Kategori

Populære Innlegg

1 Bronkitt
Symptomer og behandling av et kaldt bryst
2 Klinikker
Folk rettsmidler for influensa og kulde, behandlet uten piller
3 Bronkitt
ibuprofen
Image
Hoved // Forebygging

Coldrex - offisiell * bruksanvisning


INSTRUKSJONER
på medisinsk bruk av stoffet
(informasjon til forbrukere)

Registreringsnummer:

Handelsnavn: COLDREX

Doseringsform:

ingredienser:

Hver tablett inneholder:
Paracetamol 500 mg
Koffein 25 mg
Fenylefrinhydroklorid 5 mg
Turpingidrat 20 mg
Vitamin C (askorbinsyre) 30 mg

Hjelpestoffer: Oppløselig stivelse, maisstivelse, talkum, stearinsyre, povidon, kaliumsorbat, natriumlaurylsulfat, fargestoff.

Beskrivelse: To-lags kapsler i oransje-hvit kapsel form. Det oransje laget kan inneholde hvite inneslutninger. På den ene siden av tabletten er Coldrex stemplet.

Farmakoterapeutisk gruppe:

Farmakologiske egenskaper:

indikasjoner:
Coldrex-tabletter gir lindring av forkjølelsessymptomer og influensa som feber, hodepine, kulderystelser, smerter i ledd og muskler, følelse av nesestop, smerte i bihulene og i halsen.

Kontra:

Dosering og administrasjon:

Ikke overgå spesifisert dose. Ved overdosering, kontakt lege omgående, selv om du føler deg bra.

Bivirkninger:

For mye forbruk av te eller kaffe mens du tar Coldrex, kan forårsake irritabilitet og nervøsitet.

Hvis det oppstår bivirkninger, kontakt lege.

overdose:

Spesielle instruksjoner:

FOR Å UNNGÅ TOXISK SKADE AV PARACETAMO LIVER, KAN IKKE KOMBINERE MED MOTTAKNINGEN AV ALKOHOLSDRIVER, OG SOM KAN VÆRE AT PERSONER BENT TIL KRONISK FORBRUK AV ALKOHOL.

Utgivelsesskjema:

Utløpsdato:

Lagringsforhold:

Salgsbetingelser for apotek:

produsent:

Adresse i Russland: 119180, Moskva, Yakimanskaya Emb., 2, ZAO Glaksosmitklyayn Helsker

Instruksjoner for bruk av narkotika, analoger, vurderinger

Instruksjoner fra pills.rf

Hovedmeny

Bare de nyeste offisielle instruksjonene for bruk av medisiner! Instruksjoner for narkotika på vår side publiseres i uendret form, der de er knyttet til narkotika.

Coldrex® tabletter

INSTRUKSJON for medisinsk bruk Coldrex® (Coldrex®)

Registreringsnummer: П N015713 / 01-180512
Handelsnavn: Coldrex®
Internasjonalt, ikke-språket navn eller gruppering navn: Koffein + Paracetamol + Terpingidrate + Fenylefrin + [Ascorbinsyre].
Doseringsform: tabletter

Sammensetningen av en tablett
Aktive stoffer:
Paracetamol 500,00 mg
Askorbinsyre 30,00 mg
Koffein 25,00 mg
Turpingidrat 20,00 mg
Fenylefrinhydroklorid 5,00 mg
Hjelpestoffer: maisstivelse - 103,5 mg, pregelatinisert stivelse - 30,0 mg, talkum - 12,47 mg, stearinsyre - 6,24 mg, povidon - 4,0 mg, kaliumsorbat - 0,8 mg natrium laurylsulfat - 0,8 mg, fargetone solnedgangsgult (E110) - 0,4 mg.

beskrivelse
Capsule dobbeltlags tabletter, ett lag med oransje, et annet lag med hvitt. Det oransje laget kan inneholde hvite inneslutninger. Det hvite laget kan inneholde oransje inneslutninger. På den ene siden av tabletten er stemplet Coldrex.

Farmakoterapeutisk gruppe
ARI og "kald" symptombehandling (smertestillende ikke-narkotisk middel + psykostimulerende + alfa adrenerg glimmer + ekspektorant + vitamin)
ATX-kode: N02BE51

Farmakologiske egenskaper

Tabletter "Coldrex®" - et kombinert stoff.
Paracetamol har analgetisk og antipyretisk virkning, reduserer fenylefrin svelling av slimhinner hulrom membraner og bihuler, noe som resulterer i lettere å puste, forbedrer terpin hydrat sekresjon av bronkial kjertler, fremmer evakuering av slim fra luftveiene demper hosterefleksen, koffein har en tonisk virkning, askorbinsyre (vitamin C) fyller behovet for vitamin C i "kaldt" og influensa.

Indikasjoner for bruk

Coldrex®-tabletter gir lindring fra forkjølelse og influensasymptomer som feber, hodepine, kulderystelser, smerter i ledd og muskler, følelse av nesestopp, smerter i bihulene og i halsen.

Kontra

Stoffet bør ikke tas med høy følsomhet til komponentene som inngår i preparatet, ved den genetiske fravær av glukose-6-fosfat-dehydrogenase, sykdommer i blodsystemet, med alvorlig lever- eller nyrefunksjonen, tyrotoksikose, diabetes, hypertensjon, alkoholisme; under graviditet og amming, så vel som hos barn (opptil 6 år).
Med forsiktighet - med vinkel-lukkede glaukom, prostatahyperplasi; medfødt hyperbilirubinemi (Gilbert, Dubin-Johnson og Rotor syndrom), feokromocytom, vasosplastiske sykdommer (Raynauds syndrom), sykdommer i kardiovaskulærsystemet.

Dosering og administrasjon

Inside.
Voksne og barn over 12 år: enkeltdose - 2 tabletter. Gjentatt bruk av stoffet er mulig ikke tidligere enn i 4 timer og ikke mer enn 4 ganger daglig. Maksimal daglig dose bør ikke overstige 8 tabletter. Varigheten av behandlingsforløpet uten å konsultere en lege er ikke mer enn 7 dager.
Barn (6-12 år): enkeltdose - 1 tablett. Gjentatt bruk av stoffet er mulig ikke tidligere enn i 4 timer og ikke mer enn 4 ganger daglig. Maksimal daglig dose bør ikke overstige 4 tabletter. Varigheten av behandlingsforløpet uten å konsultere en lege er ikke mer enn 3 dager.

Ikke gi stoffet til barn under 6 år uten å konsultere lege.
Ikke overgå spesifisert dose.
Ikke ta samtidig med andre paracetamolholdige midler, sympatomimetika (som frikoblingsmidler, appetittundertrykkende midler, amfetaminlignende psykostimulerende midler) eller andre midler for å lindre symptomene på forkjølelse og influensa.
Overdreven forbruk av koffein (te, kaffe og andre koffeinholdige drikker) bør unngås, da dette kan bidra til utvikling av uønskede bivirkninger (se avsnittet "Bivirkninger").
Hvis du tar medisin symptomer på sykdommen vedvarer, er det nødvendig å konsultere en lege.

Bivirkninger

Bivirkninger er klassifisert etter organsystem og frekvens. Hyppigheten av bivirkninger er definert som følger: svært ofte (større enn eller lik 1/10), ofte (større enn eller lik 1/100 og mindre enn 1/10), noen ganger (større enn eller lik 1/1000 og mindre enn 1/100), sjelden (større enn eller lik 1/10 000 og mindre enn 1/1000) og svært sjelden (større enn eller lik 1/100 000 og mindre enn 1/10
000).
I anbefalte doser tolereres stoffet vanligvis godt. Ved langvarig bruk over anbefalt dose kan det observeres hepatotoksiske og nefrotoksiske effekter. Overdrevent forbruk av koffein (kaffe, te) under mottak "Koldreks®" preparat kan forsterke bivirkninger forårsaket av koffein, så som søvnløshet, irritabilitet og nervøs spenning, hodepine, hjertebank, forstyrrelser i fordøyelsessystemet.
Fra siden av bloddannende organer:
Svært sjeldne: trombocytopeni
Allergiske reaksjoner:
Svært sjeldne: anafylaksi, hudutslett, urtikaria, allergisk dermatitt, angioødem, Stevens-Johnson syndrom
På den delen av luftveiene:
Svært sjeldne: bronkospasme hos pasienter som er følsomme mot aspirin og andre ikke-steroide antiinflammatoriske stoffer (NSAIDs)
Fra fordøyelsessystemet:
Svært sjelden: kvalme, oppkast, unormal leverfunksjon
Fra siden av sentralnervesystemet:
Svært sjelden: irritabilitet, nervøsitet, svimmelhet, hodepine, søvnløshet
Fra sansene:
Svært sjelden: mydriasis, akutt glaukomangrep i de fleste tilfeller hos pasienter med vinkelsluttende glaukom
Siden kardiovaskulærsystemet:
Svært sjeldne: takykardi, hjertebank
Fra urinsystemet:
Svært sjelden: dysuri, urinretensjon hos pasienter med obstruksjon av utgangsblæren med hypertrofi av prostata.
Hvis det oppstår bivirkninger, kontakt lege.

overdose

Hvis du mistenker en overdose, selv med god helse, må du slutte å bruke stoffet og umiddelbart søke medisinsk hjelp.
Symptomer (forårsaket av parasittamol): blek hud, tap av appetitt, kvalme, oppkast; leverfeil, hepatonekrose (alvorlighetsgraden av nekrose på grunn av forgiftning avhenger direkte av graden av overdose). Giftige effekter hos voksne er mulige etter å ha tatt mer enn 10-15 g paracetamol: En økning i aktiviteten av levertransaminaser, det kliniske bildet av leverskade oppstår etter 1-6 dager. Sjeldent utvikles leversvikt med lynhastighet og kan være komplisert ved nyrefeil (tubulær nekrose).
Behandling: gastrisk skylning etterfulgt av bruk av aktivert karbon, innføring av donatorer av SH-grupper av forløpere av syntesen av glutation-metionin 8-9 timer etter en overdose og N-acetylcystein - 12 timer.
Symptomer (forårsaket av koffein): epigastrisk smerte, oppkast, hyppig vannlating, takykardi, arytmi, CNS-stimulering (søvnløshet, angst, irritabilitet, angst, økt neuro-refleks-spenning, tremor og krampe). Imidlertid bør det tas i betraktning at utseendet av klinisk signifikante symptomer på koffeindosering når du tar dette stoffet alltid er forbundet med alvorlig leverskader forårsaket av overdosering av paracetamol.
Behandling: symptomatisk, spesifikk motgift er fraværende.
Symptomer (på grunn av fenylefrin): irritabilitet, hodepine, svimmelhet, søvnløshet, høyt blodtrykk, kvalme, oppkast, irritabilitet, refleks bradykardi. I alvorlige tilfeller av overdose kan det utvikle hallusinasjoner, forvirring, anfall, arytmier.
Behandling: symptomatisk terapi, med alvorlig arteriell hypertensjon, bruk av alfa-blokkere, som fentolamin.
Symptomer (forårsaket av askorbinsyre): høye doser ascorbinsyre (mer enn 3000 mg) kan forårsake midlertidig osmotisk diaré og gastrointestinale sykdommer, som kvalme, ubehag i magen. Manifestasjoner av overdose kan kategoriseres som de som skyldes alvorlig leverskader, som følge av overdosering av paracetamol.
Behandling: symptomatisk, tvungen diurese.
Symptomer (forårsaket av terpingidrat): Forstyrrelser i mage-tarmkanalen, som kvalme, oppkast, smerte i magen.
Behandling: symptomatisk.

Interaksjon med andre legemidler

Legemidlet bør ikke tas samtidig med trisykliske antidepressiva, beta-blokkere og andre antihypertensive stoffer, da risikoen for å utvikle hypertensjon og andre lidelser i kardiovaskulærsystemet øker. Ikke ta samtidig med MAO-hemmere og i 14 dager etter at de er kansellert, siden risikoen for å utvikle hypertensjon øker.
Når det tas samtidig med digoksin og hjerteglykosider, kan risikoen for å utvikle hjerterytmeforstyrrelser eller hjerteinfarkt øke.
Antikoagulerende effekten av warfarin og andre koumariner kan øke med samtidig, langvarig, vanlig daglig bruk av paracetamol, med økt risiko for blødning. Uregelmessig inntak av enkeltdoser har ingen signifikant effekt.
Risikoen for en hepatotoksisk effekt øker ved bruk av barbiturater, difenin, karbamazepin, rifampicin, zidovudin og andre induktorer av levermikrosomale enzymer.
Ta kontakt med legen din dersom du tar metoklopramid, domperidon (brukes til å behandle kvalme og oppkast) eller kolestiramin (brukes til å senke kolesterol i blodet), fordi Metoklopramid og domperidon øker absorpsjonshastigheten av paracetamol, og reduserer kolestyramin.

Spesielle instruksjoner

Rådfør deg med legen din før du tar Coldrex®.
• Hvis du tar andre medisiner som inneholder paracetamol, så vel som andre ikke-narkotiske analgetika, NSAIDs (metamizol, acetylsalisylsyre, ibuprofen, etc.);
• Hvis du tar metoklopramid, domperidon (brukes til å behandle kvalme og oppkast) eller kolestiramin (brukes til å senke kolesterol i blodet).

FOR Å UNNGÅ TOXISK SKADE AV PARACETAMO LIVER, KAN IKKE KOMBINERE MED MOTTAKNINGEN AV ALKOHOLSDRIVER, OG SOM KAN VÆRE AT PERSONER BENT TIL KRONISK FORBRUK AV ALKOHOL.
I tilfelle svimmelhet mens du tar stoffet, bør du avstå fra å utføre potensielt farlige aktiviteter som krever spesiell oppmerksomhet og rask
reaksjoner (kjøring og andre kjøretøyer, arbeider med bevegelige mekanismer, etc.).

Utgivelsesskjema
Tabletter. På 6 eller 12 tabletter i blister (PVC / aluminiumsfolie). 1 eller 2 blister (6 eller 12 tabletter hver) sammen med bruksanvisningen er plassert i en pappkasse.

Utløpsdato:
4 år. Ikke bruk etter utløpsdatoen som er trykt på pakningen.

Lagringsforhold
Oppbevares på et mørkt sted ved en temperatur ikke over 25 ° C.
Oppbevares utilgjengelig for barn.

Salgsbetingelser for apotek:
Over disken.

Produsert av
GlaxoSmith Klein Dangarvan Ltd., Irland, Nokbrak, Dungarvan, Dungarvan, County Waterford for GlaxoSmithClean Consumer, Hellscherd, Storbritannia, 980 Greater People's Church Helse, Storbritannia, 980 Great West Road, Brentford, Middlesex, TTZ 9GS

Representant i Russland / Importør
ZAO GlaxoSmithKline Healthcare,
Russland, 119180, Moskva, Yakimanskaya Embankment, 2
Tlf.: +7 (495) 777 9850, faks: +7 (495) 777 9851/52

koldreks

◊ Kapselformet tolags tabletter, ett lag med oransje farge, et annet lag med hvit farge; det oransje laget kan inneholde hvite inneslutninger; Det hvite laget kan inneholde oransje inneslutninger; merket "Coldrex" i form av preging på den ene siden.

Hjelpestoffer: maisstivelse - 103,5 mg, pregelatinisert stivelse - 30 mg, talkum - 12,47 mg, stearinsyre - 6,24 mg, povidon - 4 mg, kaliumsorbat - 0,8 mg, natriumlaurylsulfat - 0,8 mg, fargestoffer solgulsengul (E110) - 0,4 mg.

6 stk - blemmer (2) - pakker kartong.
12 stk. - blemmer (1) - pakker kartong.

Kombinert medisinering for symptomatisk behandling av akutt respiratoriske sykdommer.

Paracetamol har smertestillende og antipyretiske effekter, fenylefrin reduserer hevelse i slimhinnene og bihulene, noe som resulterer i lettere pusting, koffein har en generell tonisk effekt, ascorbinsyre (vitamin C) fyller det økte behovet for C-vitamin for forkjølelse og influensa.

Eliminering av symptomer på forkjølelse og influensa, som for eksempel:

- smerter i ledd og muskler

- følelse av nesestop

- Smerte i bihulene og halsen.

- genetisk fravær av glukose-6-fosfat dehydrogenase;

- sykdommer i blodsystemet

- alvorlige brudd på leveren eller nyrene

- samtidig mottakelse med andre paracetamolholdige legemidler

- Overfølsomhet overfor ingrediensene som utgjør stoffet.

Voksne og barn over 12 år er foreskrevet 2 tab. opptil 4 ganger per dag Barn i alderen 6-12 år - 1 fan. opptil 4 ganger per dag

Ikke overskrider anbefalt dose. Legemidlet anbefales ikke i mer enn 5 dager uten å konsultere lege. Hvis symptomene vedvarer, bør du konsultere lege.

I anbefalte doser tolereres stoffet vanligvis godt.

Paracetamol har sjelden en bivirkning.

Noen ganger: allergiske reaksjoner, som hudutslett, urtikaria, angioødem.

Sjelden: forstyrrelser av et bilde av blod.

Ved langvarig bruk over anbefalt dose kan en hepatotoksisk og nefrotoksisk effekt bli observert.

Fenylefrin kan forårsake:

På fordøyelsessystemet: kvalme,

Siden kardiovaskulærsystemet: hodepine, en liten økning i blodtrykket og i sjeldne tilfeller hjerteslag, som går forbi etter seponering av legemidlet.

I tilfelle av overdose, bør du øyeblikkelig søke lege, selv med god helse.

Symptomer: kvalme, oppkast, magesmerter, svette, hudpall, hjertearytmi. Etter 1-2 dager kan tegn på leverskade oppdages. I alvorlige tilfeller utvikles leversvikt og koma.

Behandling: Gjør en magesekke i løpet av de første 4 timene etter å ha tatt stoffet, og utfør deretter symptomatisk behandling. Acetylcystein er en spesifikk motgift mot paracetamolforgiftning.

Legemidlet bør ikke tas samtidig med tricykliske antidepressiva, beta-blokkere, MAO-hemmere og innen 14 dager etter uttaket.

Risikoen for en hepatotoksisk effekt øker ved bruk av barbiturater, difenin, karbamazepin, rifampicin, zidovudin og andre induktorer av levermikrosomale enzymer.

Metoklopramid og domperidon øker absorpsjonshastigheten av paracetamol, og kolestiramin - reduserer.

For mye forbruk av te eller kaffe mens du tar Coldrex, kan forårsake irritabilitet og nervøsitet.

For å unngå giftig skade på leveren, bør pasienter som tar Coldrex, avstå fra å drikke alkohol. Det anbefales ikke å foreskrive stoffet for kronisk alkoholisme.

Bruk i pediatri

Uten konsultasjon av legen er det umulig å bruke et preparat for barn opptil 6 år.

Coldrex-tabletter: bruksanvisning

struktur

Hver tablett inneholder:

Paracetamol 500 mg

Fenylefrinhydroklorid 5 mg terpingidrata 20 mg

Vitamin C (askorbinsyre belagt med etylcellulose) 30 mg Eksipienser: løselig stivelse, maisstivelse, talk, stearinsyre, povidon, kaliumsorbat, natriumlaurylsulfat Stoffer "solnedgang" - gul (E110).

beskrivelse

Farmakologisk aktivitet

Tabletter "Coldrex" - et kombinasjonsmiddel. Paracetamol har analgetisk og antipyretisk virkning, reduserer fenylefrin hevelse av slimhinnene i bihulene, noe som resulterer i lettere å puste, koffein har en styrkende effekt, askorbinsyre (vitamin C) kompenserer for det økte behovet for vitamin C med forkjølelse og influensa. Terpingidrat styrker sekretjonen av bronkialkjertler, fremmer evakuering av slim fra luftveiene, svekker hostrefleksen. Data på den beroligende effekten av de aktive ingrediensene er ikke tilgjengelige.

farmakokinetikk

Indikasjoner for bruk

Lindre symptomer på forkjølelse og influensa som feber, hodepine, kulderystelser, smerter i ledd og muskler, nesestopp, smerter i bihulene og i halsen.

Kontra

Stoffet bør ikke tas samtidig med andre paracetamol-inneholdende midler, slimløsende midler eller midler for behandling av forkjølelse og influensa, trisykliske antidepressiva, beta-blokkere eller andre anti-hypertensive medikamenter, MAO-inhibitorer (inkludert opp til 14 dager etter avsluttet behandling), sympatomimetika (f.eks som appetittundertrykkende midler, amfetaminlignende psykostimulerende midler), i tilfelle av overfølsomhet overfor ingrediensene i preparatet, i fravær av genetisk glukose-6-fosfat eykrement, hjerteinfarkt, aorta stenose, markert aterosklerose, arytmier, dekompensert hjertesvikt), hypertrofi eller prostata adenom, vinkellukking og glaukom. feokromocytom, vasospastiske sykdommer (for eksempel Raynauds syndrom), tyrotoksikose, diabetes, hypertensjon, barn under 12 år, under graviditet og amming.

Graviditet og amming

Dosering og administrasjon

Voksne og barn over 12 år: 1-2 tabletter hver 4-6 timer hvis nødvendig. Ikke ta mer enn 4 timer. Det anbefales ikke å ta mer enn 8 tabletter innen 24 timer. Legemidlet anbefales ikke i mer enn 5 dager som bedøvelse og mer enn 3 dager som antipyretisk uten resept og observasjon av lege. Øk daglig dose av stoffet eller varigheten av behandlingen er kun mulig under medisinsk tilsyn.

Hvis symptomene vedvarer, kontakt lege.

Ikke overgå spesifisert dose. Ved overdosering, kontakt lege omgående, selv om du føler deg bra.

COLDREX ® (COLDREX ®) instruksjoner for bruk

Registreringsbevisinnehaver:

Produsert av:

Kontaktinformasjon:

Doseringsform

Utgiv form, emballasje og sammensetning Coldrex ®

Capsule tabletter, to lag, ett lag med oransje, et annet lag av hvitt; det oransje laget kan inneholde hvite inneslutninger; Det hvite laget kan inneholde oransje inneslutninger; merket "Coldrex" i form av preging på den ene siden.

* askorbinsyre belagt med etylcellulose (1,2%); dette beløpet inkluderer et overskudd på 8 mg for å opprettholde mengden askorbinsyre innenfor de angitte grensene i løpet av hele holdbarheten.

Hjelpestoffer: maisstivelse - 103,5 mg, pregelatinisert stivelse - 30 mg, talkum - 12,47 mg, stearinsyre - 6,24 mg, povidon - 4 mg, kaliumsorbat - 0,8 mg, natriumlaurylsulfat - 0,8 mg, fargestoffer solgulsengul (E110) - 0,4 mg.

6 stk - blemmer (2) - pakker kartong.
12 stk. - blemmer (1) - pakker kartong.

Farmakologisk aktivitet

Kombinert medisinering for symptomatisk behandling av akutt respiratoriske sykdommer.

Paracetamol har smertestillende og antipyretiske effekter, fenylefrin reduserer hevelse i slimhinnene og bihulene, noe som resulterer i lettere pusting, koffein har en generell tonisk effekt, ascorbinsyre (vitamin C) fyller det økte behovet for C-vitamin for forkjølelse og influensa.

farmakokinetikk

Indikasjoner for Coldrex ®

Eliminering av symptomer på forkjølelse og influensa, som for eksempel:

  • høy temperatur;
  • hodepine;
  • frysninger;
  • smerter i ledd og muskler;
  • følelse av nesestop
  • smerte i bihulene og halsen.

Doseringsregime

Voksne og barn over 12 år er foreskrevet 2 tab. opptil 4 ganger per dag Barn i alderen 6-12 år - 1 fan. opptil 4 ganger per dag

Ikke overskrider anbefalt dose. Legemidlet anbefales ikke i mer enn 5 dager uten å konsultere lege. Hvis symptomene vedvarer, bør du konsultere lege.

Bivirkninger

I anbefalte doser tolereres stoffet vanligvis godt.

Paracetamol har sjelden en bivirkning.

Noen ganger: allergiske reaksjoner, som hudutslett, urtikaria, angioødem.

Sjelden: forstyrrelser av et bilde av blod.

Ved langvarig bruk over anbefalt dose kan en hepatotoksisk og nefrotoksisk effekt bli observert.

Fenylefrin kan forårsake:

På fordøyelsessystemet: kvalme,

Siden kardiovaskulærsystemet: hodepine, en liten økning i blodtrykket og i sjeldne tilfeller hjerteslag, som går forbi etter seponering av legemidlet.

Kontra

  • det genetiske fraværet av glukose-6-fosfat dehydrogenase;
  • sykdommer i blodsystemet;
  • alvorlig abnorm lever- eller nyrefunksjon
  • hypertyreose;
  • diabetes;
  • hypertensjon;
  • samtidig bruk med andre paracetamolholdige stoffer;
  • Overfølsomhet overfor ingrediensene som utgjør stoffet.

Bruk under graviditet og amming

Søknad om brudd på leveren

Søknad om brudd på nyrefunksjon

Bruk til barn

Spesielle instruksjoner

For mye forbruk av te eller kaffe mens du bruker Coldrex ®, kan forårsake irritabilitet og nervøsitet.

For å unngå giftig skade på leveren, bør pasienter som tar Coldrex ® avstå fra alkohol. Det anbefales ikke å foreskrive stoffet for kronisk alkoholisme.

Bruk i pediatri

Uten konsultasjon av legen er det umulig å bruke et preparat for barn opptil 6 år.

overdose

I tilfelle av overdose, bør du øyeblikkelig søke lege, selv med god helse.

Symptomer: kvalme, oppkast, magesmerter, svette, hudpall, hjertearytmi. Etter 1-2 dager kan tegn på leverskade oppdages. I alvorlige tilfeller utvikles leversvikt og koma.

Behandling: Gjør en magesekke i løpet av de første 4 timene etter å ha tatt stoffet, og utfør deretter symptomatisk behandling. Acetylcystein er en spesifikk motgift mot paracetamolforgiftning.

Drug interaksjoner

Legemidlet bør ikke tas samtidig med tricykliske antidepressiva, beta-blokkere, MAO-hemmere og innen 14 dager etter uttaket.

Risikoen for en hepatotoksisk effekt øker ved bruk av barbiturater, difenin, karbamazepin, rifampicin, zidovudin og andre induktorer av levermikrosomale enzymer.

Metoklopramid og domperidon øker absorpsjonshastigheten av paracetamol, og kolestiramin - reduserer.

Coldrex ® Lagringsbetingelser

Preparatet skal oppbevares på et tørt sted utilgjengelig for barn.

Coldrex Hotrem Instruksjoner for bruk av pulver

Hver av oss var minst en gang i mitt liv møtt av forkjølelse. Feber, tett nese, hodepine og andre ubehagelige symptomer blir noen ganger så irriterende at du vil bli kvitt dem så snart som mulig.

De sier at du trenger å håndtere årsaken, og ikke å helbrede symptomene. Behandlingen av viruset tar imidlertid vanligvis minst en uke, og jeg vil takle de forferdelige symptomene akkurat nå. Hva skal jeg gjøre i dette tilfellet? Kjøp antibiotika? Og hva hvis det er absolutt ingen tid å besøke en lege?

"Coldrex" (omtaler som er ganske gode) - et stoff som hjelper kroppen til å håndtere symptomene på influensa og kulde, nemlig:

  • reduserer feber;
  • eliminerer hodepine, samt smerter i ledd og muskler;
  • eliminerer nasal opphopning;
  • fjerner sår hals.

"Coldrex", hvis pris varierer fra 150 rubler til tabletter til 300 rubler for poser med pulver, finnes i nesten alle apotek i en hvilken som helst by i Russland. Legemidlet kan kjøpes uten resept.

Det forårsaker ikke døsighet og eliminerer symptomene etter første dose.

Litt om produsenten

"Coldrex" (vi vil gjennomgå omtaler om det litt senere) er et produkt av det verdensberømte legemiddelfirmaet "GlaxoSmithKline". Det ble dannet tilbake i 2001, og i dag står det for nesten 6% av det globale farmasøytiske markedet.

Hovedkontoret ligger i Storbritannia, men GlaxoSmithKline har kontorer i 114 land rundt om i verden, med 24 laboratorier og 78 fabrikker. GSK-produkter distribueres i mer enn 150 land rundt om i verden.

Hvordan velge riktig produkt for deg?

Det finnes flere varianter av Coldrex. Deres sammensetning er ubetydelig, men likevel forskjellig. Legemidlet er tilgjengelig i tabletter eller i pulver til oppløsning. Nedenfor finner du en detaljert beskrivelse av hver art.

Betyr "Coldrex". tabletter

Denne formen av stoffet er tilgjengelig i form av tolags kapseltabletter, ett oransjefarget lag, den andre hvite. På den ene siden av tabletten ble påskriften "Coldrex" erstattet. Sammensetningen av en tablett er som følger:

  • 500 mg paracetamol;
  • 30 mg askorbinsyre;
  • 25 mg koffein;
  • 20 mg terpinehydrat;
  • 5 mg fenylefrin hydroklorid.

Også inkludert i tabletten er noen hjelpestoffer:

  • 103,5 mg maisstivelse;
  • 30 mg pregelatinisert stivelse;
  • 12,47 mg talkum;
  • 6,24 mg stearinsyre;
  • 4 mg povidon;
  • 0,8 mg kaliumsorbat;
  • 0,8 mg natriumlaurylsulfat;
  • 0,4 mg fargestoff E110 (solnedgang solgul).

Basert på sammensetningen av tabletter, kan det konkluderes med at effekten av en tablett er litt svakere (en mindre mengde av den aktive komponenten av paracetamol) enn for preparatet Coldrex (pulver).

Nedenfor finner du instruksjoner for bruk av Coldrex-tabletter.

Utformet et slikt skjema for oral administrering. For voksne og barn over 12 år anbefales det å ta to tabletter ikke mer enn 4 ganger daglig. I tillegg skal mellom mottakelser ta ca. 4 timer. Det totale antall tabletter tatt per dag bør ikke overstige 8 stk.

Barn fra 6 til 12 år anbefales å ta en tablett ikke mer enn 4 ganger daglig. Det totale beløpet per dag er ikke mer enn 4.

Barn under 6 år kan ikke ta dette legemidlet uten legenes anbefaling.

Det anbefales heller ikke å overskride den daglige doseringen og ta Coldrex sammen med andre legemidler (se avsnitt "Coldrex-interaksjon med andre legemidler"). For behandlingens varighet, avstå fra å bruke koffein, da dette kan føre til uønskede bivirkninger av legemidlet (se avsnittet "Bivirkninger").

Hvis symptomene etter behandling fortsatt er, bør du kontakte terapeuten.

Legemidlet "Coldrex (pulver) MaksGripp"

Coldrex MaxGripp er et pulverprodukt som brukes til å lage en løsning. Det er et lystgult pulver med en sitron lukt. Den oppløses i varmt vann og danner en overskyet gulaktig løsning uten skum, også med lukten av sitron. Designet for oral administrasjon.

"Coldrex" - poser (hver av 5 g) består av:

  • 1000 mg paracetamol;
  • 40 mg askorbinsyre;
  • 10 mg fenylefrin hydroklorid;
  • 3725 mg sukrose;
  • 680 mg sitronsyre;
  • 430 mg natriumcitrat;
  • 200 mg maisstivelse;
  • 200 mg sitron smaken;
  • 79 mg natriumcyklamat;
  • 54 mg natriumsakkarinat;
  • 7 mg E100-fargestoff (curcumin);
  • 2 mg kolloidalt silisiumdioxid.

Som du har lagt merke til, har Coldrex MaxGripp ingen koffein. Tilstedeværelsen av sukrose innebærer imidlertid at hvis du har diabetes, fruktoseintoleranse eller lignende sykdommer, bør du avstå fra å bruke denne medisinen.

Så, vi vurderte sammensetningen av preparatet "Coldrex" (pulver). Instruksjoner for bruk av verktøyet nedenfor.

For å klargjøre løsningen må du oppløse innholdet i en pose i en halv kopp varmt vann. Hvis nødvendig, tilsett deretter kaldt vann og sukker til smak.

Legemidlet er kun beregnet på voksne.

Maksimal daglig dose er 4 pose, med intervaller på 4 timer mellom hver administrering.

Det anbefales ikke å fortsette behandlingen i mer enn 5 dager. Hvis symptomene ikke har gått i løpet av denne tiden, bør du konsultere lege.

Legemidlet "Coldrex (pulver) HotRem"

Midler "Coldrex HotRem" skiller seg fra stoffet "MaxGripp" bare ved at mengden av den viktigste aktive ingrediensen (paracetamol) i den er litt mindre. Ellers er det det samme stoffet i pulverform, med hjelp av hvilken en oral oppløsning fremstilles.

Vær oppmerksom på hvilke typer denne Coldrex-familien har: sitron og honning, bare sitron, og i enkelte land er det mange andre varianter som dessverre ikke er svært vanlige i Russland. Vi vil se nærmere på "HotRem. Sitron og HotRem. Sitron og honning.

Hver pakke Coldrex HotRem. Sitron "består av:

  • 750 mg paracetamol;
  • 10 mg fenylefrin hydroklorid;
  • 60 mg askorbinsyre;
  • 600 mg sitronsyre;
  • 40 mg natriumsakkarinat;
  • 500 mg natriumcitrat;
  • 50 mg sitrontetrarom 100%;
  • 83,33 mg sitron smaken;
  • 0,75 mg av et kinolingult fargestoff (E104);
  • 2904,42 mg sukrose.

Vi vurderte sammensetningen av Coldrex HotRem. Instruksjoner for bruk av dette verktøyet er beskrevet nedenfor.

Innholdet i posen må løses i en halv kopp varmt vann (men ikke kokende vann). Du kan legge sukker til smak eller fortynne løsningen med kaldt vann.

Dette verktøyet anbefales ikke for barn under 6 år. Barn fra 6 til 12 år kan ta stoffet "Coldrex" ikke mer enn 3 ganger om dagen i en pose. Voksne - ikke mer enn 4 ganger i en pose.

Betyr "sitron og honning. Coldrex HotRem ", instruksjonen for bruk som er den samme som den av sitronen, faktisk, er ikke forskjellig mye fra den.

Sammensetningen av en pose (5 g):

  • 750 mg paracetamol;
  • 10 mg fenylefrin hydroklorid;
  • 60 mg askorbinsyre;
  • 600 mg sitronsyre;
  • 10 mg natriumsakkarinat;
  • 500 mg natriumcitrat;
  • 100 mg sitronfargestoffer PHS-163671;
  • 75 mg honning smak PFW-050860;
  • 125 mg Felton F7624P Honning Flavor;
  • 50 mg fargekaramell 626;
  • 200 mg maisstivelse;
  • 50 mg aspartam;
  • 2468,50 mg sukrose.

Som du ser, er de aktive stoffene det samme og i samme mengde, slik at disse artene virker i kroppen på samme måte. Forskjellen er bare i antall smaker og farger. Forresten, i forberedelsen "Coldrex. Sitron og honning "av ekte honning, eller i det minste utdraget, nei. Det er bare honning smaker.

Legemidlet "Coldrex (pulver) Junior"

Designet for bruk av barn fra 6 til 12 år. Den er også tilgjengelig i form av et lysegult pulver som du trenger for å lage en løsning.

Sammensetningen av en pose med stoffet "Coldrex Junior":

  • 300 mg paracetamol;
  • 5 mg fenylefrin hydroklorid;
  • 20 mg askorbinsyre;
  • 21,5 mg natriumsakkarinat;
  • 31, 5 mg natriumcyklamat;
  • 340 mg sitronsyre;
  • 215 mg natriumcitrat;
  • 100 mg maisstivelse;
  • 1862,5 mg sukrose;
  • 100 mg sitron smaken;
  • 3,5 mg fargestoff curcumin E100;
  • 1 mg kolloidalt silisiumdioxid.

Som du har lagt merke til, inneholder andre produkter i denne serien mer paracetamol enn Junior Coldrex (pulver). Instruksjoner for bruk av dette verktøyet er oppført nedenfor.

Oppløs innholdet av posen i en halv krus (125 ml) varmt vann. Hvis det er ønskelig, fortynn med kaldt vann, tilsett sukker.

Det anbefales å bruke en pose 4 ganger om dagen. Fortsett behandlingen i ikke mer enn 5 dager.

Interaksjon betyr "Coldrex" med andre stoffer

For å gjøre det lettere, la oss skrive ned samspillet mellom hver aktiv ingrediens og andre stoffer.

Den viktigste aktive komponent i stand til å forsterke effekten av antikoagulantia (midler som hindrer dannelsen av protrombin i leveren - narkotika "Warfarin", "bishydroxycoumarin", "Sinkumar", etc.), som i stor grad øker risikoen for blødning. Denne effekten observeres kun ved gjentatt bruk.

Ved samtidig bruk av induktorer av enzymer i leveren mikrosomale oksidasjon (slike stoffer som "Difenin", "Karbamazepin", "Rifampicin", "Fenytoin", "Zidovuin", barbiturater, trisykliske antidepressiva) med paracetamol økt risiko gepatoksicheskogo handling.

Paracetamol reduserer også effektiviteten av vanndrivende legemidler og forbedrer effektene av etanol, sedativer, MAO-hemmere.

Det fører til økt blodtrykk mens du tar den med MAO-hemmere. Det reduserer effekten av antihypertensive stoffer, kan øke risikoen for å utvikle hypertensjon, samt sykdommer i kardiovaskulærsystemet.

Når det tas sammen med halotan øker risikoen for ventrikulære arytmier.

Ulike antipsykotika, antidepressiva, fenotiazinderivater, mens du tar det med stoffet, fører til urinretensjon, forstoppelse, tørr munn.

Ved interaksjon med sulfonamider eller salicylater, er det i stand til å senke utsöndringen av syrer ved nyrene. Når det tas med legemidler som har en alkalisk reaksjon, øker hastigheten av deres eliminering.

Stoffet er ikke anbefalt å ta samtidig med andre paratsetamolsoderzhaschimi medikamenter, så vel som andre ikke-narkotiske analgetika, acetylsalisylsyre, metamizol natrium, ibuprofen, barbiturater, rifamptsinom, antiepileptika, kloramfenikol, dekongestanter, midler som demper appetitten, og andre medisiner for å lindre symptomer på influensa og forkjølelse.

Coldrex kan også forvride resultatene av noen laboratorietester, og det er verdt å informere legen din om at du er under behandling.

Paracetamol må under ingen omstendigheter konsumeres med alkoholholdige drikkevarer, da dette fører til giftig leverskade!

Kontra

Alle varianter av Coldrex (pulverposer eller tabletter) har samme kontraindikasjoner. Så bør du ikke ta Coldrex hvis:

  • du har økt følsomhet overfor noen komponent av stoffet;
  • du har nyre- eller leverskade (selv litt uttalt);
  • du er en person med overdreven skjoldbruskkjertel (hypertyreose eller tyrotoksikose);
  • du har diabetes eller har arvelige lidelser knyttet til absorpsjon av sukker (produktet inneholder sukker!);
  • du har hjertesykdom (akutt myokardinfarkt, takyarytmi, aortastensose);
  • du tar noen trisykliske antidepressiva, beta-blokkere, MAO-hemmere eller stopper å ta det 14 dager siden;
  • du har hypertensjon
  • du tar andre medisiner som inneholder paracetamol;
  • du har en prostata adenom;
  • du er under 12 år gammel;
  • du har fruktoseintoleranse, sukrose mangel (isomaltase), eller du har glukose-galaktosemalabsorpsjon.

Legemidlet kan tas, mens du observerer forsiktighetsåtgärder, hvis du har:

  • genetisk mangel på glukose-6-fosfat dehydrogenase;
  • godartet hyperbilirubinemi;
  • feokromocytom;
  • vasospastiske sykdommer (Raynauds syndrom);
  • noen sykdommer i kardiovaskulærsystemet.

Hvis du har de nevnte sykdommene, må du konsultere legen din før du tar Coldrex.

Det anbefales også å konsultere lege dersom du er gravid eller ammer.

Bivirkninger

For enkelhets skyld er bivirkninger også klassifisert av de aktive stoffene som forårsaker dem og av organsystemer.

Svært sjelden forårsaker bivirkninger.

  • Allergiske reaksjoner: kan forårsake anafylaktisk sjokk, hudutslett, angioødem, urtikaria, Stevens-Johnson syndrom.
  • Åndedrettssystem: svært sjelden bronkospasme forekommer hos pasienter som har økt følsomhet overfor acetylsalisylsyre og andre NSAIDs.
  • Lever og gallre: Unormale leverfunksjoner er ganske sjeldne.
  • Hematopoietiske organer: kan forårsake leukopeni, trombocytopeni eller agranulocytose (svært sjelden).

Ofte har bivirkninger.

  • Nervesystemet: ofte etter inntak av stoffet kan det oppstå hodepine, søvnløshet, svimmelhet, irritabilitet.
  • Kardiovaskulær system: Takykardi utvikler sjelden. En hyppigere bivirkning er en økning i blodtrykket.
  • Fordøyelsessystemet: ofte fenylefrin forårsaker kvalme, oppkast.
  • Sense organer: du kan merke utvidelse av elevene (mydriasis).
  • Allergiske reaksjoner: urtikaria, hudutslett, allergisk dermatitt - sjeldne bivirkninger av fenylfrin.

Kan forårsake hudutslett eller hyperemi, irritasjon av mage-tarmslimhinnen.

Vær oppmerksom på at i tilfelle noen bivirkninger, bør du umiddelbart konsultere en lege, og du bør under ingen omstendigheter behandle dem selv.

Hvis du merker andre bivirkninger som ikke er beskrevet ovenfor, bør du informere legen din.

overdose

Hvis du vet at du brukte en større mengde av legemidlet enn du trenger, men det er ingen symptomer på overdosering, trenger du fortsatt å søke medisinsk hjelp, da det er fare for forsinket leverskade.

Så beskriver vi i detalj symptomene på en overdose av hver aktiv substans fra stoffets sammensetning og deres behandling.

  • I løpet av de første 24 timene kan hudens hud, kvalme, oppkast, appetitt, magesmerter oppstå;
  • etter 12-48 timer kan det oppstå en unormal leverfunksjon.

Når man mottar mer enn 10 g paracetamol, vises en økt aktivitet av "hepatiske" transaminaser. Når paracetamolforgiftning utvikler alvorlig leversvikt, noe som fører til hepatisk encefalopati og til og med koma eller død.

  • i løpet av den første timen, er det tilrådelig å ta flere tabletter av aktivert karbon og umiddelbart konsultere lege. Ytterligere selvbehandling er ikke verdt det.

Overdoseringssymptomer ligner på bivirkningene:

  • Først av alt, svimmelhet, hodepine, søvnløshet, økt blodtrykk, kvalme, oppkast;
  • i alvorlige tilfeller kan det være hallusinasjoner, kramper, arytmi.

Uavhengig behandle overdose fenylefrin kan ikke.

I mengden på mer enn 3000 mg forårsaker osmotisk diaré, forstyrrelser i mage-tarmkanalen - ubehag i magen, kvalme, oppkast. Hvis du merker disse symptomene, bør du umiddelbart konsultere en lege.

Narkotika "Coldrex": anmeldelser

I begynnelsen av artikkelen ble det sagt at vurderingene om Coldrex-verktøyet er ganske gode.

Dette er sant, mer enn halvparten av folket tar dette stoffet, snakket positivt om det.

Men det er også negative sider:

  • et stort antall bivirkninger;
  • høy pris;
  • for mye paracetamol i sammensetningen.

Alt dette var allerede nevnt i artikkelen, men det burde understrekes igjen at det er en ulempe for noe stoff.

Han har mange flere fordeler:

  • han takler symptomer på influensa og forkjølelse;
  • har en hyggelig smak;
  • kan ta både barn og voksne
  • tabletter forenkler behandlingsprosessen vesentlig (noen smak av slike løsninger er ubehagelig);
  • stoffet har flere smaker;
  • praktisk emballasje.

Noen analoger av stoffet "Coldrex"

Dessverre er kostnaden for dette verktøyet ganske høyt, så noen mennesker ser etter høyverdige kolleger.

Og det er faktisk noen produkter som ikke er forskjellige i sammensetningen og er mye billigere enn Coldrex. Disse analogene er som følger:

  • Theraflu pulver. Det er omtrent i samme priskategori med Coldrex. Sammensetningen er den samme.
  • Legemidlet "Maksikold." En absolutt liknende sammensetning, og kostnaden overstiger ikke 150 rubler, som er en størrelsesorden lavere enn kostnaden for Coldrex eller TeraFlu-legemidler.
  • Betyr "Flukodeks-S". Identisk sammensetning, rimelig pris - ca 80 rubler.
  • Pulver "kaldt". Et annet verktøy, likt i komposisjon, men med en mye lavere pris. Legemidlet kan kjøpes for bare 70 rubler.
  • Betyr "Influnorm." Prisen er omtrent 100 rubler, og sammensetningen er identisk med sammensetningen av Coldrex-preparatet.

For mer informasjon, kontakt et apotek i byen din. Det er ikke nødvendig å kjøpe stoffet "Coldrex". Analogene er også veldig effektive.

Kanskje apoteket på apoteket vil fortelle deg hvilke midler som ikke er nevnt ovenfor.

Så i denne artikkelen så vi på Coldrex: vurderinger, sammensetning, bruksmetode, bivirkninger, overdose og andre funksjoner.

Husk at et stoff ikke er så trygt som det virker. Og preparatet "Coldrex" (pulver og tabletter), brukerhåndbøkene som vi vurderte i dag, er heller ikke trygge.

Forberedelse: COLDREX ® HotRem
Aktiv ingrediens: askorbinsyre, paracetamol, fenylefrin
ATX-kode: N02BE51
KFG: Et stoff for symptomatisk behandling av akutt respiratoriske sykdommer
Reg. nummer: P №016305 / 01
Dato for registrering: 03.06.05
Eierreg. ID: GlaxoSmithKline Consumer Healthcare

DOSERINGFORM, SAMMENSETNING OG EMBALLASJON

? Pulveret til fremstilling av en oppløsning til inntak er krystallinsk, fra svakt gul til gul, med en karakteristisk sitron lukt, pulveret løses i varmt vann for å danne en gul løsning med en karakteristisk sitron lukt.

Coldrex - offisiell * bruksanvisning

INSTRUKSJONER
på medisinsk bruk av stoffet
(informasjon til forbrukere)

Registreringsnummer:

Handelsnavn: COLDREX

Doseringsform:

ingredienser:

Hver tablett inneholder:
Paracetamol 500 mg
Koffein 25 mg
Fenylefrinhydroklorid 5 mg
Turpingidrat 20 mg
Vitamin C (askorbinsyre) 30 mg

Hjelpestoffer: Oppløselig stivelse, maisstivelse, talkum, stearinsyre, povidon, kaliumsorbat, natriumlaurylsulfat, fargestoff.

Beskrivelse: To-lags kapsler i oransje-hvit kapsel form. Det oransje laget kan inneholde hvite inneslutninger. På den ene siden av tabletten er Coldrex stemplet.

Farmakoterapeutisk gruppe:

Farmakologiske egenskaper:

indikasjoner:
Coldrex-tabletter gir lindring av forkjølelsessymptomer og influensa som feber, hodepine, kulderystelser, smerter i ledd og muskler, følelse av nesestop, smerte i bihulene og i halsen.

Kontra:

Dosering og administrasjon:

Ikke overgå spesifisert dose. Ved overdosering, kontakt lege omgående, selv om du føler deg bra.

Bivirkninger:

For mye forbruk av te eller kaffe mens du tar Coldrex, kan forårsake irritabilitet og nervøsitet.

Hvis det oppstår bivirkninger, kontakt lege.

overdose:

Spesielle instruksjoner:

FOR Å UNNGÅ TOXISK SKADE AV PARACETAMO LIVER, KAN IKKE KOMBINERE MED MOTTAKNINGEN AV ALKOHOLSDRIVER, OG SOM KAN VÆRE AT PERSONER BENT TIL KRONISK FORBRUK AV ALKOHOL.

Utgivelsesskjema:

Utløpsdato:

Lagringsforhold:

Salgsbetingelser for apotek:

produsent:

Adresse i Russland: 119180, Moskva, Yakimanskaya Emb., 2, ZAO Glaksosmitklyayn Helsker

Coldrex: bruksanvisning

Legemidlet Coldrex tilhører den kliniske farmakologiske gruppen medikamenter for symptomatisk behandling av akutt respiratoriske sykdommer. Den terapeutiske effekten av stoffet skyldes virkningen av flere aktive ingredienser som utgjør sammensetningen.

Frigi form og sammensetning

Coldrex er tilgjengelig i pulverform for fremstilling av oral oppløsning. Det finnes 2 typer av legemidlet - Coldrex Hotrem og Coldrex Maxgripp, som varierer i de forskjellige doseringene av de viktigste aktive ingrediensene:

  • Paracetamol - 1 g i Maxgripp og 750 mg i Hotrem.
  • Phenylyleinhydroklorid - 10 mg i begge typer stoffet.
  • Askorbinsyre - 40 mg i Maxgripp og 60 mg i Hotrem.

Også inkludert i preparatet er hjelpekomponenter, som inkluderer:

  • Sitronsyre.
  • Sukrose.
  • Sodium cyclamant.
  • Natriumsakkarinat.
  • Kolloid silisiumdioksyd.
  • Maisstivelse
  • Fargestoffer og smaker.

Pulver Coldrex Maxgripp og Hotrem er i en spesiell pose med tilsvarende innhold av aktive stoffer i den. Kartongpakningen inneholder 5 eller 10 multi-lags poser og instruksjoner for bruk av legemidlet.

Farmakologisk aktivitet

Den terapeutiske effekten av Coldrex skyldes virkningen av dets aktive ingredienser:

  • Paracetamol - en representant for gruppen av narkotika ikke-steroide antiinflammatoriske legemidler. Den har antipyretisk og smertestillende effekt.
  • Fenylefrin - refererer til sympatomimetikk, det smalner inn i det submucosale laget i øvre luftveiene, og reduserer dermed hevelse, brennende følelse og kløe.
  • Askorbinsyre - C-vitamin, stimulerer immunsystemets funksjonelle aktivitet, har en liten antiviral aktivitet, spesielt i de første stadiene av akutt respiratorisk viral patologi.

Data om absorpsjon, distribusjon, metabolisme og utskillelse av aktive stoffer presenteres ikke.

Indikasjoner for bruk

Legemidlet brukes til symptomatisk terapi (medisinsk reduksjon av symptomer) av akutt luftveisinfeksjon, som inkluderer feber, nesestopp og ødem i paranasale bihuler, vondt muskler og ledd, hodepine.

Kontra

Coldrex Hotrem og Maxgripp pulver er kontraindisert i visse patologiske og fysiologiske forhold i kroppen, som inkluderer:

  • Overfølsomhet overfor noen av komponentene i legemidlet.
  • Alvorlig patologi i leveren eller nyrene, ledsaget av en betydelig reduksjon i organens funksjonelle aktivitet.
  • Patologi av blod og bloddannelsessystemer.
  • Thyrotoxicosis er en uttalt patologisk økning i skjoldbruskkjertelens funksjonelle aktivitet.
  • Arteriell hypertensjon - økt blodtrykk.
  • Sterk patologi i hjertet - stenose (innsnevring) av aortaåpningen, hjerteinfarkt (hjertemuskulaturens død), takyarytmi (markert økning i hjertefrekvens og rytmeforstyrrelser i hjerteslag).
  • Lukkvinklet glaukom, som er preget av økt intraokulært trykk.
  • Godartet hyperplasi (adenom) i prostata.
  • Diabetes mellitus er et brudd på karbohydratmetabolismen med en økning i blodsukkernivået.
  • Parallell administrasjon av legemidler i den farmakologiske gruppen, beta-blokkere, antidepressiva, monoaminoxidasehemmere, samt en periode på 14 dager etter uttaket.
  • Graviditet og amming.
  • Barn under 18 år (for Coldrex Maxgripp) eller opptil 12 år (for Coldrex Hotrem) år.

Med forsiktighet brukes legemidlet til medfødt hyperbilirubinemi (økte nivåer av bilirubin i blodet). Før du begynner å ta stoffet, må du kontrollere at det ikke finnes kontraindikasjoner.

Dosering og administrasjon

Coldrex-stoffet tas oralt, etter at pulveret er oppløst i varmt rent vann. Coldrex Maxgripp brukes til voksne med 1-2 pose hver 4-6 timer. For barn over 12 år bruker Coldrex Hotrem 1 pose hver 4-6 time. Maksimal varighet av legemidlet er 5 dager.

Bivirkninger

Godkjennelse av Coldrex Hotrem eller Maxgripppulver kan føre til utvikling av bivirkninger fra ulike organer og systemer:

  • Fordøyelsessystemet - kvalme, oppkast, smerte i magen.
  • Nervesystemet - hodepine, nervespenning, irritabilitet, søvnforstyrrelse.
  • Blod og rødt benmarg - anemi (anemi), en reduksjon i antall blodplater i blodet (trombocytopeni).
  • Kardiovaskulær system - økt systemisk arteriell trykk, hjertebank.

Ved langvarig bruk av legemidlet kan det oppstå skade på leveren og nyrene, samt øke nivået av kalium i blodet på grunn av eksponering for askorbinsyre. Ved utvikling av symptomer på negative reaksjoner etter at du har tatt stoffet, er det nødvendig å stoppe bruken og konsultere lege.

Spesielle instruksjoner

Før du begynner å ta pulveret Coldrex Hotrem eller Maxgripp, er det viktig å lese nøye instruksjonene for stoffet. Det er flere spesifikke indikasjoner på administrasjonen, som inkluderer:

  • Varigheten av behandlingsforløpet bør ikke overstige 5 dager.
  • Legemidlet kan kun brukes i anbefalte terapeutiske doser.
  • Under behandlingen bør du nekte å ta alkohol.
  • Ved samtidig bruk av narkotika fra andre legemiddelgrupper, bør den behandlende legen være advart om dette, da stoffet interaksjoner ofte kan utvikles.
  • Legemidlet har ingen direkte effekt på den funksjonelle aktiviteten til strukturene i sentralnervesystemet, dets evne til å konsentrere seg, samt hastigheten på de psykomotoriske reaksjonene.

I apoteksnettet, Coldrex Hotrem og Maxgripp pulver selges uten resept. Hvis du er i tvil om stoffinntaket, bør du kontakte legen din.

overdose

Et signifikant overskudd av anbefalt terapeutisk dose kan føre til utvikling av hudens hud, kvalme, oppkast, tap av appetitt, opp til fullstendig fravær (anoreksi), nekrose (død) av leverceller. Alvorlig overdose fører til massiv nekrose av leveren i strid med funksjonell aktivitet og utvikling av leverkoma. Behandling av overdosering innebærer å vaske magen, tarmene, tar tarms sorbenter (aktivert karbon), og også gjennomføre symptomatisk behandling. Acetylcystein er en spesifikk motgift mot paracetamol.

Coldrex-analoger

For aktive ingredienser og terapeutisk effekt som ligner på Coldrex Hotrem og Maksgripp er legemidler Ajikold, Antigrippin, Maksikold.

Vilkår for lagring

Legemidlet bør oppbevares på et tørt sted utilgjengelig for barn ved en lufttemperatur ikke høyere enn + 25ºC. Holdbarheten er 3 år fra fremstillingsdatoen.

Coldrex Hotrem og Coldrex Maxgripp pris

Den gjennomsnittlige prisen på 10 poser med Coldrex Hotrem på apotek i Moskva er 308 rubler, for Coldrex Maksgripp er det ca. 348 rubler.

Top