Kategori

Populære Innlegg

1 Laryngitt
Hva skal jeg gjøre hvis en ammende mor har kjølt hennes bryst?
2 Klinikker
5 Effektiv og billig antipyretisk for voksne ved en temperatur
3 Klinikker
Midler d / behandling av forkjølelse og influensa Grippferon - vurderinger
Image
Hoved // Laryngitt

Testimonial: En febrifuge for influensa og kald TheraFlu - Det hjelper veldig bra, men bare ved det første tegn på forkjølelse!


Hei Dears leser min anmeldelse og hele nettstedet "Otzovik."

Jeg vil skrive en anmeldelse om min beste assistent, ved første tegn på forkjølelse - det er et middel for influensa og kulde med smaken av sitron Theraflu.

Her i denne boksen er dette verktøyet.

På boksen på alle sider malet all informasjon om verktøyet.

Denne boksen inneholder 10 poser med Theraflu.

Flu og kaldt middel Theraflu har følgende egenskaper:

- dette er en febrifuge,
- dette er en smertestillende,
- det er anti-inflammatorisk,
- det er en decongestant,
- Dette betyr antiallergisk.

Som du kan se har Theraflu et bredt spekter av handlinger.

Boksen inneholder indikasjoner på bruk av Theraflu. Dette er en symptomatisk behandling av svimmelhet og inflammatoriske sykdommer i ARVI og influensa, som er ledsaget av høy feber, kuldegysninger, kroppssmerter, hodepine og muskelsmerter, rennende nese, nesestopp, nysing.

Malet administrasjonsmåte og dose.

Innholdet i posen må fortynnes i varmt vann. Drikk kjedelig varmt. Drikke er fasjonabel ikke mer enn 3 ganger om dagen.

Theraflu har flere forskjellige smaker. Jeg liker smaken av sitron mest, med andre smaker kan jeg ikke drikke den. Og med sitron, liker jeg likevel smaken. Det smaker surt, men hyggelig (som smaken av te med sitron).

Boksen viser også sammensetningen av Theraflu.

Sammensetningen av dette verktøyet inkluderer: paracetamol 325 mg. Pheniramin gjør melee 20 mg, fenylefrinhydroklorid 10 mg, askorbinsyre 50 mg. Dette er hoveddelen av Theraflu. Det inneholder også en rekke fargestoffer og smaker.

Oppbevaringsbetingelser er tilgjengelig

Og informasjon om registreringsbeviset.

På toppen av boksen, samt på hver sekk individuelt, er utløpsdatoen for midlene angitt.

På bunnen av boksen er et strekkode og registreringsbevis nummer.

Inne i boksen er det 10 poser som dette. Hver pose til engangsbruk.

På hver pose på begge sider, inneholder veldig liten skrift også all informasjon om stoffet Teraflu (registreringsnummer, handelsnavn, grupperingsnavn, doseringsform, sammensetning, beskrivelse, egenskaper av produktet, indikert for bruk, kontraindikasjoner, administreringsvei og dosering, gjentakelse, interaksjoner med andre legemidler, spesifikke instruksjoner angis, form for frigivelse, lagringsforhold, holdbarhet, informasjon om produsenter).

Hver pose har et hakkmerke på toppen.

Et middel mot influensa og kald Theraflu, jeg elsker veldig mye! Jeg bruker det i lang tid. Jeg prøver alltid å holde noen poser med dette verktøyet hjemme. Theraflu hjelper bare ved det første tegn på forkjølelse. I slike tilfeller fjerner selv en enkelt pose alle symptomene, og sykdommen avtar. Hvis du ikke har drukket dette middelet i tide, så hjelper det ikke lenger, det vil bare lette symptomene på forkjølelse, det er alt!

Det er tilrådelig å drikke teraflu om natten, fordi det pleier å sove. Ja, og effekten er større hvis du, etter å ha drukket denne løsningen, går i seng, sover.

Theraflu holdbarhet er 2 år.

Det er en slik boks med 10 poser - 320 rubler.

Apotek selger også en pose Theraflu. Du kan kjøpe en pose med dette verktøyet.

+ Theraflu hjelper godt hvis du drikker det ved det første tegn på forkjølelse.

+ Det virker raskt (temperaturen faller umiddelbart, kysten går bort, det gjør hodet kaldt lettere, du stopper nysing).

+ Praktisk emballasje. Du kan ta med deg på posen, tar opp lite plass.

+ Enkel å bruke (trenger bare å oppløse innholdet av posen i et glass varmt vann).

+ Bredt spekter av handling. Det har antipyretisk, nesobalivayuschimi, antiinflammatorisk, anti-ødem og antiallergisk virkning.

+ Smak. Theraflu smaker like hyggelig som te med sitron.

+ Du kan kjøpe noen poser. Boksen til dette verktøyet er verdt mye, og det er praktisk å kjøpe for racketer.

- Det er tilrådelig å drikke teraflu om natten fordi du vil sove fra den.

- Det er kontraindikasjoner. En stor nok liste over kontraindikasjoner.
En liste over sykdommer som det angitte legemiddelet ikke bør tas opp er oppført. Også, theraflu kan ikke tas til barn yngre enn 12 år.

I familien vår er stoffet Teraflu først i kampen mot forkjølelse. Teraflu forårsaket ingen kontraindikasjoner til noen av vennene hans eller til noen av mine familiemedlemmer.

Jeg anbefaler absolutt for å behandle influensa og kald Theraflu med sitron smaken. Jeg anbefaler bare å bruke det ved første tegn på forkjølelse!

Hvorfor vil teraflu sove? Hva er sovepiller i theraflu?

Theraflu inneholder feniraminmaleat. Sovepiller er ikke. Den har antiallergisk virkning (blokkerer histamin (H1) og muskarinreceptorer av medulla oblongata. Under akutt respiratorisk sykdom er det viktig å eliminere nasal overbelastning (decongestive action), tåre og kløe i øynene.

Det har imidlertid en bivirkning - det forårsaker døsighet og en langsommere reaksjon.

Theraflu har ingen sovepiller. Og vanligvis vil du sove av to grunner.

Den første er tilstedeværelsen av feniramin. Det legges til stoffet, for å redusere tåre, kløe i nesen og litt - en forkjølelse. Likevel, som løveandelen av antihistaminer, har feniramin en bivirkning - døsighet, en reduksjon i konsentrasjon. Det er på grunn av denne komponenten at Theraflu ikke anbefaler drikking til personer som jobber, hvor konsentrasjon og oppmerksomhet er viktig. For eksempel drivere.

Den andre - på grunn av lavere temperaturer. Varm drikke inneholder stoffer i knust tilstand. Derfor absorberes de raskt i blodet og temperaturen begynner å avta raskt. Ved forhøyede temperaturer kan ikke alle sovne, fordi det noen ganger ledsages av en rystelse. Temperaturen falt, mannen slapp av og sov raskt.

Og selve skjemaet bidrar til å sove. En person drikker varmt, det varmer og slapper av.

Midler til behandling av forkjølelse og influensa Novartis TeraFlu - gjennomgang

Søvnproblemer - ta Theraflu!

Mai-ferien er "heldig" å bo hjemme med forkjølelse.

Og trakk djevelen i apoteket for å kjøpe denne Theraflu!

Pakkepris - 231 rubler.

I pakken, 4 sachets av pulver, som jeg strakte i 2 dager, trodde jeg at hvis jeg kunne hjelpe, ville jeg kjøpe mer.

Pulveret løses lett i varmt vann, smaken er veldig, veldig sur. Lukt av sitron.

Produsenten anbefaler ikke mer enn 3 sachets per dag med et intervall på 4 timer.

TeraFlu fra influensa og kulde kan påføres når som helst på dagen, men den beste effekten kommer fra å ta stoffet ved sengetid om natten.

Den første pose jeg tok til lunsj, den andre før sengetid. Om morgenen følte jeg meg litt mer munter og bedre. "Hurra!" - Jeg trodde - "Handler!"

Den tredje posen løst på ettermiddagen. Etter en stund dro jeg ikke bare i søvn, jeg ble kuttet ned. Du ligger i en barneseng, lukk øynene dine for et minutt eller to, åpne den - oops! bestått en halv time! Og så hele dagen - øyelokkene er så tunge, de nærmer seg selv, og jeg kan ikke gjøre noe - jeg tilbrakte hele dagen i den bevisste tilstanden. Selv med influensa for noen år siden, var jeg ikke så tiltrukket av å sove! Ingen styrke, hodet er for tungt og hun strekker seg til puten.

Jeg vet ikke hvordan jeg ville sitte ute en hel arbeidsdag, hvis jeg var på jobb.

Symptomer fjerner heller ikke verre enn andre analoger. Etter å ha prøvd en mengde kald medisin, husker jeg ikke at noe stoff ville gjøre meg søvnig, og derfor vil jeg ikke anbefale Theraflu!

Off. Vær forsiktig med teraflu og lignende søppel.

Che fanget noe kaldt, drakk to pakker med kort pause og kom inn i intensiv pleie. Heart. Selv om jeg aldri hadde klaget over det før.
Det viste seg et stort tap av kaliumelektrolytter, hjertet sa oh.


Pass på, brødre og søstre.

Ingen i Storbritannia paracetamol er forbudt. > I London er det forbudt preporat

Men hva er faktumet av oppskriften.

))> han, forresten, reddet meg fra mange kule medisinske avtaler.

hvordan kan du bevise at kurvene?

Som en kjent lege likte å si "det er nødvendig å behandle pasienten raskere, til selve sykdommen har gått."

Pulmanologist - biler Pulman behandler? Dette er en slags Tolstovschina, ærlig talt, å gå barfot, å knulle noen kvinner og lukte medisinske urter.

Hexoral og ekte Chukhno. Det er mulig å puste selv over poteter i uniform - dette er omtrent 10 ganger billigere og tre ganger mer effektivt.

I utgangspunktet ja. men på kontoret mitt er en som allerede har overlevd otitis media og bihulebetennelse hengende rundt og går fortsatt i en maske.

Men dette er et personlig valg.

Gutter, du gir deg. Dette er en mucolytic - et middel for å øke dannelsen av sputum, og du skal gi det med ondt i halsen.
Har du noen gang lest bruksanvisningen før bruk.

Her foreskrev en barnelege en mucolytic til barnet (ikke min) og et deprimerende hostemiddel (.). Som følge av dette har barnet obstruktiv bronkitt.

Cook sønn allerede mulled vin. Del en halv liter og legg deg til å sove.

Det eneste - brygg ikke et lingonbærblad der.

Veldig effektiv, men kan gjøres.

a. oversett :) legen må lytte, se og foreskrive. For tørr hoste foreskrev ENT en liten dose lasolvan gjennom en inhalator, det hjalp oss - sputumet begynte å bevege seg bort.

men den eldre en eller annen måte hadde en nattlig "residual hoste" som måneden ikke kunne passere, så det var bare forårsaket av snot, som flød langs bakveggen og selvfølgelig om natten i en drøm irritert halsen.
Barnelege skrev bare oss ut, men problemet var ikke i halsen, men i mandlene som ikke hadde fått seg tilbake fra sykdommen, som ENT snakket om.

dvs. Den første dosen har allerede begynt å virke på kroppen, og du ramte ham med en annen hestdose av paracetamol og fenylefrin.
Generell forgiftning av kroppen med forfallets produkter av viruset legger en belastning på leveren, og så er det også en høy konsentrasjon av paracetamol, som også laster leveren. I tillegg, ovenfor om bivirkningene av høye konsentrasjoner av fenylefrin. Her kan ethvert problem i kroppen (tross alt ikke 20-åringer: () gi et uforutsigbart resultat.

For fremtiden, kast alle disse annonserte midler.
Mer compote - for å lindre forgiftning.
Opptil 38,5 - ikke skyte ned. Hvis det er veldig hardt - paracetamol i henhold til instruksjonene.
Vi føler starten på hevelse i nesepassene og har problemer med å puste - antihistamin i henhold til instruksjonene eller nazivin lokalt uten fanatisme.
Og skyll nesen med saltvann.
Vi føler halsen - vi begynner å vaske med kamillebuljong, furatsilinom (1 tapp / glass varmt vann). Svelget senket ned til Laura.

Ingen immunomodulatorer / stimulanter og antivirale midler - plantelever. Kroppen trenger å bli hjulpet til å bekjempe viruset med ovennevnte midler.

Har du målt i hver pose? :) Ja, 325 mg er ganske vanlig dosering av paracetamol, men jeg snakket for tett med farmasøytene, som snakker om doseringsstabilitet både i mindre og i større retning. Fylles i en "mixer" 1 kg av paracetamol, 0,2 kg ascorbinsyre, 10 kg eksipienser ble blandet godt, pakket, noe som resulterer i en pose vel den virker som en pakke fra en annen boks dårlig.

Og for øvrig, les bruksanvisningen til denne teraflu: "Ikke mer enn 3 (!) Pakker per dag" (det er en versjon med 4 pakker). Produsenten er ikke så svakt gjenforsikret: Paracetamol kan tross alt konsumeres 4 gram per dag. (.), og 3-4 pakker teraflu er bare 1-1,5 g, det virker. :)

Derfor, hvis vi fjerner symptomene, er det bare enkelte komponenter, men ikke komplekse "eksplosjonspakker". Paracetamol betyr paracetamol, nurofen betyr nurofen, zodak betyr zodak, nazivin betyr nazivin, etc., i dette tilfellet vet du doseringen din sikkert.

Og ved ungdom kan du og hengi seg, så lenge kroppen tillater det.

Faktisk er kaliummangel forbundet med dette. Dette er absolutt bare ett blikk på problemet.

Det er bedre behandlet av leger.

---
Honning og alkoholisme - honning behandling av alkoholisme Hei venner! Etter gårsdagens innlegg om nøkternhet genet, oppdaget av amerikansk forskning "i dypet av den sibirske malm" av kroppen vår, bringe jeg til din oppmerksomhet i dag, treffer meg en resept behandling av alkoholavhengighet, og suget etter alkohol, ved hjelp av en "kur-all" - honning. Grunnlaget for denne teknikken er tilstedeværelsen av kalium i honning.

Nylige studier av forskere har vist at det er en akutt mangel på kalium i kroppen til en drikker. Og den amerikanske legen Jarvis erklærer at mangelen på kalium i menneskekroppen er en av hovedårsakene til alkoholisme. Derfor er alkoholavhengighet ikke noe mer enn kroppens naturlige ønske til kilden til kalium.

Paracetamol krever en balansert tilnærming når man foreskriver til pasienter fra risikogrupper, inkludert alkoholikere. I alkoholikere, hvis lever allerede er forgiftet, kan paracetamol toksisitet forekomme ved svært lave doser, og under noen forhold kan en 500 mg tablett være dødelig.

Med en overdose av paracetamol er leveren målorgaet. Alvorlig leversvikt forekommer oftest når en kombinasjon av flere uønskede faktorer: innføring av høye doser av legemidlet, tidlig og irrasjonell tilførsel av intensiv omsorg, pasientens spesielle følsomhet for leverskade (pasienter fra risikogrupper).

THERAFLU (THERAFLU)

Novartis Pharma N02B E51

SAMMENSETNING OG UTFØRELSESFORM:

TERAFLU

siden da d / muntlig p-ra, med smaken av ville bær, pakke, № 1, № 10

№ UA / 5436/01/01 fra 08/03/2011 til 08/03/2016

TERAPI FRA FLU OG KOLE MED LASSERIE

siden da d / muntlig p-ra pakke, № 1, № 10

№ UA / 5529/01/01 fra 08/03/2011 til 08/03/2016

FARMAKOLOGISKE EGENSKAPER:

kombinasjonsmedisin for behandling av symptomer på influensa og kulde. Det har antipyretisk, decongestant, smertestillende og anti-allergisk effekt.
Paracetamol har smertestillende, antipyretisk og mild antiinflammatorisk effekt. Fenylefrinhydroklorid har en sympatomimetisk effekt, forårsaker vasokonstriksjon, reduserer hevelse og hyperemi i neseslimhinnen og paranasale bihuler. Feniraminmaleat, blokkering H1-reseptorer, som gir antiallergisk effekt, reduserer alvorlighetsgraden av lokale eksudative manifestasjoner, reduserer tårer, rhinoré, kløe i øynene og nesen.
Etter inntak absorberes paracetamol i mage-tarmkanalen. Cmax i blodplasma nås på 30-60 minutter. Når det brukes i terapeutiske doser av T? er 1-4 timer. Parasetamol metaboliseres i leveren, hovedsakelig ved konjugeringsreaksjonen. Avhengig av plasmakonsentrasjon er den delvis deacetylert eller hydroksylert. Hovedutskillelsesruten er med urin (90-100% i 24 timer), i form av konjugater av glukuronider (60%), sulfater (35%) eller cystein (3%).
Cmax Feniraminmaleat i blodplasmaet oppnås i 1-2,5 timer; T? Gjør 16-19 timer. 70-83% av dosen akseptert innvendig fjernes med urin i ikke forandret utseende eller i form av metabolitter.
Fenylefrin har begrenset biotilgjengelighet på grunn av utilstrekkelig absorpsjon i mage-tarmkanalen og en presystemisk effekt i tarm og lever, som skyldes virkningen av MAO.

Indikasjoner:

kortvarig symptomatisk behandling av influensa og forkjølelse, inkludert feber og kuldegysninger, hodepine, rhinitt, nesestopp, nysing og kroppssmerter.

SØKNAD:

Voksne og barn over 12 år foreskrives 1 pakke hver 4-6 timer (som nødvendig for å redusere alvorlighetsgraden av symptomene), men ikke mer enn 3 pakker per dag. En enkelt dose bør ikke overstige 1 pakke. Ikke bruk stoffet i mer enn 7 dager. Før bruk skal innholdet i 1 pakning oppløses i et glass kokt varmt vann. Ta det varmt.

KONTRA:

overfølsomhet overfor stoffet. Alvorlig kardiovaskulær, lever- eller nyresvikt, medfødt hyperbilirubinemi, hypertensjon feokromocytom, tyrotoksikose, prostata adenom med vanskeligheter med urinering; cervical obstruksjon, blære, blodsykdommer, pyloroduodenal obstruksjon, stenosing ventriculi og ulcus duodeni, diabetes, lungesykdom (inkludert astma), åpenvinklet glaukom, mangel av glukose-6-fosfat-dehydrogenase, epilepsi, alkoholisme, samtidig behandling MAO-hemmere og for 2- uker etter å ha stoppet bruken av dem.

ADVERSE EFFEKTER:

hyppigst: svimmelhet, tørr munn eller hals, tretthet, hodepine, angst, nervøsitet, takykardi, hjertebank. Svært bemerket den opphissede tilstanden, søvnforstyrrelser, ødem.
Sjelden kan identifisere:
allergiske reaksjoner: kløe, utslett, urticaria, i noen tilfeller - og andre tunge erytematøse hudreaksjoner, petekkier, angioødem, bronkokonstriksjon, redusere blodtrykket til en tilstand av sjokk, anafylaktisk reaksjon;
på fordøyelsessystemet: fordøyelsessykdommer, inkludert forstoppelse, kvalme, oppkast, diaré eller flatulens, epigastrisk smerte, abnorm leverfunksjon;
på den delen av det endokrine systemet: svingninger i nivået av glukose i blodet;
nervesystem: forvirring, vestibulære lidelser.
Tilknyttet bruk av paracetamol: trombocytopeni, leukopeni, hemolytisk anemi, i noen tilfeller - agranulocytose. Hos pasienter med intoleranse mot acetylsalisylsyre (5-10%) er reaksjoner på paracetamol mulig (for eksempel pasienter med BA).
Associert med bruk av fenylefrin: økt blodtrykk, smerte i hjertet, mydriasis, nedsatt syn og innkvartering, økt intraokulært trykk og potensielle effekter på endokrine og andre regulatorer av metabolske prosesser, svekket urinering.
Associert med bruk av feniramin: tørrhet i øynens slimhinne, søvnløshet, i noen tilfeller - koma, kramper, dyskinesi, endringer i atferd.
I motsetning til andre generasjons antihistaminer, er bruk av feniramin ikke forbundet med forlengelse av Q-Tc-intervallet og hjertearytmi.

SPESIELLE INSTRUKSJONER:

Ikke overgå anbefalt dose eller ta medikamentet i mer enn 7 dager på rad.
Medisinsk rådgivning er nødvendig hvis symptomer:

  • Ikke forsvinner innen 7 dager,
  • ledsaget av feber, som varer mer enn 3 dager,
  • inkludere sår hals som varer i mer enn 3 dager, ledsaget av feber, hodepine, utslett, kvalme eller oppkast.

Samtidig bruk av andre legemidler som inneholder paracetamol bør unngås.
Når du bruker legemidlet, anbefales det ikke å bruke alkoholholdige drikkevarer, da etylalkohol, mens du tar det med paracetamol, kan forårsake leverfunksjon.
Med forsiktig bruk av stoffet i pasienter med prostatahypertrofi, thyroid sykdom, lever- og nyresvikt, bradykardi, akutt pankreatitt, trombose, tromboflebitt, pasienter over 70 år med kardiovaskulær sykdom.
Uten resept, bruk ikke stoffet til pasienter som behandles med andre legemidler.
Fenylefrin kan bidra til et falskt positivt resultat i dopingkontroll hos idrettsutøvere.
Bruk under graviditet og amming. Legemidlet er kontraindisert under graviditet og amming.
Innflytelse på evnen til å styre kjøretøy og arbeid med mekanismer. Under bruk av stoffet anbefales det ikke å kjøre kjøretøy og arbeide med mekanismer som krever høy konsentrasjon av oppmerksomhet og høyhastighets psykomotoriske reaksjoner. Med samtidig bruk av beroligende midler, kan beroligende midler eller alkohol øke døsighet.
Barn. Legemidlet er kontraindisert hos barn under 12 år.

SAMSPILL:

medikament interaksjon med paracetamol vanligvis mindre, men forverret når relaterte legemidler, slik som antikoagulerende midler (warfarin og kumarin) og antikonvulsiva, har en lav terapeutisk indeks. Samtidig bruk av paracetamol med NSAID kan øke deres nefrotoksisitet. Farmakodynamiske interaksjoner kan oppstå med andre smertestillende midler, som koffein, opiater; barbiturater reduserer den antipyretiske effekten. T? kloramfenikol øker. Probenecid, kolestyramin (INN - colestyraminum) hemmer metabolitten av paracetamol. Behandling av tuberkulose med rifampicin og isoniazid øker paracetamols hepatotoksisitet. Antiepileptika (fenobarbital, fenytoin, karbazepin) øker ikke risikoen for hepatotoksisk effekt.
Fenylefrinhydroklorid bør ikke brukes med MAO-hemmere, blokkere - adrenoceptor og, andre antihypertensive medikamenter, fenotiazinderivater (prometazin eksempel), bronkodilatoriske sympatomimetiske midler, trisykliske antidepressiva, guanetidin eller atropin, digitalis, Rauwolfia-alkaloider, indometacin, metyldopa, gcs;?? legemidler som påvirker appetitten, amfetaminlignende psykostimulerende midler, arbeidsstimulerende midler, anestetika, ergotalkaloider.
Feniraminmaleat forsterker virkningen av legemidler som senker sentralnervesystemet (for eksempel anti-parkinson og antipsykotiske stoffer), samt alkohol, hemmer virkningen av antikoagulantia og interagerer med progesteron, reserpin, tiaziddiuretika. Orale prevensiver kan redusere effektiviteten av antihistamin og absorpsjon av vitamin C (inkludert i theraflu fra influensa og kaldt med smak av sitron). Ascorbinsyre øker absorpsjonen av penicillin, jern, reduserer effektiviteten av heparin og indirekte antikoagulantia, øker risikoen for krystalluri ved behandling av salicylater.

OVERDOSE:

symptomer på overdosering av paracetamol: hepatotoksisk effekt, i alvorlige tilfeller utvikler levernekrose. Ledsaget av kvalme, oppkast, magesmerter, som kan oppstå innen 24-48 timer etter en overdose. Brudd på glukosemetabolismen og metabolisk acidose, ARF med tubulær nekrose; arytmi, pankreatitt, sulfhemoglobinemi, metemoglobinemi, anemi.
Overdoseringssymptomer assosiert med forsterkning av parasympatolytisk effekt av antihistamin-komponenten og fenylfrins sympatomimetiske effekt: hemodynamiske forandringer og kardiovaskulær insuffisiens med respiratorisk depresjon, døsighet, hvorpå eksitering er mulig (spesielt hos barn); depresjon, magesårets slimhinne, sløret syn, hodepine; svimmelhet, søvnløshet, koma, kramper; atferdsendringer AG; bradykardi; atropin-lignende psykose.
Symptomer på overdosering av askorbinsyre (som er en del av theraflu fra influensa og kaldt med sitronsmekk): Når det tas mer enn 2 g - flatulens, diaré, nyrekolikk, metabolisk sink og kobber, krystalluri, urolithiasis.
Behandling: gastrisk skylning, inn / i eller oral administrasjon av N-acetylcystein som motgift mot paracetamol, aktivering av aktivert karbon, mineralavføringsmidler, overvåking av pust og blodsirkulasjon (bruk adrenalin (INN-epinephrinum) er kontraindisert). Symptomatisk behandling og vedlikeholdsbehandling. Ved anfall, er diazepam foreskrevet.
I tilfelle arteriell hypotensjon, kan -Receptorblokkere eller vasokonstriktormidler brukes.

OPPBEVARINGSBETINGELSER:

Theraflu: indikasjoner, bruk, vurderinger

Legemidlet tilhører gruppen av stoffer for symptomatisk behandling av akutt respiratorisk virusinfeksjon.

Teraflu instruksjon

Legemidlet er tatt oralt. 1 pose må løses i kokt vann. Legemiddeloppløsningen forbrukes varmt når som helst på dagen. Legemidlet har størst effekt når det tas om natten. Om nødvendig kan du legge til sukker. Maksimal daglig dose er 3 poser. Intervallet mellom doser må være minst 4 timer. Hvis symptomene på sykdommen vedvarer innen 3 dager, er det nødvendig å søke kvalifisert medisinsk hjelp.

Teraflu sammensetning

En pakke pulver inneholder: paracetamol 325 mg, feniraminmaleat 20 mg, fenylefrinhydroklorid 10 mg. preparatet inneholder også adjuvanser: kalium acesulfam, sakkarose, E129 farvemiddel, fargestoff E133, M100 maltodekstrin, silisiumdioksid, naturlig Bringebærsmaksstoff, tranebær smak, naturlig, sitronsyre, natriumcitrat-dihydrat, kalsiumfosfat, magnesiumstearat.

Teraflu spray

Theraflu antiseptisk spray kommer i et volum på 30 ml. Inneholder lidokain og benzogeksoniyahydroklorid. Påvirker hovedsakelig gram-positive mikroorganismer. Det brukes i otolaryngology: for faryngitt, laryngitt, katarrals ondt i halsen, ulcerativ gingivitt.

Teraflu piller

1 tablett inneholder lidokain 1 mg og benzogeksoniyahydroklorid 1 mg. Det brukes topisk for å behandle sykdommer i otolaryngology og tannlegen. Dosering for voksne 1 tablett for suging, hver 3-4 timer. Tabletten holdes i munnhulen til oppløsningen. I alvorlige tilfeller av sykdommen, er det mulig å bruke 1 tablett hver 1-2 time. Kan brukes fra 4 år. Maksimumsperioden for å ta stoffet er 5 dager.

Teraflu pulver

Tilgjengelig i pulverform for oppløsning. Det tas muntlig. Pulveret består av hvite, gule, rosa og lilla granulater. Etter oppløsning blir løsningen rosa-lilla, ugjennomsiktig. Legemidlet har en bærsmak.

Salve Theraflu

Salve Theraflu har antiinflammatoriske, antimikrobielle og eksplosive effekter. Den brukes eksternt for sykdommer i øvre luftveier. 1 g salve inneholder rosmarinolje 5%, eukalyptusbladolje 5%, peruvianbalsam 6%, racemisk kamfer 6%.

Farmakologiske egenskaper

Teraflu har antipyretiske, analgetiske og anti-ødemeffekter. Også stoffet påvirker den allergiske komponenten av infeksjonen.

Teraflu indikasjoner

Legemidlet er foreskrevet for smittsomme sykdommer som inkluderer feber: akutt respiratorisk virusinfeksjon, influensa, feber av ukjent opprinnelse, som symptomatisk behandling av rhinitt, hodepine, myalgi.

Kontra

Teraflu er ikke foreskrevet for:

  • Samtidig bruk av trisykliske antidepressiva, monoaminoxidasehemmere og beta-blokkere;
  • I nærvær av portal hypertensjon;
  • Med alkoholisme og diabetes;
  • Under graviditet og amming
  • Det er forbudt å oppnevne ved barns alder opp til 12 år;
  • Ved overfølsomhet overfor de enkelte komponentene i legemidlet.

Forbedret kontroll av symptomer og laboratorieparametere, krever pasienter med alvorlig aterosklerose i kranspulsårene, med arteriell hypertensjon, vinkel-lukkende glaukom, med alvorlig lever- eller nyresykdom. Det er også viktig å overvåke tilstanden til pasienter med forstørret prostata, blodsykdommer, mangel på glukose-6-fosfat dehydrogenase, med medfødt hyperbilirubinemi (Gilbert, Dubin-Johnson og Rother syndrom), hypertyreose, feokromocytom og bronkial astma.

Theraflu applikasjon

Legemidlet er foreskrevet for smittsomme sykdommer ledsaget av feber: akutt respiratorisk virusinfeksjon, influensa, feber av ukjent opprinnelse, som symptomatisk behandling av rhinitt, hodepine, myalgi

Teraflu under graviditet

Det er kontraindisert å ta stoffet under graviditet og amming.

Teraflu for barn

Det er forbudt å utnevne barn opp til 12 år.

overdose

Symptomer på overdose er: epigastrisk smerte, kvalme, oppkast, økte leverenzymer, nyre- og leversvikt, økt protrombintid, encefalopati, koma.

Nødhospitalisering er indikert. I slike tilfeller, utfør magespray, ta sorbenter, utfør symptomatisk terapi. Methionin er en spesifikk motgift hvis den siste dosen av Teraflu ikke var senere enn 8-9 timer. Etter 12 timer administreres acetylcystein.

Bivirkninger

Allergiske reaksjoner i kroppen: urticaria, angioødem, utslett, kløende hud.

Effekt på sentralnervesystemet: Søvnforstyrrelser, nedsatt psykomotoriske reaksjoner, døsighet eller generell oppblåsthet.

På fordøyelsessystemet: kvalme, oppkast, epigastrisk smerte.

Generelle kroppsreaksjoner: Svimmelhet, tørr munn, urinretensjon, hodepine.

Siden kardiovaskulærsystemet: hjerteslag, økt blodtrykk.

Effekt på synets organ: overnattingparese, økt intraokulært trykk.

Effekt på blodsystemet: trombocytopeni, anemi, agranulocytose.

Ved langvarig bruk av stoffet kan det føre til nyre- og leverfeil.

Drug interaksjoner

Theraflu forbedrer effekten av slike legemidler: MAO-hemmere, beroligende midler.

Den hepatotoksiske effekten øker når den kombineres med: paracetamol, etanol, barbiturater, fenytoin, rimpampicin, karbamazepin, zidovudin.

Risikoen for leverskade øker når Teraflu kombineres med anti-parkinsoniske stoffer, antidepressiva, antipsykotiske, fenotiazinderivater.

Det intraokulære trykket stiger når det tas sammen med: glukokortikosteroider.

Paracetamol reduserer effekten av urikosuriske legemidler, forbedrer virkningen av indirekte antikoagulantia. Kombinasjonen med trisykliske antidepressiva øker sympatomimetisk effekt. Når du bruker teraflu med galaton, kan det forekomme ventrikulære arytmier. Bruk av guanethidin nivåer er hypotensiv effekt.

Analog Theraflu

Aurora Hot Sip - inneholder paracetamol, fenylefrin, kodein, askorbinsyre.

Axagrip - tilgjengelig i tabletter, inneholder paracetamol, guaifenazin, fenylefrin.

Antigrippin - tilgjengelig i tabletter, inneholder paracetamol, klorfenamin, askorbinsyre.

Antikataral - tilgjengelig i poser, inneholder paracetamol, fenlefrin, klorfenamin.

Antiflu - tilgjengelig i poser, inneholder acetaminofen, askorbinsyre, klorfenamin.

Apap Night - tilgjengelig i tabletter, inneholder difenhydramin, paracetamol.

Apap Plus - frigjøringsform - tabletter, inneholder paracetamol og askorbinsyre.

Apap ekstra-release form - kapsler, inneholder paracetamol og koffein.

Askopar - tilgjengelig i tabletter, inneholder acetylsalisylsyre, paracetamol, koffein.

Teraflu pris

Den gjennomsnittlige kostnaden på 10 poser med stoffet er 420 rubler og kan variere avhengig av regionens boligområde.

Teraflu vurderinger

Karina: det er kaldt på jobben og hjemme, så jeg blir ofte syk. Jeg legger på alle de varme klærne jeg har og fremdeles føler meg kald. Jeg antar at immunitet ikke er i orden. Mer vekt falt nylig. Begynte å kjøpe Theraflu. Det må løses i en kopp varmt vann og umiddelbart drikke. Jeg anbefaler ikke å ta det i løpet av dagen, så etter stoffet jeg vil sove. Jeg likte virkningen av pulveret, etter noen dager hadde jeg ikke kulde. Prisen er rimelig, tre poser er nok for meg å lindre symptomene. Jeg anbefaler deg å kjøre for Theraflu ved første tegn på forkjølelse!

Svetlana: Jeg likte det faktum at stoffet skal tas i form av varme. Bare for halsen er en rik varm drikke nyttig. Praktisk, du trenger ikke å kjøpe all emballasje på en gang, men du kan kjøpe det nødvendige antall poser. Effekten kommer umiddelbart, det er lettere etter første dose. Neseforstyrrelser, rennende nese, hodepine forsvinner. Det er også vitamin C i sammensetningen, og dette er en forsterkning for immunsystemet.

Olga: Når jeg er forkjølet, prøver jeg ikke å drikke noen form for kjemi. Jeg klarer urteinhalasjoner, kjære, varm te. Men som de fleste, om morgenen må du gå på jobb og ha tid til å være syk hjemme. I slike tilfeller kommer jeg til hjelp av en pose Theraflu. Slægtninge og slektninger tar det når de har en virusinfeksjon. Så ble jeg tilkoblet. Den siste tiden var nok for meg bare 2 poser med stoffet, og derfor var det ingen bivirkninger. Det var hyggelig at preparatet har behagelig smak. Du kan også velge din egen for hver - sitron eller eple og kanel. Han drakk en kopp varm, duftende te om kvelden, og om morgenen som en agurk. Det er ingen temperatur, ingen rystelser og hodepine går bort. Jeg kan anbefale Theraflu, da det oppfyller alle mine forventninger og oppfyller egenskapene som er angitt i instruksjonene. Jeg vil merke at hvis du har tid til å ligge hjemme og ikke bruke stoffer som har toksisk effekt på leveren - engasjere seg i behandling av naturlige stoffer. I slike tilfeller, nyttige og løk, og hvitløk, og kamille te og linden. Du kan til og med svinge beina dine, i de første timene etter hypotermi. Det hjelper hundre prosent. Når det gjelder Theraflu, vil jeg si at stoffet er verdig.

Hvorfor vil du alltid sove.

De sier at god søvn er en garanti for helse, skjønnhet og godt humør. Hvordan være hvis en person sover i 9 timer, men han ledsager hele dagen med sløvhet og døsighet?! Noen ser etter avklaring i overskyet vær, noen i sesongen (høst-vinter), og noen prøver å finne ut den virkelige grunnen til at de vil sove hele tiden.

Døsighet er ikke en sykdom, men en betydelig og ubehagelig faktor som forstyrrer normal funksjon. Vanligvis med følelse av evig søvnløshet, blir folk ledsaget av høyt blodtrykk, tretthet og hodepine, hyppig oppfordring til toalettet, en reduksjon i styrke hos menn.

La oss bli kjent med de viktigste årsakene til døsighet og finne ut hvorfor du alltid vil sove.

Hele tiden jeg vil sove, grunnene

  1. Medisinering. De fleste medisiner har en tendens til å forandre det naturlige søvnmønsteret. De forverres søvn om natten, og derved forårsaker søvnighet i dag. De som tar antidepressiva (Clomipramine, Amitriptyline, Imipramine), anti-motion sykdom og beroligende midler (Novopassit, Valerian, Motherwort) er vanligvis i en tilstand av evig søvnmangel. Men forsiktige bør også være folk som sliter med forkjølelse med Nurofen, Migrenol, Theraflu, Coldrex, fordi de inkluderer antiallergiske tilsetningsstoffer som forårsaker en følelse av sløvhet og et ønske om å sove.
  2. Feil ernæring. Det har lenge vist seg at personen som spiser kjemikalier, konserveringsmidler, ikke bare er tilbøyelig til å få overvekt, men også lever med en følelse av konstant trøtthet og lyst til å sove. Dette gjelder også de som misbruker alkohol og røyker mye.
  3. Etter måltidet. Sannsynligvis merket alle at etter en hjertelig lunsj er det et villt ønske om å sove. Grunnen til at du vil sove etter å ha spist er at blodet rushes til fordøyelsessystemet, og hjernen på dette tidspunktet begynner å arbeide med halv styrke. I prosessen med å fordøye mat, blir vår tenkende kropp fratatt oksygen, og på grunn av dette oppstår tretthet og døsighet.
  4. Mangel på vitaminer. Fortsatt å sove kan de som har kropps mangel på vitaminer og andre næringsstoffer. Hvis du har lyst til å sove om dagen, kan det skyldes mangel på B-vitaminer. De finnes i tomater, lever, erter, kål, rødbeter, epler, appelsiner, havre og hvetekim. D-vitamin, som finnes i fisk av fettvarianter: laks, sild, tunfisk, makrell, samt smør, vil bidra til å forbedre trivselet ditt.
  5. Helseproblemer. Det er tilfeller der økt søvnighet er et symptom på en av sykdommene. Hele tiden vil folk som lider av anemi, hypotensjon, diabetes, depresjon og kroniske inflammatoriske prosesser, sove. Også ønsket om å sove i løpet av dagen kan være forårsaket av hormonelle ubalanser.
  6. Narkolepsi. Det er en kronisk nevrologisk sykdom forårsaket av manglende evne til å regulere søvnsykluser. Folk med narkolepsi har en tendens til å oppleve plutselige anfall av døsighet, og noen ganger til og med hallusinasjoner. En somnolog kan diagnostisere en sykdom ved å utføre forskning i et somnologisk laboratorium.

Etter å ha forstått grunnene til at du vil sove, vil alle kunne trekke konklusjoner, med tanke på deres livsstil. Man må bytte det vanlige dietten, andre gir opp medikamenter, den tredje - for å kompensere for mangel på vitaminer i kroppen.

Løsningen på problemet "vil alltid sove"

I tilfelle økt døsighet anbefaler eksperter en liten forandring i den vanlige livsstilen. Hvile, sport, vandre i frisk luft, herding, fortified mat forråde kroppen til våkenhet og redusere eller eliminere lysten til å sove uansett hvor du er på dagtid.

  • Forfriskende dusj. Det er kjent at kaldt vann aktiverer blodsirkulasjonsprosessen, noe som fører til at hjernen begynner å jobbe raskere. De som er tempererte, vet at ønsket om å sove forsvinner umiddelbart etter prosedyren, som forresten er nyttig for hele organismen, hvis den gjøres riktig.
  • Riktig ernæring. Skriv inn dietten i lyset og styrket mat, og reduser forbruket av fettstoffer og tunge matvarer. Etter lunsj, selv om du er på jobb, ta deg tid til å få litt frisk luft.
  • Energidrikker. Dette handler ikke om de skadelige drikkene som fyller hyllene til supermarkeder. Grønn te og naturlig juice bidrar til å gi kroppen vitalitet. Kaffe er også i stand til å avværge søvnighet, men de bør ikke bli misbrukt.
  • Sport. Mangelen på sport i en persons liv frarøver ham muligheten til å finne ut hva motet egentlig er. Morgen jogging eller trening i frisk luft er stor hjelp til å stille inn for arbeidsdagen og kvitte seg med døsighet.

Ingen av de rundt kan redde en person fra døsighet hvis den er forårsaket av en unormal livsstil. Hvis tilstanden "stadig vil sove" er et problem for deg, ta kontroll over situasjonen og begynn å handle!

Tips 1: Theraflu / Coldrex: skade eller fordel

Innholdet i artikkelen

  • Theraflu / Coldrex: skade eller nytte
  • Hva hjelper analgin og difenhydramin
  • Hva er en del av anti-influensa

Hva er en del av Theraflu og Coldrex?

Disse legemidlene er komplekse, kombinerte tiltak, slik at de inneholder flere aktive stoffer, dette er paracetomol, aspirin, klorfenamin, dextrometorfan, askorbinsyre, koffein eller andre lignende stimuleringsmidler.

Paracetamol og aspirin eliminerer hodepine og reduserer feber. Klorfenamin reduserer hevelse i slimhinnet i neshulen og øyets konjunktiv, eliminerer rennende nese og undertrykker hoste. I tillegg har den en antihistamin effekt, som eliminerer manifestasjonene av en allergisk natur. Undertrykker hoste og dextrometorfan. Askorbinsyre og noen andre vitaminer, som også er inkludert i sammensetningen av slike legemidler, øker immuniteten og den generelle kroppsresistensen mot infeksjoner og toksiner. Stimulerende midler trengs for å øke tonen og forbedre hjernens aktivitet. Som du kan se, inneholder ingrediensene som utgjør Theraflu og Coldrex kroppsstøtten i kampen mot virus, men de har også bivirkninger som gjør dem usikre.

Skadet av narkotika "Theraflu" og "Coldrex"

Et aktivt stoff som paracetomol, påvirker innvirkning på indre organer negativt og kan føre til økt blodtrykk. Overdosering kan føre til brudd på lever, nyrer, organer i mage-tarmkanalen, som manifesterer seg som kvalme, smerte i mage og mage, svimmelhet, urinretensjon og utseende av allergiske reaksjoner.

Den antipyretiske effekten er ikke alltid nødvendig - fordi økt temperatur hjelper kroppen til å takle en virusinfeksjon. Dessuten bør du ikke bruke aspirin, kjent for sin aggressive påvirkning på fordøyelseskanalen og øke blodproppene.

Disse stoffene er også skadelige fordi noen oppfatter dem som en panacea for forkjølelse og tror at de kan brukes til å behandle virussykdommer. Men dette er ikke i det hele tatt - Teraflu og Coldrex lindrer bare symptomene en stund, men har ingen kurativ effekt. Det er farlig at deres smak er hyggelig nok, så noen mødre gir selv sine barn. I mellomtiden er disse legemidler beregnet for voksne, og barn bør ikke bli gitt til de er 12 år.

Men voksne bør også bare bruke dem når det trengs en midlertidig effekt, for eksempel før du deltar på en ansvarlig begivenhet eller et viktig møte som du rett og slett ikke kan gå glipp av.

theraflu

innhold

Farmakologiske egenskaper av stoffet Teraflu

Kombinerte medisiner for behandling av influensa og forkjølelse. Det har antipyretisk, decongestant, smertestillende og anti-allergisk effekt.
Paracetamol har smertestillende, antipyretisk og mild antiinflammatorisk effekt. Fenylefrinhydroklorid har en sympatomimetisk effekt, forårsaker vasokonstriksjon, reduserer hevelse og hyperemi i neseslimhinnen og paranasale bihuler. Feniraminmaleat, H1-reseptorblokkeren, som har antiallergisk effekt, reduserer alvorlighetsgraden av lokale eksudative manifestasjoner, eliminerer tåre, rhinoré, reduserer kløe i øynene og nesen.
Etter oral administrering absorberes parasittamol raskt i mage-tarmkanalen. Maksimal plasmakonsentrasjon oppnås på 30-60 minutter. Ved bruk i terapeutiske doser er halveringstiden 1-4 timer. Paracetamol metaboliseres i leveren hovedsakelig gjennom konjugeringsreaksjonen. Avhengig av plasmakonsentrasjon er den delvis deacetylert eller hydroksylert. Hovedutskillelsesruten er med urin (90-100% i 24 timer), i form av konjugater - glukuronider (60%), sulfater (35%) eller cystein (3%).
Maksimal konsentrasjon av feniraminmaleat i blodplasmaet nås på 1-2,5 timer; eliminasjonshalveringstiden gjør 16-19 timer. 70-83% av dosen akseptert i innsiden fjernes med urin i ikke endret tilstand eller i form av metabolitter.
Fenylefrin har begrenset biotilgjengelighet på grunn av utilstrekkelig absorpsjon i mage-tarmkanalen og presystemisk metabolisme i tarm og lever, som skyldes virkningen av MAO.

Indikasjoner for bruk av stoffet Teraflu

Symptomatisk kortsiktig behandling av infeksiøse og inflammatoriske sykdommer hos voksne (influensa, ARVI), ledsaget av høy kroppstemperatur, kuldegysninger og feber, hodepine, rennende nese, nesestopp, nysing og muskelsmerter.

Bruk av stoffet Theraflu

Voksne og barn over 12 år foreskrives 1 pakke hver 4-6 timer, men ikke mer enn 3 pakker per dag. Ikke bruk stoffet i mer enn 5 dager. Før bruk skal innholdet i 1 pakning oppløses i et glass kokt varmt vann. Ta det varmt.

Kontraindikasjoner for bruk av stoffet Teraflu

Kontraindikert under følgende forhold:

  • overfølsomhet overfor stoffet;
  • alvorlige kardiovaskulære, lever- eller nyresykdommer;
  • Hypertensjon (arteriell hypertensjon);
  • prostata adenom med problemer med urinering
  • blærehalsobstruksjon;
  • pyloroduodenal obstruksjon;
  • gastrisk og duodenalt sår;
  • diabetes;
  • lungesykdom (inkludert astma);
  • vinkel-lukkede glaukom;
  • mangel på glukose-6-fosfat dehydrogenase;
  • epilepsi;
  • graviditet og amming (se SPESIELLE INSTRUKSJONER);
  • alder opp til 12 år.

Bivirkninger av Theraflu

De hyppigste bivirkningene er døsighet, svimmelhet, tørr munn og hals, tretthet, hodepine, søvnløshet, irritabilitet eller nervøsitet, takykardi og hjertebank. Sjelden, spesielt hos barn, oppblåsthet og søvnforstyrrelser.
På mage-tarmkanalen: kvalme, oppkast, forstoppelse, diaré eller flatulens.
Bivirkninger forbundet med virkningen av paracetamol: Noen ganger urtikaria og hudutslett, trombocytopeni, leukopeni, hemolytisk anemi, i sjeldne tilfeller - agranulocytose. Noen ganger er det reaksjoner hos pasienter med intoleranse mot acetylsalisylsyre (for eksempel i astma).
Bivirkninger forbundet med fenylfrins sympatomimetiske effekt: økt blodtrykk (spesielt hos pasienter med hypertensjon (arteriell hypertensjon)), refleks bradykardi, mydriasis (med effekt på glaukom). Mulige effekter på endokrine og andre systemer som påvirker metabolisme, urinretensjon og stranguria (problemer med urinering).
Bivirkninger forbundet med perifere anticholinerge effekter av feniramin: tørr munn, slimhinne i tørr øye, retensjon og problemer med urinering hos menn.
Bivirkninger forbundet med feniramins sentrale innflytelse: døsighet, i sjeldne tilfeller - koma, anfall, dyskinesi, endring av atferd. I motsetning til andre generasjon antihistaminer, er bruk av feniramin ikke forbundet med forlengelse av Q-Tc-intervallet og arytmi.

Spesielle instruksjoner for bruk av stoffet Teraflu

Ikke overgå anbefalt dose eller ta medikamentet i mer enn 5 sammenhengende dager.
Høye doser paracetamol, inkludert generelle høye doser med langvarig bruk, kan forårsake nefropati eller irreversibel leversvikt. Det er nødvendig å advare pasientene om umuligheten av samtidig bruk av andre legemidler som inneholder paracetamol.
For å hindre giftig skade på leveren, bør stoffet ikke kombineres med bruk av alkoholholdige drikker. I forbindelse med den mulige vasokonstriktor effekten av fenylefrin, er det nødvendig å ta legemidlet med forsiktighet hos pasienter over 70 år med kardiovaskulære sykdommer.
Med forsiktighet ta stoffet for prostatahyperplasi, sykdommer i skjoldbruskkjertelen, lever og nyrer.
Det må huskes at fenylefrin kan gi et positivt resultat i dopingkontroll blant idrettsutøvere som deltar i konkurranser.
Hvis symptomene på sykdommen forblir etter 5 dager med å ta stoffet, bør behandlingen seponeres.
Graviditetsperioden og amming. Siden den kliniske erfaringen med bruk av stoffet hos kvinner under graviditet og amming er svært begrenset, bør den bare brukes når fordelene ved bruken overhaler den potensielle risikoen for fosteret / barnet.
Innflytelse på evnen til å styre kjøretøy og arbeid med mekanismer. Legemidlet kan forårsake døsighet, så i løpet av behandlingen anbefales det ikke å kjøre biler og arbeide med komplekse mekanismer for å utføre arbeid som krever høy konsentrasjon av oppmerksomhet og høy hastighet av psykomotoriske reaksjoner. Døsighet kan øke ved samtidig bruk med beroligende midler, beroligende midler eller alkoholholdige drikker.
Barn. Legemidlet er kontraindisert hos barn under 12 år.

Drug Interactions Theraflu

Paracetamol kan interagere med antikoagulantia (for eksempel warfarin, kumarin) og antikonvulsive midler.
Samtidig bruk med NSAID kan øke risikoen for bivirkninger av sistnevnte fra urinsystemet. Farmakodynamisk interaksjon med andre analgetika (koffein, opiater) er blitt notert.
Halveringstiden for kloramfenikol øker ved kombinert bruk med paracetamol. Probenecid påvirker metaboliseringen av paracetamol. Risikoen for en hepatotoksisk effekt av legemidlet øker ved samtidig bruk av rifampicin og isoniazid.
Antiepileptika (fenobarbital, fenytoin, karbazepin) øker ikke risikoen for hepatotoksisk virkning av paracetamol.
Fenylefrin kan være årsak til uønskede reaksjoner interaksjon med MAO-hemmere, blokkere av a- og p-adrenergiske reseptorer, antihistaminer typen fenotiazin (f.eks promethazine), bronkodilatorer, sympatomimetika, trisykliske antidepressiva (for eksempel imipramin), guanetidin eller atropin, digitalis medikamenter, Rauwolfia-alkaloider, indometacin, metyldopa, andre midler som stimulerer sentralnervesystemet, og muligens med teofyllin. I isolerte tilfeller var det en økning i vasokonstrictor effekten med samtidig bruk med stimulanter av arbeid og arytmier - når de ble brukt i kombinasjon med anestetika. En overdreven økning i blodtrykk med samtidig intravenøs administrering av ergotalkaloider er mulig.
Feniramin forsterker virkningen av narkotika som senker sentralnervesystemet (for eksempel MAO-hemmere, trisykliske antidepressiva, antiparkinsoniske legemidler, barbiturater, beroligende midler, narkotika), samt alkohol. Feniramin kan hemme virkningen av antikoagulantia og interagere med progesteron, reserpin, tiazidin diuretika. Samtidig bruk av orale prevensjonsmidler kan redusere effektiviteten av antihistamin-komponenten.

En overdose av stoffet Teraflu, symptomer og behandling

Symptomer på overdosering av paracetamol: hepatotoksisk effekt, i alvorlige tilfeller utvikler leverenekrose. De første symptomene (kvalme, oppkast og smerte i den epigastriske regionen) kan oppstå i 24-48 timer eller senere.
Overdose symptomer assosiert med forsterkning av parasympatolytisk effekt av antihistamin-komponenten og fenomenfrins sympatomimetiske effekt: døsighet, som kan erstattes av agitasjon (særlig hos barn); synshemming; kvalme, oppkast, hodepine; sirkulasjonsforstyrrelser; koma; kramper; atferdsendring; Hypertensjon (arteriell hypertensjon); bradykardi; atropin-lignende psykose.
Behandling: rettidig iv administrasjon eller oral administrasjon
N-acetylcystein som motgift mot paracetamol, gastrisk skylning, utnevnelse av aktivert karbon, overvåking av luftveiene og sirkulasjonssystemet (epinefrin bør ikke brukes). Ved kramper, er diazepam foreskrevet.

Top