (internasjonalt normalisert holdning) er nødvendig. Det er nødvendig å ta paracetamolinntak når det administreres i kombinasjon med orale antikoagulantia og avbryte paracetamolinntaket. Klorfenamin maleat

Klorfenaminmaleat kan øke den hemmende effekten på sentralnervesystemet av mange stoffer og stoffer, reduserer reaksjonshastigheten og reduserer konsentrasjonen. Disse er morfinderivater (analgetika, antitussiver), neuroleptika, beroligende midler, barbitukater, benzodiazepiner (for eksempel meprobamat, diazepam), hypnotika, beroligende antidepressiva (amitriptylin, doxepin, mianserin, mirtazapin, timipramin, morfer, antidepressiva; sentralvirkende, baclofen, talidomid.

Glukokortikosteroider - øker risikoen for å utvikle glaukom.

Etanol forbedrer den beroligende effekten av klorfenaminmaleat.

- øker konsentrasjonen i blodet av benzylpenicillin og tetracykliner;

- forbedrer absorpsjonen i tarmen av jernpreparater (konverterer jern til jern); kan øke utskillelsen av jern mens den brukes sammen med deferoksamin;

- øker risikoen for krystalluri ved behandling av kortvirkende salicylater og sulfonamider, senker nyrens utskillelse av syrer, øker utskillelsen av legemidler som har en alkalisk reaksjon (inkludert alkaloider), reduserer konsentrasjonen i blodet av orale prevensjonsmidler;

- øker totalklaringen av etanol;

- Samtidig bruk reduserer den kronotrope effekten av isoprenalin.

Det kan både øke og redusere effekten av antikoagulerende legemidler. Reduserer terapeutisk effekt av antipsykotiske stoffer (neuroleptika) - fenotiazinderivater, tubulær reabsorpsjon av amfetamin og trisykliske antidepressiva.

Samtidig mottak av barbiturater øker utskillelsen av askorbinsyre i urinen.
Ved samtidig administrering av deferoksamin med ascorbinsyre i høye doser intravenøst, er det mulig å utvikle hjertedysfunksjon eller akutt hjertesvikt (vanligvis reversibel etter seponering av vitamin C). Bruk av vitamin C i hemokromatose er bare mulig etter starten av behandling med deferoksamin under kontroll av hjertefunksjonen.

Programfunksjoner

I tilfelle feber, tegn på overinfeksjon, eller hvis symptomene ikke går bort innen fem dager, bør behandlingen vurderes.

For å unngå fare for overdosering må du sørge for at det ikke er noen paracetamol eller klorfenaminmaleat i andre legemidler.

Når du tar metoklopramid, domperidon eller colestiramin, bør du også konsultere legen din.

Ved langvarig bruk i doser som er vesentlig høyere enn anbefalt, øker sannsynligheten for nedsatt lever- og nyrefunksjon, er det nødvendig med kontroll av det perifere blodbildet.

Parasetamol og askorbinsyre kan forvride laboratorietestresultater (kvantitativ bestemmelse av glukose og urinsyre i plasma, bilirubin, aktivitet av "lever" transaminaser - AJIT, ACT, LDH).

For å unngå giftig skade på leveren, bør ikke paracetamol kombineres med inntak av alkoholholdige drikkevarer, samt tas av personer som er utsatt for kronisk alkoholforbruk. Risikoen for leverskade øker hos pasienter med alkoholisk hepatose.

Administrering av askorbinsyre til pasienter med raskt proliferative og intensivt metastaserende svulster kan forverre prosessen. Hos pasienter med høyt innhold av jern i kroppen, bør askorbinsyre brukes i minimale doser.

Overvåking av bruk av klorfenaminmaleat bør forbedres i følgende tilfeller:

- Hos eldre pasienter: En større sannsynlighet for ortostatisk hypotensjon, svimmelhet, sedasjon, kronisk forstoppelse (risiko for paralytisk tarmobstruksjon), prostata hypertrofi.

- Ved mangel på lever og / eller nyrer på grunn av mulig kumulasjon.

Innflytelse på evnen til å kjøre og arbeide med mekanismer.

Bruk av dette stoffet kan forårsake døsighet, spesielt i begynnelsen av behandlingen. Denne effekten forsterkes ved bruk av alkoholholdige drikker eller alkoholholdige stoffer.

Utgivelsesskjema

Pulver til fremstilling av en løsning for oral administrering av honning-sitron og kamille.

Ved 5,0 g pulver i en papirpose / A1 / polyetylen. På 6, 10, 30 poser i en papppakke med applikasjonsinstruksjonen.

Lagringsforhold

På et tørt sted ved en temperatur på 10 til 30 ° C.

Instruksjoner og sammensetning av pulveret Antigrippin

Svekket immunitet, dårlig kosthold og uoppmerksomhet til helsen kan føre til ulike sykdommer, spesielt til influensa. Vår artikkel vil introdusere deg til et stoff som bidrar til å bekjempe symptomene på denne sykdommen, du vil lære om sammensetningen og bruksmetoder.

Farmakologisk aktivitet

Drug Antigrippin inneholder elementer som forbedrer og utfyller sine egenskaper, som finnes i paracetamol, klorfenaminmaleat og askorbinsyre (vitamin C). Hovedvirkningen av legemiddelkomponentene er som følger:

  • Paracetamol har en smertestillende effekt, senker feber, lindrer hodepine, senker feber i kroppen, reduserer økt sensitivitet av reseptorer til kjemiske stimuli, reduserer intensiteten av smertefulle spasmer.
  • Klorfenaminmaleat er ikke bare et antiinflammatorisk middel, men også et antihistamin, atropinlignende, anticholinerge og beroligende middel. Dette stoffet eliminerer virkningen av histamin, beroliger kløe, bidrar til normalisering av vaskulær permeabilitet og eliminering av sammentrekninger av vaskulært glatt muskelvev, blokkering av serotonin og m-kolinergreceptorer og undertrykking av kjertlene i neseslimhinnen.
  • Askorbinsyre, eller vitamin C, har en antioxidant natur. Vitamin C gir cellebeskyttelse mot uønskede effekter av peroksidering, styrker celle og humoral immunitet, deltar i frigjøring av endogen interferon, øker fagocytisk funksjonalitet av nøytrofiler, reduserer den høye vaskulære permeabiliteten.

Antigrippinpulver er et terapeutisk legemiddel, som er preget av følgende funksjoner: eliminerer betennelse, senker feber og bekjemper manifestasjoner av allergiske reaksjoner.

Medisinering bidrar til å bekjempe tegn på influensa, eliminerer hevelse i neseslimhinnene, bringer lindring fra nesepusten.

Narkotikabeskrivelse

Pulver Antigrippin har en honning-sitron smak, har en granulær struktur i form av partikler med en karakteristisk hvit eller gråaktig beige farge. Samtidig er det en bestemt lukt, flekker av mørk brun farge er tillatt.

Kamillepulver har samme egenskaper og beskrivelse, men det kan være en blanding av lysebrun farge.

Sovjet Antigrippin ble produsert som et stoff av et bredere spekter av effekter på muterende typer influensavirus. Han kjemper effektivt med den forårsakende agenten av sykdommen. Forskningsinstituttet har fullført sitt arbeid, og frigjør et nytt effektivt antiviralt terapeutisk middel som kalles Antigrippin. Egenheten er å redusere risikoen for manifestasjon av farlige komplikasjoner ved katarrale plager.

I sovjetiske tider ble legemidlet frigitt i medisinsk form, med begrenset holdbarhetstid. Sammensetningen av stoffet: aspirin - 0,5, difenhydramin - 0,02, rutin - 0,02, askorbinsyre - 0,3 mg, kalsiumglukonat - 0,1 mg.

Pulver til fremstilling av blandingen er tilgjengelig i papir-polyetylenpakninger på 5,0 g. Kartongemballasjen inneholder 6, 10 og 30 slike poser. De er vedlagt en liste over bruksanvisninger. Pulveret i seg selv har følgende effektive komponenter:

  • Paracetamol - 500 mg.
  • Klorfenaminmaleat - 10 mg.
  • Ascorbinsyre - 200 mg.

Antigripinsammensetning med kalk består av komponenter: soda, tribasinsyre, sorbitol, povidon, sukrose, natriumcyklamat, aspartam, acesulfamkalium, lime, karamell og honningsaroma, natrium dokuzata.

Kamille medisin inkluderer brus aske, tribasinsyre, sorbitol, povidon, rørsukker, natriumcyklamat, søtningsmiddel, acesulfamnatrium, uterin urte ekstrakt årlig, dokuzat natrium.

Fungerer destinasjon for barn

Barnas alder har en rekke funksjoner. En av dem er at immunforsvaret ennå ikke er fullstendig dannet og styrket, slik at valg av medisiner for spedbarn skal nærmer seg med ekstrem forsiktighet.

Antigrippin №10 i form av et pulver kan foreskrives av en lege til barn allerede fra 3 år mellom måltider med et intervall på 4 timer, men ikke oftere enn 3 ganger om dagen. Hvis tegn på symptomer ikke går bort, bør du umiddelbart kontakte lege for å finne en annen behandling.

Med influensaviruset blir Antigrippin gitt til barn fra 3 år i form av brusende tabletter. Doseringen bør koordineres med terapeuten, særlig siden en intoleranse til legemidlet ved kroppen er mulig eller ved samtidig bruk av forskjellige stoffer. Etter oppløsning av løsningen er det nødvendig å drikke det umiddelbart, lagring av ferdigstilt produkt er forbudt.

Men ikke glem at det hver gang før du kjøper denne eller den medisinen, skal det oppnås en avtale med den behandlende legen fordi det, i tillegg til fordelene (hvis det brukes feil), kan skade kroppen.

Barns Antigrippin, som er tilgjengelig i pulverform, har følgende aktive ingredienser:

  • Paracetamol - 250 mg.
  • Ascorbinsyre - 50 mg.
  • Klorfenaminmaleat - 3 mg.

Ytterligere komponenter består av soda, tribasisk karboksylsyre, sorbtol, povidon, natriumsakkarinat, karbonat, makrohop, silisiumdioksyd, forskjellige smaksstoffer.

Instruksjoner for bruk

Instruks for bruk indikerer at stoffet brukes i nærvær av følgende tegn:

  • Influensa sykdom.
  • Rhinitt, som er ledsaget av høy feber, skjelving.
  • Smerter i hodet.
  • Smerter i muskler og ledd.
  • Nesekramming.
  • Sår hals og bihuler.

Legemidlet er kontraindisert i tilfelle en negativ reaksjon av kroppen til paracetamol, C-vitamin eller andre komponenter i legemidlet, erosive og ulcerative sykdommer i tarmsystemet, manifestasjon av nyresvikt, alkoholavhengighet, vinkelsluttende glaukom, barn under 15 år, avanserte ondartede sykdommer, hos kvinner i stilling og amming.

Inntaksregler for pulver

For voksne og barn, er verktøyet tatt 2-3 ganger om dagen, det anbefales mellom måltider. Pulveret må være fullstendig oppløst i vann ved 30-35 ° C, hvoretter det er klart for bruk. Det maksimale antall poser - ikke mer enn 3 per dag. Dosen må angis av behandlingslegen.

Prøv å holde tiden mellom å ta medisinen - 4 timer. Pasienter med nedsatt funksjon av nyrer og lever, eldre er syke, bør ta følgende pulver minst 8 timer etter forrige dose. Som et bedøvelsesmiddel kan legemidlet brukes i ikke mer enn 5 dager, og som en antipyretisk komponent, brukes den i 3 dager.

Metoden for fremstilling av oppløsningen, oppskriften: Oppløs 1 pose med Antigrippin i en beholder med varmt vann (55 ° C) med et volum på 200 ml og ta det straks. Lagring av det preparerte legemidlet er ikke tillatt, da komponentene mister sin aktivitet og kan skade pasientens kropp.

Bivirkninger av Antigrippin

Ved behandling av symptomer på forkjølelse av Antigrippina er negative konsekvenser også mulige i form av:

  • Migrene.
  • Svimmelhet.
  • Hovent ansikt.
  • Generell sammenbrudd.
  • Kvalme og gagreflekser.
  • Gastrisk smerte.
  • Allergier (utslett eller kløe).

Hvis du oppdager et av de angitte tegn på kroppens reaksjon på bruken av stoffet, må du straks slutte å ta medisinen og kontakte legen din for å få hjelp.

Før du begynner å bruke Antigrippin, ta kontakt med legen din, han vil foreskrive doseringen og gi råd om ekstra legemidler som, når de virker, gir et positivt resultat og snart ønsket lindring og utvinning. Velsigne deg!

AntiGrippin

◊ Pulver til fremstilling av en løsning for oral administrering av honning-sitron med forskjellige grader av granulering, bestående av partikler fra hvitt til gråaktig beige farge, med en spesiell lukt; flekker av mørk brun er tillatt.

Hjelpestoffer: natriumbikarbonat - 644 mg, sitronsyre - 1328 mg; sorbitol - 317 mg; Povidon - 16 mg; sukrose - 1793 mg; natriumsyklamat - 42 mg; aspartam - 20 mg; acesulfam kalium - 15 mg; sitron smaken - 55 mg, karamellfarge - 15 mg, honning smak - 45 mg.

5 g - poser (3) - pakker kartong.
5 g - poser (10) - pakker kartong.

◊ Pulver til fremstilling av en løsning for inntak av kamille av ulike grader av granulering, bestående av partikler fra hvitt til beige og lysebrun i farge, med en bestemt lukt; flekker av brun er tillatt.

Hjelpestoffer: natriumbikarbonat - 644 mg, sitronsyre - 928 mg; sorbitol - 317 mg; Povidon - 16 mg; sukrose - 2058 mg; natriumsyklamat - 42 mg; aspartam - 20 mg; acesulfam kalium - 15 mg; kamille ekstrakt - 250 mg.

5 g - poser (10) - pakker kartong.

Paracetamol har en smertestillende og antipyretisk effekt; eliminerer hodepine og andre typer smerte, reduserer feber.

Klorfenamin - histamin H-blokkering1-reseptor, har anti-allergisk effekt, letter pusten gjennom nesen, reduserer følelsen av nesestop, nysing, tåre, kløe og rødhet i øynene.

Askorbinsyre (C-vitamin) er involvert i regulering av redoks-prosesser, karbohydratmetabolisme, øker kroppens motstand.

- infeksiøse og inflammatoriske sykdommer (ARVI, influensa), ledsaget av feber, kuldegysninger, hodepine, smerter i ledd og muskler, nesestopp og sår i hals og bihuler.

- erosive og ulcerative lesjoner i fordøyelseskanalen (i den akutte fasen);

- alvorlig nyre- og / eller leversvikt

- prostatisk hyperplasi

- barns alder opptil 15 år

- Overfølsomhet overfor paracetamol, askorbinsyre, klorfenamin eller annen komponent av legemidlet.

Med omhu: Nyresvikt og / eller leversvikt, mangel på glukose-6-fosfat dehydrogenase, medfødt hyperbilirubinemi (Gilbert, Dubin-Johnson og Rotor syndromer), viral hepatitt, alkoholisk hepatitt, alderdom.

Legemidlet er tatt oralt. Innholdet i posen skal løses fullstendig i et glass (200 ml) varmt vann (50-60 ° C) og drikk den resulterende løsningen umiddelbart. Det er bedre å ta stoffet mellom måltider.

Voksne og barn over 15 år - 1 pose 2-3 ganger daglig. Intervallet mellom doser av legemidlet skal være minst 4 timer. Maksimal daglig dose er 3 pose.

Hos pasienter med nedsatt lever- eller nyrefunksjon og eldre pasienter bør intervallet mellom doser av legemidlet være minst 8 timer.

Varigheten av legemidlet uten å konsultere en lege er ikke mer enn 5 dager når det er foreskrevet som en bedøvelse og 3 dager som en antipyretisk.

Legemidlet tolereres godt i de anbefalte dosene.

På den delen av nervesystemet: i enkelte tilfeller - hodepine, trøtthet.

På fordøyelsessystemet: i sjeldne tilfeller - kvalme, smerte i den epigastriske regionen.

På den delen av det endokrine systemet: i isolerte tilfeller - hypoglykemi (opp til utviklingen av koma).

På den delen av hematopoietisk system: i sjeldne tilfeller - anemi, hemolytisk anemi (spesielt for pasienter med mangel på glukose-6-fosfat dehydrogenase); ekstremt sjelden - trombocytopeni.

Allergiske reaksjoner: i enkelte tilfeller - hudutslett, kløe, urtikaria, angioødem, anafylaktoide reaksjoner (inkludert anafylaktisk sjokk), eksudativ erytem multiforme (inkludert Stevens-Johnsons syndrom), giftig epidermal nekrolyse (Layelsyndrom) ).

Andre: i sjeldne tilfeller - hypervitaminose C, metabolsk forstyrrelse, følelse av varme, tørr munn, innkvartering parese, urinretensjon, døsighet.

Alle bivirkninger av stoffet til pasienten skal rapporteres til legen.

Symptomer på overdosering av stoffet på grunn av dets bestanddeler. Det kliniske bildet av akutt forgiftning med paracetamol utvikles innen 6-14 timer etter administrering. Symptomer på kronisk forgiftning forekommer 2-4 dager etter overdosering.

Symptomer på akutt paracetamolforgiftning: diaré, nedsatt appetitt, kvalme og oppkast, abdominal ubehag og / eller magesmerter, økt svetting.

Symptomer på klorfenaminforgiftning: Svimmelhet, agitasjon, søvnforstyrrelser, depresjon, kramper.

Øker blodkonsentrasjonen av benzylpenicillin og tetracykliner.

Forbedrer absorpsjonen i tarmen av jernpreparater (konverterer jern til jern); kan øke utskillelsen av jern mens du bruker deferoksamin.

Øker risikoen for krystalluri ved behandling av kortvirkende salicylater og sulfonamider, senker nyrens utskillelse av syrer, øker utskillelsen av legemidler som har en alkalisk reaksjon (inkludert alkaloider), reduserer konsentrasjonen av orale prevensjonsmidler i blodet.

Øker totalklaringen av etanol.

Samtidig bruk reduserer den kronotrope effekten av isoprenalin.

Det kan både øke og redusere effekten av antikoagulerende legemidler.

Reduserer terapeutisk effekt av antipsykotiske stoffer (neuroleptika) - fenotiazinderivater, tubulær reabsorpsjon av amfetamin og trisykliske antidepressiva.

Samtidig mottak av barbiturater øker utskillelsen av askorbinsyre i urinen.

Klorfenaminmaleat øker effekten av hypnotiske legemidler.

Antidepressiva, anti-parkinsoniske stoffer, antipsykotika (fenotiazinderivater) øker risikoen for bivirkninger (urinretensjon, tørr munn, forstoppelse).

Glukokortikoider øker risikoen for å utvikle glaukom.

Etanol forbedrer den beroligende effekten av klorfenaminmaleat.

Samspillet mellom paracetamol og induktorer av mikrosomal oksidasjon i leveren (fenytoin, etanol, barbiturater, rifampicin, fenylbutazon, trisykliske antidepressiva) øker produksjonen av hydroksylerte aktive metabolitter, noe som gjør det mulig å utvikle alvorlig rusforgiftning med liten overdose.

Under behandling med paracetamol bidrar etanol til utvikling av akutt pankreatitt.

Inhibitorer av mikrosomal oksidasjon (inkludert cimetidin) reduserer risikoen for hepatotoksisk virkning.

Samtidig administrering av diflunisal og paracetamol øker konsentrasjonen i blodplasmaet av sistnevnte med 50%, økende hepatotoksisitet.

Samtidig mottak av barbiturater reduserer effekten av paracetamol.

Paracetamol reduserer effektiviteten av urikosuriske legemidler.

Når du tar metoklopramid, domperidon eller colestiramin, bør du også konsultere legen din.

Ved langvarig bruk i doser som er vesentlig høyere enn anbefalt, øker sannsynligheten for nedsatt lever- og nyrefunksjon, er det nødvendig med kontroll av det perifere blodbildet.

Parasetamol og askorbinsyre kan forvride laboratorietestresultater (kvantitativ bestemmelse av glukose og urinsyre i plasma, bilirubin, levertransaminaseaktivitet, LDH).

For å unngå giftig skade på leveren, bør ikke paracetamol kombineres med inntak av alkoholholdige drikkevarer, samt tas av personer som er utsatt for kronisk alkoholforbruk. Risikoen for leverskade øker hos pasienter med alkoholisk hepatose.

Administrering av askorbinsyre til pasienter med raskt proliferative og intensivt metastaserende svulster kan forverre prosessen.

Hos pasienter med høyt innhold av jern i kroppen, bør askorbinsyre brukes i minimale doser.

1 pose honning-sitronpulver inneholder 1,793 g sukker, som tilsvarer 0,15 XE.

1 pose kamillepulver inneholder 2,058 g sukker, som tilsvarer 0,17 XE.

Farmasøytisk pulver Antigrippin - sammensetning, bruksanvisning

Antigrippin pulver: bruksanvisning

Selvmedisinering kan være skadelig for helsen din.
Du må konsultere legen din, samt lese instruksjonene før bruk.

paracetamol - 500 mg

klorfenaminmaleat - 10 mg

askorbinsyre - 200 mg

natriumbikarbonat, sitronsyre, sorbitol, povidon, sukrose, natriumcyklamat, aspartam, acesulfamkalium, lime smaken (aromatisk fruktadditiv "Lime"), karamelsmak, honningsmak, natriumdosekat.

natriumbikarbonat, sitronsyre, sorbitol, povidon, sukrose, natriumcyklamat, aspartam, acesulfamkalium, kamilleekstrakt, dokuzatnatrium.

beskrivelse

Honning-sitronpulver: pulver med forskjellige granulasjonsnivåer,

bestående av partikler fra hvitt til gråaktig beige farge, med en bestemt lukt. Pletter av mørk brun farge er tillatt. Kamillepulver: pulver av forskjellige grader av granulering, bestående av partikler fra hvitt til beige og lysebrunt i farge, med en bestemt lukt. Blotches av brun farge er tillatt.

Det kombinerte stoffet består av tre aktive stoffer.

Paracetamol har en smertestillende og antipyretisk effekt; eliminerer hodepine og andre typer smerte, reduserer feber.

Klorfenaminmaleat er et antihistaminmiddel, histaminreseptorblokkeren H1, et derivat av propylamin, har anticholinerge virkninger.

Antihistaminer som utviser H1-histaminolytiske egenskaper har evnen til reversibel konkurransemotstand med histamin i vevene i huden, lungene, tarmene og blodkarene.

Sederingen av klorfenaminmaleat skyldes dens gjennomtrengning gjennom blod-hjernebarrieren. Adrenolytisk egenskap kan øke risikoen for ortostatisk hypotensjon.

Å ha antiallergisk virkning, letter det å puste gjennom nesen, reduserer følelsen av nesestop, nysing, tåre, kløe og rødhet i øynene.

Askorbinsyre (C-vitamin) er involvert i regulering av redoks-prosesser, karbohydratmetabolisme, øker kroppens motstand.

Indikasjoner for bruk

Symptomatisk behandling av ARVI, influensa, rhinitt, ledsaget av feber, kuldegysninger, hodepine, smerter i ledd og muskler, nesestopp og sår i hals og bihuler.

Kontra

• Overfølsomhet overfor paracetamol, askorbinsyre, klorfenamin eller annen komponent av legemidlet;

• Erosive og ulcerative lesjoner i mage-tarmkanalen (i den akutte fasen);

• Alvorlig nyre- og / eller leversvikt;

• Prostata hyperplasi;

• Barns alder (opptil 15 år);

• Graviditet (I og III trimester) og amming.

Forholdsregler: Nyresvikt og / eller leverinsuffisiens, mangel på glukose-6-fosfat dehydrogenase, medfødt hyperbilirubinemi (Gilbert, Dubin-Johnson og Rotor syndromer), hyperoksalaturia, progressive ondartede sykdommer, viral hepatitt, alkoholhepatitt, eldre alder.

Dosering og administrasjon

Inside. Voksne og barn over 15 år gammel 1 pose 2-3 ganger om dagen. Innholdet i posen skal være helt oppløst.

ta stoffet mellom måltider. Maksimal daglig dose er 3 poser. Intervallet mellom doser av legemidlet bør være minst 4 timer.

Hos pasienter med nedsatt lever- eller nyrefunksjon og hos eldre pasienter, bør intervallet mellom doser av legemidlet være minst 8 timer.

Varigheten av behandlingen uten å konsultere en lege, er ikke mer enn 5 dager ved foreskrevet som bedøvelse og 3 dager som antipyretisk.

ory i et glass (200 ml) varmt vann (50-60 ° C)

Legemidlet tolereres godt i de anbefalte dosene.

I sjeldne tilfeller er det effekter:

Tilknyttet tilstedeværelsen av paracetamol

Det er noen sjeldne tilfeller av overfølsomhetsreaksjoner av umiddelbar type: anafylaktisk sjokk, angioødem, erytem,

urticaria, hudutslett. Med disse manifestasjonene, bør du umiddelbart slutte å ta dette stoffet og beslektede stoffer. I svært sjeldne tilfeller er trombocytopeni, leukopeni og nøytropeni notert.

Tilknyttet tilstedeværelsen av klorfenaminmaleat

Farmakologiske egenskaper av klorfenamin ligger til grunn for bivirkningene av varierende grad av intensitet som er forbundet eller ikke relatert til doseringen av legemidlet.

På den delen av det autonome nervesystemet:

• Sedering eller døsighet, mer uttalt i begynnelsen av behandlingen;

• anticholinerge effekt: tørre slimhinner, forstoppelse, forstyrrelse av innkvartering, dilaterte elever, hjertebank, urinforstyrrelser (dysuri, urinretensjon);

• ubalanse, svimmelhet, tap av minne eller oppmerksomhetskonsentrasjon, er vanlig hos eldre mennesker;

• bevegelsessykdom, skjelving

• forvirring, hallusinasjoner.

• erytem, ​​eksem, alvorlig kløe, purpura;

• mindre vanlig angioødem;

Fra siden av hematopoiesis '.

Alle bivirkninger av stoffet skal rapporteres til legen.

overdose

Symptomer på overdosering av klorfenaminmaleat: Svimmelhet, agitasjon, søvnforstyrrelser, depresjon, kramper.

Symptomer på overdosering av paracetamol: kvalme, oppkast, tap av appetitt, lunger, magesmerter. Disse symptomene vises hovedsakelig i de første 24 timene.

En overdose, med utgangspunkt i 10 g paracetamol i en tid for en voksen og 150 mg per 1 kg av vekten på et tidspunkt for et barn, fører til levercytolyse, noe som kan føre til fullstendig og irreversibel levernekrose, uttrykt i leversvikt, metabolsk acidose, encefalopati opp til koma og død.

Samtidig er det en økning i nivået av levertransaminaser, melkesyre dehydrogenaser, bilirubin og en reduksjon i nivået av protrombin, som kan oppstå 12-48 timer etter at legemidlet er tatt.

• Umiddelbar pasienttilførsel til sykehuset;

• innsamling av en blodprøve i et reagensrør for å bestemme initialkonsentrasjonen av paracetamol i plasma;

• Hurtig eliminering av medisinen ved vasking

• behandling av overdosering av paracetamol innebærer vanligvis at intravenøst ​​eller oralt administreres N-acetylcystein-antidot så snart som mulig innen de ti første timene etter at legemidlet er tatt, så snart som mulig

Litteraturen beskriver isolerte tilfeller av akutt og kronisk overdose askorbinsyre hos pasienter med glukose-6-fosfat dehydrogenase mangel.

I DIC kan en overdose askorbinsyre føre til en betydelig økning i serum og urinoksalatnivåer.

Økt blodoksalatnivå hos pasienter på hemodialyse kan føre til avsetning av kalsiumoksalatavsetninger.

Samspillet mellom paracetamol og induktorer av mikrosomal oksidasjon i leveren (fenytoin, etanol, barbiturater, rifampicin, fenylbutazon, trisykliske antidepressiva) øker produksjonen av hydroksylerte aktive metabolitter, noe som gjør det mulig å utvikle alvorlig rusforgiftning med liten overdose.

Mot bakgrunn av å motta paracetamol pankreatitt.

Inhibitorer av mikrosomal oksidasjon (inkludert cimetidin) reduserer risikoen for hepatotoksisk virkning.

Samtidig mottak av diflunisal og paracetamol øker konsentrasjonen i blodplasmaet av sistnevnte med 50%, noe som øker

levertoksisitet. Samtidig mottak av barbiturater reduserer effekten av paracetamol.

Paracetamol reduserer effektiviteten av urikosuriske legemidler. Paracetamol i høye doser (4 g / dag) i mer enn 4 dager kan forsterke virkningen av orale antikoagulantia og dermed øke risikoen for blødning.

Konstant overvåking av MNO (internasjonalt normalisert holdning) er nødvendig. Det er nødvendig å ta paracetamolinntak når det administreres i kombinasjon med orale antikoagulantia og avbryte paracetamolinntaket.

Klorfenaminmaleat kan øke den hemmende effekten på sentralnervesystemet av mange stoffer og stoffer, reduserer reaksjonshastigheten og reduserer konsentrasjonen.

Disse er morfinderivater (analgetika, antitussiver), neuroleptika, beroligende midler, barbitukater, benzodiazepiner (for eksempel meprobamat, diazepam), hypnotika, beroligende antidepressiva (amitriptylin, doxepin, mianserin, mirtazapin, timipramin, morfer, antidepressiva; sentralvirkende, baclofen, talidomid.

Glukokortikosteroider - øker risikoen for å utvikle glaukom.

Etanol forbedrer den beroligende effekten av klorfenaminmaleat.

- øker konsentrasjonen i blodet av benzylpenicillin og tetracykliner

- forbedrer absorpsjonen i tarmene av jernpreparater (konverterer trivalent jern til bivalent); kan øke utskillelsen av jern mens den brukes sammen med deferoksamin;

- øker risikoen for krystalluri ved behandling av kortvirkende salicylater og sulfonamider, senker nyrens utskillelse av syrer, øker utskillelsen av legemidler som har en alkalisk reaksjon (inkludert alkaloider), reduserer konsentrasjonen i blodet av orale prevensjonsmidler;

- Øker totalklaringen av etanol;

- Samtidig bruk reduserer den kronotrope effekten av isoprenalin.

Det kan både øke og redusere effekten av antikoagulerende legemidler. Reduserer terapeutisk effekt av antipsykotiske stoffer (neuroleptika) - fenotiazinderivater, tubulær reabsorpsjon av amfetamin og trisykliske antidepressiva.

Samtidig mottak av barbiturater øker utskillelsen av askorbinsyre i urinen. Ved samtidig administrering av deferoksamin med ascorbinsyre i høye doser intravenøst, er det mulig å utvikle hjertedysfunksjon eller akutt hjertesvikt (vanligvis reversibel etter seponering av vitamin C). Bruk av vitamin C i hemokromatose er bare mulig etter starten av behandling med deferoksamin under kontroll av hjertefunksjonen.

I tilfelle feber, tegn på overinfeksjon, eller hvis symptomene ikke går bort innen fem dager, bør behandlingen vurderes.

For å unngå fare for overdosering må du sørge for at det ikke er noen paracetamol eller klorfenaminmaleat i andre legemidler.

Når du tar metoklopramid, domperidon eller colestiramin, bør du også konsultere legen din.

Ved langvarig bruk i doser som er vesentlig høyere enn anbefalt, øker sannsynligheten for nedsatt lever- og nyrefunksjon, er det nødvendig med kontroll av det perifere blodbildet.

Parasetamol og askorbinsyre kan forvride laboratorietestresultater (kvantitativ bestemmelse av glukose og urinsyre i plasma, bilirubin, aktivitet av "hepatiske" transaminaser - AJIT, ACT, LDH).

For å unngå giftig skade på leveren, bør ikke paracetamol kombineres med inntak av alkoholholdige drikkevarer, samt tas av personer som er utsatt for kronisk alkoholforbruk. Risikoen for leverskade øker hos pasienter med alkoholisk hepatose.

Administrering av askorbinsyre til pasienter med raskt proliferative og intensivt metastaserende svulster kan forverre prosessen. Hos pasienter med høyt innhold av jern i kroppen, bør askorbinsyre brukes i minimale doser.

Overvåking av bruk av klorfenaminmaleat bør forbedres i følgende tilfeller:

- hos eldre pasienter: en større sannsynlighet for ortostatisk hypotensjon, svimmelhet, sedasjon, kronisk forstoppelse (risiko for paralytisk tarmobstruksjon), prostatahypertrofi.

- Ved mangel på lever og / eller nyrer på grunn av mulig kumulation.

Innflytelse på evnen til å kjøre og arbeide med mekanismer.

Bruk av dette stoffet kan forårsake døsighet, spesielt i begynnelsen av behandlingen. Denne effekten forsterkes ved bruk av alkoholholdige drikker eller alkoholholdige stoffer.

Utgivelsesskjema

Pulver til fremstilling av en løsning for oral administrering av honning-sitron og kamille.

Ved 5,0 g pulver i en papirpose / A1 / polyetylen. På 6, 10, 30 poser i en papppakke med applikasjonsinstruksjonen.

Lagringsforhold

På et tørt sted ved en temperatur på 10 til 30 ° C.

Oppbevares utilgjengelig for barn!

Holdbarhet

Ikke bruk etter utløpsdato.

Salgsbetingelser for apotek

Antigrippinpulveranaloger, synonymer og legemidler i gruppen

Selvmedisinering kan være skadelig for helsen din.
Du må konsultere legen din, samt lese instruksjonene før bruk.

Sammensetningen av sovjetiske antigrippina pulver

Antigrippin - et kombinert legemiddel som har antiinflammatorisk, antipyretisk og antihistaminvirkning, og også letter fluorescens og SARS.

Når stoffet lindrer påkjølingen, lindrer hevelse i neseslimhinnen med rhinitt. Antigrippin inneholder paracetamol, askorbinsyre og klorfeniraminmaleat. Disse stoffene, som kombinerer deres terapeutiske egenskaper, har en forbedret effekt av legemidlet på kroppen.

På denne siden finner du all informasjon om AntiGrippin: fullstendige bruksanvisninger for dette legemidlet, gjennomsnittlige priser på apotek, komplette og ufullstendige analoger av stoffet, samt omtaler av personer som allerede har brukt AntiGrippin. Vil du la din mening? Vennligst skriv inn kommentarene.

Klinisk farmakologisk gruppe

Et stoff for symptomatisk behandling av akutt respiratoriske sykdommer.

Salgsbetingelser for apotek

Det er utgitt uten resept.

Hvor mye koster AntiGrippin? Gjennomsnittlig pris på apotek er 320 rubler.

Frigi form og sammensetning

Dette stoffet er produsert av:

  • i form av et oralt, vannløselig Antigrippin-pulver i poser på 5 gram nr. 10 i en sekundær pakke;
  • i form av tabletter brusende Antigrippin i plastbeholdere №10, blemmer №10 eller bånd №2, №4, №6;
  • i form av tabletter Antigrippin brusende med en smak av grapefrukt eller bringebær i plastbeholdere №10, blemmer №10 eller strimler №2, №4, 36;
  • i form av brusende tabletter, barns Antigrippin i plastbeholdere nr. 10, blister nr. 10 eller strimler nr. 2, nr. 4, nr. 6.

Sammensetningen avhenger av frigjøringsformen:

  • En smaksatt brusende tablett inneholder paracetamol 500 mg, askorbinsyre 200 mg, klorfenaminmaleat 20 mg. I tillegg inneholder den: natriumbikarbonat, sitronsyre, povidon, natriumkarbonat, sorbitol, natriumlaurylsulfat, makrogol, riboflavin-5-natriumfosfat, så vel som natriumsakkarinat, bringebær-bringebærsmak, smakretter og rødbeterpulver (for bringebær-tabletter) eller smak retterrett, sitron "sitron" og grapefrukt "Grapefrukt" smaker (for grapefrukt tabletter).
  • 1 pakkepulver inkluderer paracetamol 500 mg, askorbinsyre 200 mg, klorfenaminmaleat 20 mg. Den farmasøytiske sammensetningen av pulveret innbefatter i tillegg: natriumbikarbonat, sitronsyre, povidon, acesulfam kalium, sorbitol, natriumsyklamat, sukrose, aspartam, natriumdokat og kamille ekstrakt (for kamillepulver) eller kalk "lim" smaker, karamell og honning (for honning og sitronpulver).
  • 1 brusende tablett for barn inkluderer paracetamol 250 mg, askorbinsyre 50 mg, klorfenaminmaleat 3 mg. I tillegg inneholder den: natriumbikarbonat, sitronsyre, natriumsakkarinat, sorbitol, natriumkarbonat, povidon, silisiumdioksyd, makrogol, samt fruktsmak "Røde Frukt".
  • 1 brusende tablet inneholder paracetamol 500 mg, askorbinsyre 200 mg, klorfenaminmaleat 20 mg. I tillegg inneholder den: natriumbikarbonat, sitronsyre, natriumsakkarinat, sorbitol, natriumkarbonat, povidon, natriumlaurylsulfat, makrogol, samt limefrukt "Lime".

Farmakologisk virkning

Antigrippin er et komplekst stoff som overgår mange analoger på grunn av den vellykkede kombinasjonen av flere aktive ingredienser:

  1. Askorbinsyre (vitamin C) er en kraftig antioksidant. Det bidrar til restaureringen av kroppens forsvar, deltar i normaliseringen av redoks prosesser, reduserer permeabiliteten til små fartøyer og har en utprøvd immunmodulerende effekt.
  2. Paracetamol er et antipyretisk og smertestillende og antiinflammatorisk middel som er kjent for alle siden barndommen. Hittil, ifølge eksperter fra Verdens helseorganisasjon, er det en av de sikreste i gruppen av ikke-steroide stoffer med anti-inflammatorisk effekt.
  3. Chlorphenamine. Denne komponenten lindrer raskt symptomene på betennelse i slimhinnene i øvre luftveier, eliminerer allergier (nysing, tåre, nesestopp). I tillegg har den en mild beroligende effekt, bidrar til å forbedre søvn og justerer kroppen for å mobilisere krefter i kampen mot viruset.
  4. Difenhydramin - antiallergikomponent. Aktivt reduserer permeabiliteten til veggene i blodårene, fjerner hevelse i slimhinnene og eliminerer følelsen av ondt i halsen. Dens tilstedeværelse i stoffets sammensetning gjør at du raskt kan takle allergiske reaksjoner.
  5. Rimantadin er et aktivt middel mot influensavirus type A. Blokkerer sin evne til å trenge inn i celler og forstyrre deres funksjon, tillater ikke at viruset sprer seg gjennom hele kroppen. I forhold til virussykdom av type B har en kraftig, toksisk effekt. Det forblir ikke i kroppen: det er helt eliminert av urinsystemet tre dager etter inntaket.
  6. Kalsiumglukonat styrker vaskulasjonen, bidrar til å stoppe den inflammatoriske prosessen i kroppen.
  7. Loratadine - et moderne antihistamin. Reduserer nivået av frigjøring av serotonin, histamin. Lindrer kløe, hevelse, betennelse og ikke forårsaker døsighet.

På grunn av de ovenfor beskrevne ingrediensene, håndterer Antigrippin raskt alle tegn på akutt respiratorisk sykdom (feber, hodepine, leddsmerter og muskelsmerter, feber). Legemidlet anbefales å tas i de tidlige timene av sykdommen, og det er derfor mulig å redusere varigheten betydelig og forhindre risikoen for komplikasjoner.

Indikasjoner for bruk

Antigrippin er indisert for symptomatisk behandling av influensa og akutt respiratoriske sykdommer, som er ledsaget av feber, hodepine, rhinoré, myalgi, ondt i halsen og hevelse i neseslimhinnen.

Antigrippin brukes også til bakteriell, viral og allergisk rhinitt.

Kontra

Antigrippin kontraindisert ved magesår, hypersensitivitet, alvorlig lever- og nyre, vinklet glaukom, prostatisk hyperplasi, anemi, viral hepatitt, fenylketonuri, leukopeni og alkoholisme. Også dette legemidlet bør ikke tas under graviditet og amming. Brennstofftabletter er ikke foreskrevet for barn i opptil tre år.

Legemidlet bør tas med forsiktighet hos eldre pasienter, så vel som de som lider av hyperoksalaturia, alkoholhepatitt og progressive ondartede sykdommer. Barns antigrippin er kontraindisert hos barn under ett år.

Bruk under graviditet og amming

Legemidlet er kontraindisert for bruk under graviditet. Om nødvendig anbefales bruk av stoffet under amming for å løse problemet med midlertidig avbrudd av amming.

Instruksjoner for bruk AntiGrippin

Bruksanvisningene angir at AntiGrippin tas muntlig.

  1. Barn fra 3 til 5 år 1/2 tablett 2 ganger om dagen;
  2. Barn fra 5 til 10 år, 1 tablett 2 ganger om dagen;
  3. Barn fra 10 til 15 år 1 tablett 2-3 ganger om dagen.

Tabletten skal være fullstendig oppløst i et glass (200 ml) varmt vann (50-60 ° C) og umiddelbart drikk den resulterende løsningen. Det er bedre å ta stoffet mellom mottakelser fra de fattige. Intervallet mellom doser av legemidlet bør være minst 4 timer. Varigheten av behandlingen uten å konsultere en lege, er ikke mer enn 5 dager ved foreskrevet som bedøvelse og 3 dager som

Hos pasienter med nedsatt lever- eller nyrefunksjon bør intervallet mellom doser av legemidlet være minst 8 timer.

Instruksjoner for pulver

Inside. Voksne og barn over 15 år - 1 pose 2-3 ganger om dagen.

Innholdet i posen skal løses fullstendig i et glass (200 ml) varmt vann (50-60 ° C) og drikk den resulterende løsningen umiddelbart. Det er bedre å ta stoffet mellom måltider. Maksimal daglig dose er 3 poser. Intervallet mellom doser av legemidlet bør være minst 4 timer.

Bivirkninger

I de fleste tilfeller utvikles ikke bruk av antigrippina i de anbefalte doseringseffekter. I enkelte tilfeller kan det forekomme:

  • Anemi, hemolytisk anemi (bloddannende organer);
  • Hudutslett, urtikaria, kløe, angioødem (allergiske reaksjoner);
  • Tretthet, hodepine (sentralnervesystemet);
  • Epigastrisk smerte, kvalme (fordøyelsessystemet);
  • Hypoglykemi (endokrine system);
  • Urinretensjon, metabolske forstyrrelser, hypervitaminose, tørr munn, varm sensasjon, overnatningsparese, døsighet (andre).

overdose

Symptomer på overdosering utvikles ofte når de aktive ingrediensene i stoffet kommer inn i kroppen. Hvis du er overfølsom overfor paracetamol, utvikles symptomer på overdosering etter 5-10 timer fra øyeblikket du tar medisinen.

Det kliniske bildet av overdose inkluderer følgende symptomer:

  • oppkast og kvalme;
  • økt svette;
  • fullstendig eller delvis tap av appetitt
  • avføringssvikt (diaré);
  • magesmerter som ikke har en klar lokalisering.

Hvis en overdose klorfenamin oppstår, inneholder det kliniske bildet følgende symptomer:

  • hodepine;
  • depressive tilstander;
  • økt emosjonell irritabilitet;
  • søvnløshet;
  • svimmelhet;
  • kramper.

Hvis symptomer på overdosering vises, anbefales det å slutte å bruke legemidlet og konsultere en medisinsk spesialist. I slike tilfeller er symptomatisk terapi indikert.

Spesielle instruksjoner

Når du tar det, er det nødvendig å ta hensyn til den giftige effekten av paracetamol på leveren, så vel som effekten av vitaminer på proliferative sykdommer:

  1. Den økte bivirkningen av paracetamol på leveren er observert i alkoholisk hepatose;
  2. For å unngå giftige virkninger på leveren, må du ikke kombinere paracetamolinntaket med alkohol eller bruke stoffet til personer som er utsatt for alkoholisme;
  3. Ved bruk av produkter som inneholder vitaminer, kan personer som lider av proliferative og metastaserende svulster forverre kurset;
  4. Ved langtidsopptak er det nødvendig å overvåke tilstanden til perifert blod, lever og nyrer.
  5. Samtidig anbefales det å konsultere en lege samtidig som metoklopramid (Reglan), domperidon (Motilium), kolestiramin (Questran)
  6. Ved inntak kan det forvrenges resultatene av laboratoriedata på nivået av glukose og urinsyre i blodet, mengden bilirubin, transaminaseaktivitet og laktatdehydrogenase;
  7. Antigrippin inneholder sukker som må vurderes for personer som lider av diabetes.

Drug interaksjoner

Drug antigrippin og alkohol er inkompatible, siden etylalkohol forbedrer virkningen av antihistamin-komponenten. Bruk av dette legemidlet i kombinasjon med antidepressiva, antipsykotiske og anti-parkinsoniske stoffer fører til utvikling av bivirkninger fra organer og systemer.

Samtidig bruk av paracetamol og barbiturater fører til en reduksjon av den terapeutiske effekten av paracetamol, og akselererer utskillelsen av ascorbinsyre.

anmeldelser

I de fleste tilfeller er vurderinger av Antigrippina, inkludert alle doseringsformer, positive. Faktisk er dette komplekset av medisinske stoffer ganske effektivt for å lindre symptomene på sykdomstilstandene i en infeksiøs inflammatorisk etiologi (influensa, ARVI), men den trenger riktig påføring og streng overholdelse av doseringsregimet.

Negative manifestasjoner under bruk av Antigrippin ble observert oftest når doseringen ble overskredet eller den anbefalte behandlingsvarigheten, samt når pasienten var personlig følsom overfor ingrediensene.

analoger

Analoger av Antigrippina er:

  • På aktive stoffer: Antiflu Kids, FluZiOZ-F;
  • Virkningsmekanisme: Solpadein, Ifimol, Ksumapar, Dolar, AntiFlu, Coldrex, Kaffetin, Grippostad, Padeviks, Rankof, Paracetamol, Daleron, APAP, Panadol, Gevadal, novalgin, Koldfri Men-shpalgin, theraflu, Pentalgin, Strimol, Prohodol, Rinzasip, Saridon, Femizol, Flukoldeks, Safiston, Flucomp, AjiCOLD, Efferalgan.

Før du bruker analoger, kontakt legen din.

Top