Kategori

Populære Innlegg

1 Bronkitt
Behandling av blærebetennelse med antibiotika hos kvinner
2 Forebygging
Når skal jeg ta antibiotika for ARVI og ARI?
3 Laryngitt
Alt om alkohol
Image
Hoved // Bronkitt

COLDREX HotRem


◊ Pulver til fremstilling av en løsning for oral (sitron) lysegul farge, med en karakteristisk sitronduft; Den forberedte løsningen er gul med en karakteristisk sitron duft.

* i form av askorbinsyre, belagt med etylcellulose - 61,5 mg (inneholder 1,5 mg etylcellulose).

Hjelpestoffer: sukrose - 2904,42 mg, natriumcitratdihydrat - 500 mg, vannfri sitronsyre - 600 mg, natriumsakkarin - 40 mg, sitronfargestoffer P0551 - 50 mg, sitronfargestoffer 52293 / TP0551 - 83,33 mg, kinolengult fargestoff (E104) - 0,75 mg.

5 g - laminerte poser (5) - papppakker.
5 g - laminerte poser (10) - pakker kartong.

Kombinerte legemidler, hvis virkning skyldes dets bestanddeler.

Paracetamol er et analgetisk og antipyretisk middel. Virkemekanismen er ment å undertrykke syntesen av prostaglandiner, hovedsakelig i sentralnervesystemet. Paracetamol har en ekstremt liten innflytelse på prostaglandinsyntesen i perifere vev, det endrer ikke vann og elektrolyttmetabolismen og som ikke skader mage-tarmslimhinnen. Denne egenskapen gjør at paracetamol formulering spesielt egnet for pasienter med en gastrointestinal sykdom (for eksempel pasienter med gastrointestinal blødning historie eller eldre pasienter) eller i pasienter som samtidig mottar behandling, hvori undertrykkelsen av prostaglandinsyntesen perifere kan være uønsket.

Fenylefrinhydroklorid - sympatomimetisk middel, hvis virkning er rettet på stimuleringen av adrenerge reseptorer (hovedsakelig α-adrenerge reseptorer), noe som reduserer svellingen av neseslimhinnen og nesetetthet lettelse.

Askorbinsyre (C-vitamin) fyller et økt behov for C-vitamin i forkjølelse og influensa, spesielt i begynnelsen av sykdommen.

Komponentene av stoffet forårsaker ikke døsighet og bryter ikke opp oppmerksomheten.

Suging og distribusjon

Paracetamol absorberes raskt og nesten helt fra mage-tarmkanalen. Plasmaproteinbinding er minimal når den brukes ved terapeutiske konsentrasjoner.

Fenylefrinhydroklorid absorberes ujevnt fra mage-tarmkanalen.

Askorbinsyre absorberes raskt fra mage-tarmkanalen og distribueres gjennom hele kroppen. Binding til plasmaproteiner er 25%.

Paracetamol metaboliseres primært i leveren.

Fenylefrinhydroklorid gjennomgår den primære metabolismen av MAO i tarm og lever. Således, når det administreres oralt, reduseres biotilgjengeligheten av fenylefrin.

Paracetamol utskilles av nyrene som metabolitter, hovedsakelig glukuronid- og sulfatkonjugater, mindre enn 5% av dosen blir utskilt uendret.

Fenylefrinhydroklorid utskilles av nyrene nesten helt i form av sulfatkonjugater.

Når det brukes i doser som overskrider kroppens behov for askorbinsyre, skilles askorbinsyre ut av nyrene som metabolitter.

Hos voksne (inkludert eldre pasienter) og barn eldre enn 12 år for å eliminere symptomene på akutt respiratorisk infeksjon og influensa, inkludert:

økt kroppstemperatur

- smerter i ledd og muskler

- smerter i bihulene

- Overfølsomhet overfor paracetamol, fenylefrin, askorbinsyre (vitamin C) eller annen komponent av legemidlet.

- unormal leverfunksjon og nyre alvorlig;

- hyperfunksjon av skjoldbruskkjertelen (inkludert tyrotoksikose)

- sykdommer i blodsystemet

- hjertesykdom (alvorlig stenose av aorta munn, akutt myokardinfarkt, takyarytmi);

- prostatisk hyperplasi

- Sykdommer ledsaget av portal hypertensjon

- sykdommer forbundet med en arvelig sukkerabsorpsjon - hver pose inneholder ca 4 g sukker;

- genetisk fravær av glukose-6-fosfat dehydrogenase;

- mangel på sukrase / isomaltase, med fruktoseintoleranse, glukose-galaktosemalabsorpsjon siden preparatet inneholder sukrose;

- Samtidig administrering av trisykliske antidepressiva, beta-blokkere, MAO-hemmere, inkludert opptil 14 dager etter at de ble kansellert

- samtidig bruk av andre stoffer paratsetamolsoderzhaschih, dekongensantov, ikke-narkotiske analgetika, NSAIDs, medisiner for lindring av symptomer på "forkjølelse", influensa og nesetetthet, medikamenter som regulerer appetitt, amfetaminpodobnyh stimulerende midler, barbiturater, antiepileptika, rifampicin, kloramfenikol;

- samtidig bruk av etanolholdige drikker og medisiner

- alder opp til 12 år.

- Nedsatt lever og nyre mild og moderat alvorlighetsgrad.

- Alkoholisk leversykdom.

- Kardiovaskulære sykdommer, inkludert økt blodtrykk, vaskulære utslettende sykdommer (Raynauds syndrom).

- Tilstedeværelsen av alvorlige infeksjoner, inkl. sepsis fordi tar stoffet kan øke risikoen for metabolisk acidose.

- Pasienter med glutathionmangel (spesielt hos ekstremt emacierte pasienter som lider av anoreksi, kronisk alkoholisme eller pasienter med lavt BMI).

- Samtidig mottak av antihypertensive stoffer.

- Amningstid.

Hvis en pasient har en av de angitte sykdommer / tilstander / risikofaktorer, bør han konsultere lege før du tar stoffet.

For oral administrering.

Ikke overgå spesifisert dose.

Den minste dosen som trengs for å oppnå effekten, bør brukes.

Minimumsintervallet mellom doser av Coldrex HotRem skal være 4 timer.

Legg innholdet i en pose i et krus og hell en halv kopp varmt vann. Rør til oppløst. Tilsett kaldt vann, om nødvendig, og sukker til smak.

Voksne (inkludert eldre) og barn over 12 år: enkeltdose - 1 pose. Gjentatt bruk av stoffet er mulig ikke tidligere enn i 4-6 timer og ikke mer enn 4 ganger daglig. Maksimal daglig dose bør ikke overstige 4 doser.

Maksimal brukstid for stoffet uten å konsultere lege er ikke mer enn 5 dager.

For ikke å bli tatt samtidig med andre paracetamolholdige stoffer, dekongestoffer og midler for å avlaste kulde- og grievesymptomer, samt med etanolholdige stoffer og drikker.

Hvis du tar medisin symptomer på sykdommen vedvarer, er det nødvendig å konsultere en lege.

Hvis du overskrider den anbefalte dosen av legemidlet, bør du umiddelbart søke medisinsk hjelp, selv med god helse. En overdose av paracetamol kan forårsake leversvikt.

Før du bruker Coldrex HotRem, bør pasienter med nedsatt nyrefunksjon først konsultere lege. Begrensninger knyttet til bruk av legemidler som inneholder en slik kombinasjon av aktive stoffer hos pasienter med nedsatt nyrefunksjon, er hovedsakelig forbundet med innholdet av paracetamol i legemidlet.

Før du bruker Coldrex HotRem, bør pasienter med nedsatt leverfunksjon først konsultere lege. Begrensninger knyttet til bruk av legemidler som inneholder denne kombinasjonen av aktive stoffer hos pasienter med nedsatt leverfunksjon, er hovedsakelig forbundet med innholdet av paracetamol i legemidlet.

I anbefalte doser tolereres stoffet vanligvis godt.

Følgende uønskede reaksjoner ble detektert spontant under etter-registreringsbruk av medikamentet.

Bivirkninger er klassifisert i henhold til kroppens systemer og i samsvar med utviklingshyppigheten. Bestemmelse av hyppigheten av bivirkninger: svært ofte (≥1 / 10), ofte (≥1 / 100 og

Fond d / behandling av forkjølelse og influensa SmithKline Beecham Coldrex HotRem (Coldrex HotRem) - anmeldelse

Ved reklame virker jobb og kald behandling for å være en liten stund, kjøper vi Coldrex Hotrem og håper å helbrede kulden hjemme.

Velkommen!

Jeg demonterte førstehjelpsutstyret for utløpt og allerede ubrukelig medisin og fant en pose med Coldrex HotRem. Generelt foretrekker jeg ikke å kjøpe dette stoffet. Det er billigere og mer gunstige rettsmidler. Og denne har allerede overlevd seg selv. Men i høst er det synd med mannen sin sammen. Mannen ble sendt til apoteket, og det var han som kjøpte alle legemidler som apoteket rådde ham til å gjøre. Til legen i begynnelsen av forkjølelse kjører vanligvis ikke.

Vi kjøpte hele pakken i et av apotekene i Krasnodar. Prisen er nå fra 145 rubler. Jeg kan ikke si den nøyaktige prisen, fordi det på mange apoteker er rett og slett ikke tilgjengelig. Season colds som tar det.

  • Internasjonalt navn: Paracetamol + Fenylefrin + [Ascorbinsyre]

Dømmer etter det internasjonale navnet, er det billigere å drikke paracetamol og C-vitamin tabletter i tilfelle av forkjølelse, men når vi er syke, tenker vi på å spare sist.

Du kan kjøpe som en pakke som helhet, og i noen apotek ved stykket. Det jeg synes er mer praktisk.

vitnesbyrd

For å eliminere symptomene på akutt respiratorisk infeksjon og influensa, inkludert:

økt kroppstemperatur

- smerter i ledd og muskler

- Sår hals og bihuler.

Kontraindikasjoner utallige. Hvis alle av dem er kopiert her, vil anmeldelsen bare ikke bli savnet. Før du kjøper, er det tilrådelig å konsultere lege eller i verste fall apotek.

dosering

Voksne anbefales å ta 1 pose hver 4-6 timer, men ikke mer enn 4 pose i 24 timer. Intervallet mellom doser skal være minst 4 timer.

Barn over 12 år er foreskrevet 1 pose hver 6. time, men ikke mer enn 3 pose i løpet av 24 timer.

Innholdet i 1 pose skal helles i et glass varmt vann (ca. 250 ml), omrørt til helt oppløst, om nødvendig kan du legge til kaldt vann eller sukker.

Maksimal varighet av legemidlet er 5 dager.

Min mann og jeg tok en pose for natten. Det hjalp meg litt med en gang, min mann drakk dette stoffet to ganger på jobb. Men han har et utkast på utkast. Hvis du har en forkjølelse på føttene, er den forsinket.

Jeg likte ikke coldrex etter min smak. For bitter og bitter, veldig mye stygg.

Graviditet og amming

Med forsiktighet bør du bruke stoffet under graviditet og under amming.

Og det er bedre å ikke ta det i det hele tatt. Jeg tror at ingen terapeut vil foreskrive colrex gravid. Det er så mange kontraindikasjoner for en sunn person som en elefant blir slått over.

Bivirkningene er enda større.

Effekten av søknaden

Hjelpe kommer ikke i lynhastighet. Hvis du har feber, så ja, den kalde adressen vil senke den, men det vil også senke normal paracetamol.

Varm drikking med forkjølelse vil være hyggelig, men jeg tror at te med sitron vil være tryggere, men ikke mer effektiv.

Hvis det er kaldt i budet, vil Coldrex hjelpe og om to dager vil det helt sette seg på føttene, hvis det allerede er i gang, så er det bedre å gå til legen. Komplikasjoner kan ikke unngås.

En pose var nok for meg å føle meg bedre. Ektemann - mer.

Men etter en slik drink følte jeg halsbrann og kvalme fra medisinens bitre smak.

Igjen vil vi ikke få coldrex hotr. Nå går jeg for medisiner. I et apotek med gode konsulenter som anbefaler effektive stoffer og mindre trygge.

Samme rangof hjelper raskere og uten bivirkninger.

Ikke bli syk! Ta vare på deg selv og dine kjære!

Coldrex Hotrem Sitron

Coldrex hotrem sitron

De viktigste fysisk-kjemiske egenskaper: blekgult pulver;

Komposisjon. 1 pose inneholder 750 mg paracetamol, 10 mg fenylefrinhydroklorid og 60 mg askorbinsyre;

Andre komponenter: vannfri sitronsyre, natriumsakkarinat, natriumcitrat, sukker (pulver), Tetrar-aromastoffer, sitronfargestoffer, kinolengult fargestoff.

Formen for frigjøring av legemidlet. Pulver til oppløsning til oral bruk.

Farmakoterapeutisk gruppe. Ikke-narkotiske analgetika og ikke-steroide antiinflammatoriske legemidler. ATC-kode N02B E51.

Handlingsmedisin. Paracetamol er et antipyretisk analgetisk middel. Virkningsmekanismen skyldes undertrykkelsen av syntesen av prostaglandiner i sentralnervesystemet, som virker på midten av termoregulering i hypothalamus.

Askorbinsyre er et vitalt vitamin som legges til sammensetningen for å kompensere for tap av vitamin C som kan oppstå ved utbruddet av en virusinfeksjon. Det er kjent at ascorbinsyre spiller en viktig rolle i gjennomføringen av kroppens beskyttende funksjon mot infeksjon og er nødvendig for normal funksjon av T-lymfocytter og den effektive fagocytiske aktiviteten til leukocytter.

Fenylefrin er en sympatomimetisk. Virkningen er hovedsakelig knyttet til direkte stimulering av adrenoreceptorer og delvis med den indirekte effekten som oppstår ved frigjøring av norepinefrin. Fenylefrin reduserer hevelse i neseslimhinnen, letter pusten. Forårsaker innsnevring av arteriolene, en økning i total perifer motstand av blodkar og blodtrykk.

Video: Coldrex®-reklame "Mamma vet bedre" (gutt)

Farmakokinetikk. Parasetamol absorberes godt i mage-tarmkanalen. Toppkoncentrasjonen i plasma oppstår etter 0,5 til 2 timer etter oral administrering (dose 1 g, voksne). Metabolisert i leveren og utskilt i urinen, hovedsakelig i form av glukuronid- og sulfatkonjugater. Halveringstiden er fra 1 til 4 timer.

Askorbinsyre absorberes lett i mage-tarmkanalen. 25% bundet til blodproteiner. Metabolisert i leveren, for det meste til dehydroascorbinsyre. Ascorbinsyre og dets metabolitter utskilles i urin og galle. Residuet av askorbinsyre, som overgår kroppens behov, utskilles i urinen i form av metabolitter.

Video: Coldrex®-reklame "Mamma vet bedre" (pappa)

Fenylefrinhydroklorid absorberes i mage-tarmkanalen med variabel hastighet, metabolisert av monoaminoxidase i tarm og lever. Etter oral administrasjon oppstår topp plasmakonsentrasjon etter 1 til 2 timer. Gjennomsnittlig halveringstid er 2 til 3 timer. Ekskret i urinen i form av sulfatkonjugat.

Indikasjoner for bruk. Symptomatisk behandling av forkjølelse og influensa (lindring av hodepine, kulderystelser, nesestop, sintesmerter og ondt i halsen).

Metode for bruk og dose. Legemidlet er foreskrevet for oral administrasjon.

Voksne: 1 pose opp til 4 ganger om dagen. Intervallet mellom mottakelser er 4 timer. Oppløs posens konsentrasjon i et glass varmt vann.

Bivirkninger Vanligvis er stoffet godt tolerert. Bivirkninger av paracetamol er svært sjeldne, allergiske reaksjoner som hudutslett, kløe, dyspeptiske symptomer, leukopeni, trombocytopeni, nøytropeni, pancytopeni, agranulocytose kan forekomme.

Sympatomimetiske aminer kan øke blodtrykket ved forekomsten av hodepine, svimmelhet, kvalme, diaré, søvnløshet og sjelden følelse av hjerterytme eller refleks bradykardi.

Kontra. Overfølsomhet overfor noen av komponentene som utgjør legemidlet - alvorlige brudd på lever- eller nyrefunksjon, hypertyreose, diabetes, hjertesykdom, inkludert alvorlig arteriell hypertensjon, alvorlig aterosklerose, en tendens til vasospasme, koronar hjertesykdom. Kronisk alkoholisme. Legemidlet er kontraindisert hos pasienter som tar trisykliske antidepressiva eller betablokkere, eller de som tar eller har tatt monoaminoksidasehemmere de siste to ukene.

Legemidlet er ikke anbefalt for barn under 12 år.

Overdose. Symptomer på overdosering av paracetamol i de første 24 timene: lunger, kvalme, oppkast, anoreksi og magesmerter. Leverskade kan oppstå 12-48 timer etter en overdose. Forringet glukosemetabolisme og metabolsk acidose kan forekomme. Ved alvorlig forgiftning kan leversvikt ledsages av encefalopati og føre til koma og død. Akutt nyresvikt med akutt tubulær nekrose kan utvikle seg selv på grunn av fravær av alvorlig leverskade. Hjertearytmi ble også notert. Leverskader er mulig hos voksne som tok 10 g eller mer av paracetamol og hos barn som tok over 150 mg / kg kroppsvekt.

En overdose av fenylefrin kan forårsake hodepine, pallor, økt blodtrykk, refleks bradykardi, kvalme og oppkast er også mulig.

Ved overdosering er det nødvendig med rask legehjelp. Methionin oral eller acetylcystein intravenøst ​​kan ha en positiv effekt innen 48 timer etter en overdose. Det er også nødvendig å holde generelle støttehendelser.

Funksjoner for bruk. Samtidig bruk av andre legemidler som er foreskrevet for symptomatisk behandling av forkjølelse og influensa, vasokonstriktormedikamenter til behandling av rhinitt, samt legemidler som inneholder paracetamol bør unngås. Vær forsiktig med Coldrex Hotrem sitron for behandling av pasienter med nedsatt nyrefunksjon og lever, pasienter med hjerteinfarkt, med godartet hyperbilirubinemi, eldre pasienter. Ved langvarig bruk er det nødvendig å overvåke leverfunksjonen og det perifere blodmønsteret.

Video: Kaldt te

Graviditet og amming.

Utnevnelse av legemidlet i disse perioder er bare mulig i tilfelle når forventet kanel for moderen oppveier den potensielle risikoen for fosteret eller barnet.

Innflytelse på evnen til å kjøre bil eller kjøretøy. Legemidlet har ingen beroligende effekt. Påvirkning på evnen til å kjøre bil eller kjøretøy mangler.

Interaksjon med andre legemidler. Samspillet mellom stoffet på grunn av samspillet mellom dets komponenter og andre stoffer. Metoklopramid og domperidon kan øke absorpsjonshastigheten av paracetamol, og kolesteramin reduseres. Antikoagulerende effekten av warfarin og andre coumariner kan økes ved langvarig regelmessig bruk av paracetamol med økt risiko for blødning. Intermittent mottak har ingen signifikant effekt. For ikke-holdbar bruk i henhold til anbefalt bruk, har det angitte samspillet ingen klinisk betydning. Økt hepatotoksisitet ved bruk med barbiturater, antikonvulsiva midler, rifampicin, alkohol.

Video: Coldrex

Samspillet mellom sympatomimetiske aminer og monoaminoksidasehemmere gir en hypertensive effekt. Fenylefrin kan samhandle med andre sympatomimetika og vasodilatatorer, noe som gir uønskede effekter. Fenylefrin kan redusere effekten av beta-blokkere og antihypertensive stoffer. Samtidig bruk av MAO-hemmere forsterker effekten av fenylefrin. Betingelsene der disse stoffene brukes, er kontraindikasjoner for bruk av Coldrex Hotrem Lemon pulver.

Vilkår for lagring. Oppbevares utilgjengelig for barn ved temperaturer under 25 ° C. Holdbarhet - 3 år.

Reklame coldrex hotrem

Handelsnavn for stoffet: Coldrex® Hotrem (Coldrex HotRem)

Aktive ingredienser: Comb.drug (paracetamol, fenylefrin, askorbinsyre)

Farmakoterapeutisk gruppe: Midler for å eliminere orz symptomer, Midler for å eliminere orz symptomer.

Utgivelsesskjema:

Pulver til fremstilling av oral løsning (sitron-honning). På 5 g pulver i en pose fra et laminat (papir / polyetylen / aluminiumsfolie / polyetylen). På 3, 5 eller 10 poser, sammen med instruksjonene for søknad, plasseres i en pakkekartong.

Doseringsform:

Pulver til oppløsning forberedelse til inntak + C-vitamin (sitron-honning), 5 g hver N5, N10 (poser)

ingredienser:

Virkestoffer: Paracetamol 750 mg, fenylefrinhydroklorid 10 mg og askorbinsyre 60 mg. Hjelpestoffer: sitronsyre 600,0 mg, natriumsakkarinat 10,0 mg, natriumsitrat 500,0 mg, sitronfargestoffer PHS-163671 100,0 mg, honningsaroma PFW PHS-050860 75,0 mg, honningsaroma Felton F7624P 125, 0 mg, karamellfarge 626 50,0 mg, majsstivelse 200,0 mg, aspartam 50,0 mg, sukrose 2468,50 mg.

Farmakologiske egenskaper:

Kombinert middel, hvis virkning skyldes dets bestanddeler: Paracetamol har en antipyretisk, analgetisk effekt; fenylefrin er en sympatomimetisk, det komprimerer fartøyene i neseslimhinnen og paranasale bihuler, noe som resulterer i redusert hevelse og nesepusting blir lettere; askorbinsyre etterfyller det økte behovet for vitamin C i tilfelle "kalde" sykdommer og influensa, spesielt i begynnelsen av sykdommen. Ikke forårsaker døsighet og forstyrrer ikke konsentrasjonen

farmakokinetikk:

Paracetamol absorberes raskt og nesten helt fra mage-tarmkanalen. Paracetamol metaboliseres i leveren, og reagerer mest på konjugering med glukuronsyre og sulfater for å danne inaktive metabolitter og utskilles i urin som sulfat og glukuron-konjugater. Fenylefrinhydroklorid absorberes ujevnt fra mage-tarmkanalen og gjennomgår den primære metabolismen av monoaminoxidase i tarm og lever. Således, når det tas oralt, har fenylefrin hydroklorid redusert biotilgjengelighet. Ekskret i urinen i form av sulfat. Askorbinsyre absorberes raskt fra mage-tarmkanalen og distribueres til alle kroppens vev, 25% binder seg til plasmaproteiner. For mye askorbinsyre utskilles i urinen som metabolitter. Data om den beroligende effekten av de aktive ingrediensene mangler.

Indikasjoner for bruk:

Eliminering av forkjølelsessymptomer: - økt kroppstemperatur, - hodepine, - kuldegysninger, - smerter i ledd og muskler, - nesestopp, - smerter i bihulene og i halsen.

Metode for bruk:

Innhold av 1 pose helles i et krus, hell rundt 250 ml varmt vann, rør om til det er oppløst. Om nødvendig, tilsett kaldt vann og sukker. Voksne og barn over 12 år: Innvendig, enkeltdose - 1 pose. Gjentatt bruk av legemidlet er mulig ikke tidligere enn i 4-6 timer og ikke mer enn 4 ganger daglig. Maksimal daglig dose bør ikke overstige 4 doser. Maksimal brukstid for stoffet uten å konsultere lege er ikke mer enn 5 dager. Ikke ta samtidig med andre paracetamolholdige stoffer, avføringsstoffer og midler for å avlaste kulde- og grievesymptomer. Hvis du tar medisin symptomer på sykdommen vedvarer, er det nødvendig å konsultere en lege. IKKE OVERGÅ DEN DOSERTE DOSEN. I tilfelle av overdose, selv med god helse, er akutt medisinsk hjelp nødvendig siden Det er fare for forsinket alvorlig leverskade.

Bivirkninger:

Bivirkninger er klassifisert etter organsystem og frekvens. Hyppigheten av bivirkninger er definert som følger: svært ofte (større enn eller lik 1/10), ofte (større enn eller lik 1/100 og mindre enn 1/10), sjelden (større enn eller lik 1/1000 og mindre enn 1/100), sjelden ( større enn eller lik 1/10 000 og mindre enn 1/1000) og svært sjelden (større enn eller lik 1/100 000 og mindre enn 1/10 000). I anbefalte doser tolereres stoffet vanligvis godt. Paracetamol har sjelden en bivirkning. Fra siden av bloddannende organer: Svært sjelden: trombocytopeni, leukopeni, agranulocytose. Allergiske reaksjoner: Svært sjeldne: anafylaktisk sjokk, overfølsomhetsreaksjoner inkludert hudutslett, urtikaria, angioødem, Stevens-Johnsons syndrom. På den delen av luftveiene: Svært sjeldne: bronkospasme hos pasienter som er følsomme for acetylsalisylsyre og andre ikke-steroide antiinflammatoriske stoffer (NSAIDs). På lever og galdevegg: Svært sjeldne: nedsatt leverfunksjon. Ved langvarig bruk over anbefalt dose kan det observeres hepatotoksiske og nefrotoksiske effekter. Fenylefrin På den delen av nervesystemet: Ofte: hodepine, svimmelhet, søvnløshet. Fra siden av sentralnervesystemet: Ofte: hyperexcitability. Svært sjelden: irritabilitet, nervøsitet. Siden kardiovaskulærsystemet: Ofte: økt blodtrykk. Sjelden: takykardi, hjertebank. På fordøyelsessystemet: Ofte: kvalme, oppkast. På sansens del: Sjeldent: mydriasis, akutt glaukomangrep i de fleste tilfeller hos pasienter med vinkelsluttende glaukom. På huden og subkutan vev: Sjelden: allergiske reaksjoner (hudutslett, urticaria, allergisk dermatitt). På den delen av urinsystemet: Sjelden: Dysuri, urinretensjon hos pasienter med obstruksjon av utgangssblæren med hypertrofi av prostata. Ascorbinsyre Hyppigheten av bivirkninger er ikke fastslått. Allergiske reaksjoner: hudutslett, hudspyling. På fordøyelsessystemet: irritasjon av mage-tarmkanalen i slimhinnen. Fra siden av hematopoiesis: trombocytose, giperprotrombinemiya, erytrocytopeni, leukocytose, hypokalemi. Ved bruk av askorbinsyre mer enn 600 mg / dag, er moderat pollakiuria mulig. I tilfelle av bivirkninger, må du slutte å ta stoffet umiddelbart og kontakte en lege så snart som mulig. Hvis noen av bivirkningene som er angitt i instruksjonene, forverres, eller du har merket andre bivirkninger som ikke er angitt i instruksjonen, må du informere legen din. Slutt å ta stoffet og kontakt lege umiddelbart hvis: - du har en allergisk reaksjon: kløende hud eller rødhet i huden, pustevansker eller hevelse i lepper, tunge, hals eller ansikt; - utslett eller peeling på huden, dannelse av sår på munnslimhinnen; - du har blåmerker eller blødninger - Du opplever tap av syn. Dette kan skyldes økt intraokulært trykk. Svært sjelden, men denne bivirkningen er mest sannsynlig hos pasienter med glaukom; - Du føler et sterkt hjerterytme eller føler en økning i frekvens eller hjerterytmeforstyrrelse; - Du har problemer med å urinere. Oftere observeres denne bivirkningen hos pasienter med prostatahypertrofi. Ikke ta stoffet hvis du tidligere har opplevd respiratoriske lidelser mens du tar acetylsalisylsyre eller ikke-steroide antiinflammatoriske legemidler.

Kontra:

- overfølsomhet overfor enhver komponent av stoffet; - uttalt forstyrrelser i lever og nyrer; - hypertyreose (inkludert tyrotoksikose) diabetes mellitus og mangel på sukrase / isomaltase, fruktoseintoleranse, glukose-galaktosemalabsorpsjon (siden preparatet inneholder sukrose); - hjertesykdom (alvorlig stenose av aortaåpningen, akutt myokardinfarkt, takyarytmier); - arteriell hypertensjon - Samtidig administrering av trisykliske antidepressiva, beta-blokkere, monoaminoxidasehemmere (MAO), inkl. opptil 14 dager etter at de ble kansellert - samtidig mottak av andre paracetamolholdige legemidler og legemidler for å lindre symptomene på "kaldt", influensa og nesestopp - prostatisk hyperplasi - vinkel-lukkende glaukom; - alder opp til 12 år.

Drug Interaksjoner:

Paracetamol, når det tas lang tid, øker effekten av indirekte antikoagulantia (warfarin og andre kumariner), noe som øker risikoen for blødning. Episod administrering av en enkelt dose av legemidlet har ingen signifikant effekt på effekten av indirekte antikoagulantia. Induktorer av mikrosomal oksidasjonsenzymer i leveren (barbiturater, difenin, karbamazepin, rifampicin, zidovudin, fenytoin, etanol, flumecinol, fenylbutazon og trisykliske antidepressiva) øker risikoen for hepatotoksisk virkning ved overdosering og samtidig administrasjon med paracetam. Inhibitorer av mikrosomal oksidasjon (cimetidin) reduserer risikoen for hepatotoksisk virkning. Paracetamol reduserer effektiviteten av vanndrivende legemidler. Paracetamol reduserer effektiviteten av urikosuriske legemidler. Økning av metoklopramid og domperidon, og kolestiramin reduserer absorpsjonshastigheten av paracetamol. Paracetamol forbedrer effekten av MAO-hemmere, sedativer, etanol. Fenylefrin når tatt med MAO-hemmere kan føre til økt blodtrykk. Fenylefrin reduserer effekten av beta-blokkere og andre antihypertensive stoffer, øker risikoen for å utvikle hypertensjon og forstyrrelser i kardiovaskulærsystemet. Tricykliske antidepressiva øker fenylfrins sympatomimetiske virkning, samtidig bruk av halotan med fenylefrin øker risikoen for ventrikulær arytmier. Fenylefrin reduserer den hypotensive effekten av guanetidin, som i sin tur forbedrer alfa-adrenostimuliruyuschy-aktiviteten av fenylefrin. Antidepressiva, anti-parkinsoniske stoffer, antipsykotika, fenotiazinderivater øker risikoen for urinretensjon, tørr munn og forstoppelse. Samtidig bruk av glukokortikosteroider med fenylefrin øker risikoen for å utvikle glaukom. Samtidig bruk av digoksin og andre hjerteglykosider øker risikoen for hjerterytmeforstyrrelser og hjerteinfarkt. Samtidig bruk av fenylefrin med simpamimetiske aminer kan øke risikoen for kardiovaskulære bivirkninger. Askorbinsyre øker risikoen for krystalluri ved behandling av kortvirkende salicylater og sulfonamider, senker nyrens utskillelse av syrer, øker utskillelsen av legemidler som har en alkalisk reaksjon (inkludert alkaloider), reduserer konsentrasjonen av orale prevensjonsmidler i blodet. Etanol bidrar til utviklingen av akutt pankreatitt. Myelotoksiske stoffer øker stoffets hematotoksisitet.

Spesielle instruksjoner:

Legemidlet bør ikke tas samtidig med andre paracetamolholdige legemidler, samt andre ikke-narkotiske analgetika, NSAIDs (metamizolnatrium, acetylsalisylsyre, ibuprofen, etc.), legemidler for å eliminere forkjølelse, sympatomimetika som avfallsbehandling, med legemidler som regulerer appetitt, amfetaminlignende psykostimulerende midler, barbiturater, antiepileptika, rifampicin, kloramfenikol. For å unngå giftig skade på leveren, bør stoffet ikke kombineres med etanolholdige legemidler. Når du utfører tester for bestemmelse av urinsyre og blodsukker, informer legen din om bruk av Coldrex® HotRem, siden stoffet kan forvride resultatene av laboratorietester som vurderer konsentrasjonen av glukose og urinsyre. Pasienter som lider av fenylketonuri, anbefales ikke stoffet fordi inneholder aspartam, som er en kilde til fenylalanin. Før du tar Coldrex® HotRem, bør du konsultere lege hvis du tar: - warfarin eller andre indirekte antikoagulantia for å tynne blodet; - legemidler for å kontrollere blodtrykk, for eksempel betablokkere; - digoksin eller andre hjerteglykosider for behandling av hjertesvikt - appetittundertrykkende midler eller psykostimulerende midler - legemidler til behandling av depresjon (trisykliske antidepressiva - amitriptylin); - metoklopramid, domperidon (brukes til å eliminere kvalme og oppkast) eller kolestiramin, som brukes til å senke kolesterol i blodet; - Om nødvendig, overholdelse av det hyponatriske dietten (hver pose inneholder 0,12 g natrium). Det påvirker ikke evnen til å kjøre biler og engasjerer seg i andre aktiviteter som krever konsentrasjon av oppmerksomhet og hastighet av psykomotoriske reaksjoner (når de tas i anbefalte doser). Hvis det oppstår svimmelhet, anbefales det ikke å kjøre bil eller arbeide med mekanismer. Med forsiktighet og kun etter å ha konsultert en lege. Fenylefrin kan passere inn i morsmelk.

overdose:

Legemidlet bør kun tas i anbefalte doser. Hvis du mistenker en overdose, selv med god helse, må du slutte å bruke stoffet og umiddelbart søke medisinsk hjelp, fordi Det er fare for forsinket alvorlig leverskade. Symptomer (forårsaket av paracetamol): innen 24 timer: hudens hud, nedsatt appetitt, kvalme, oppkast, magesmerter. Etter 12-48 timer kan tegn på unormal leverfunksjon oppstå. Det kan være tegn på nedsatt glukosemetabolisme og metabolsk acidose. Giftige effekter hos voksne er mulige etter en enkeltdose på mer enn 10 g paracetamol: En økning i aktiviteten av levertransaminaser, det kliniske bildet av leverskade oppstår etter 1-6 dager. Ved alvorlig forgiftning kan alvorlig leversvikt utvikles, inkludert lever encefalopati, koma og død. Akutt nyresvikt med akutt tubulær nekrose, som diagnostiseres ved alvorlig smerte i lumbalområdet, hematuri og proteinuri, kan utvikles uten alvorlig nedsatt leverfunksjon. Det er rapporter om tilfeller av hjertearytmi og pankreatitt med en overdose av paracetamol. I den tidlige perioden kan symptomene være begrenset bare til kvalme og oppkast og kan ikke gjenspeile alvorlighetsgraden av overdose eller risikoen for skade på indre organer. Behandling: I løpet av den første timen etter den påståtte overdosen, anbefales det å benytte aktivert karbon innvendig. Etter fire timer eller mer etter den tiltenkte dosering er nødvendig for å bestemme plasmakonsentrasjoner av paracetamol (paracetamol tidligere bestemmelse av konsentrasjonen kan være misvisende). acetylcystein behandling kan være opp til 24 timer etter inntak av paracetamol imidlertid den maksimale hepatobeskyttende virkning kan oppnås for de første 8 timene etter overdose. Etter dette faller effekten av antidotene kraftig. Om nødvendig kan acetylcystein administreres intravenøst. I mangel av oppkast, er alternativ alternativ (i fravær av muligheten for raskt å ta imot pleie) utnevnelsen av metionin inne. Behandling av pasienter med alvorlig leverdysfunksjon 24 timer etter å ha tatt parasittamol, bør utføres i samarbeid med spesialister fra et giftkontrollsenter eller en spesialisert avdeling for leversykdommer. Symptomer (på grunn av fenylefrin): irritabilitet, hodepine, svimmelhet, søvnløshet, høyt blodtrykk, kvalme, oppkast, irritabilitet, refleks bradykardi. I alvorlige tilfeller av overdose kan det utvikle hallusinasjoner, forvirring, anfall, arytmier. En overdose av fenylefrin kan forårsake symptomer som ligner på bivirkninger (se avsnittet "Bivirkninger"). Behandling: Symptomatisk terapi, med alvorlig hypertensjon, bruk av alfa-blokkere, som fentolamin. Symptomer (forårsaket av askorbinsyre): høye doser ascorbinsyre (mer enn 3000 mg) kan forårsake midlertidig osmotisk diaré og gastrointestinale sykdommer, som kvalme, ubehag i magen. Manifestasjoner av overdose kan kategoriseres som de som skyldes alvorlig leverskader, som følge av overdosering av paracetamol. Behandling: symptomatisk, tvungen diurese.

Lagringsforhold:

Oppbevares ved temperaturer ikke over 25ºC. Oppbevares utilgjengelig for barn!

Utløpsdato:

3 år. Ikke bruk etter utløpsdatoen som er trykt på pakningen.

Ferieforhold:

produsent:

SmithKlineBeecham S.A., Spania for SmithKlineBeecham Сonsumer Healthcare Storbritannia, Spania

beskrivelser:

Innholdet i posen Heterogent pulver fra gråhvitt med beige skygge til lysebrun med hvite, lysebrune og mørkebrune inneslutninger. Løsning i varmt vann. En uklar løsning fra lysegul til lysebrun i farge med uløselige inneslutninger av hvit farge og en karakteristisk lukt av sitron og honning.

Coldrex Hotrem

Coldrex Hotrem - et stoff for symptomatisk behandling av akutt respiratoriske sykdommer, har antipyretisk, smertestillende, anti-edem-virkning.
Paracetamol hemmer syntesen av PG, inkludert i sentralnervesystemet, har smertestillende og antipyretisk virkning (spesielt med feberssyndrom). Fenylefrinhydroklorid, en sympatomimetisk som excites hovedsakelig perifere alfa1-reseptorer, eliminerer hevelse i neseslimhinnen. Ascorbinsyre kompenserer for det økende behovet for vitamin C i begynnelsen av forkjølelse og akutte virusinfeksjoner.

Indikasjoner for bruk:
Coldrex Hotrem er utviklet for å eliminere symptomene på akutt respiratorisk infeksjon og influensa, inkludert: økt kroppstemperatur; hodepine; frysninger; smerter i ledd og muskler; nasal oppstramming sår hals og bihuler.

Metode for bruk:
Voksne anbefales å ta 1 pakke Coldrex Hotrem hver 4-6 timer, men ikke mer enn 4 poser innen 24 timer. Intervallet mellom doser skal være minst 4 timer.
Barn over 12 år er foreskrevet 1 pose hver 6. time, men ikke mer enn 3 pose i løpet av 24 timer.
Innholdet i 1 pose skal helles i et glass varmt vann (ca. 250 ml), omrørt til helt oppløst, om nødvendig kan du legge til kaldt vann eller sukker.
Maksimal varighet av legemidlet er 5 dager.

Bivirkninger:
Allergiske reaksjoner er mulige: hudutslett, urtikaria, brosjospasme, angioødem.
Bivirkningene forårsaket av paracetamol som er en del av stoffet.
På blodsystemets side: sjelden - trombocytopeni, leukopeni, agranulocytose.
Ved langvarig bruk kan hepatotoksiske og nefrotoksiske virkninger observeres.
Bivirkninger forårsaket av fenylefrin som er en del av stoffet.
På fordøyelsessystemet: kvalme, oppkast.
Fra siden av sentralnervesystemet: hodepine, irritabilitet, nervøsitet, brudd på søvn.
Siden kardiovaskulærsystemet: En liten økning i blodtrykket; sjelden - hjertebanken.
Bivirkningene forårsaket av askorbinsyren som er en del av stoffet.
På fordøyelsessystemet: irritasjon av mage-tarmslimhinnen.
På den del av hematopoietisk system: trombocytose, hyperprothrombinemi, erytropeni, nøytrofil leukocytose.
Annet: hypokalemi.

Kontra:
Kontraindikasjoner for bruk av Coldrex Hotrem er: merkede leverproblemer; alvorlig nedsatt nyrefunksjon hypertyreose (inkludert

thyrotoxicosis); diabetes; sucrase / isomaltase mangel, fruktoseintoleranse, glukose / galaktosemalabsorbsjonssyndrom, fordi produktet inneholder sukrose; hjertesykdom (markert stenose av aortas munn, akutt myokardinfarkt, takyarytmier); hypertensjon; samtidig administrasjon av trisykliske antidepressiva, beta-blokkere, MAO-hemmere og en periode på opptil 14 dager etter uttaket; Samtidig bruk av andre paracetamolholdige midler og midler for å lindre symptomer på forkjølelse, influensa og nesestop godartet prostatahyperplasi; vinkel-lukkede glaukom; barn opptil 12 år; overfølsomhet overfor stoffet.
Forholdsregler bør brukes medikament ved mangel av glukose-6-fosfat-dehydrogenase, i godartet hyperbilirubinemi, lever og nyre, med en økning i blodtrykket og utslettet vaskulær sykdom (Raynauds fenomen), glaukom (unntatt glaukom), pheochromocytoma, graviditet og amming.

graviditet:
Forsiktighet bør tas under behandling med Coldrex Hotrem under graviditet og under amming.

Interaksjon med andre legemidler:
Coldrex Hotrem forbedrer effekten av MAO-hemmere, sedativer og etanol.
Når det brukes samtidig med Coldrex HotRem-antidepressiva, øker anti-parkinsoniske stoffer, antipsykotika, fenotiazinderivater risikoen for urinretensjon, tørr munn og forstoppelse.
Kombinert bruk med GCS øker risikoen for glaukom.
Paracetamol reduserer effektiviteten av diuretika.
Samtidig bruk av stoffet med halotan øker risikoen for ventrikulær arytmier.
Fenylefrin reduserer den hypotensive effekten av guanetidin.
Guanetidin forbedrer den alpha-adrenostimulerende effekten, og trisykliske antidepressiva forsterker fenylfrins sympatomimetiske effekt.
Risikoen for hepatotoksisk virkning øker ved bruk av barbiturater, fenytoin, karbamazepin, rifampicin, zidovudia og andre induktorer av levermikrosomale enzymer.
Parasetamolabsorpsjonshastigheten kan øke når du tar metoklopramid, domperidon, og reduseres når du tar Kolestiramine.
Med langvarig regelmessig bruk av paracetamol, kan effekten av warfarin eller andre indirekte antikoagulantia øke, noe som øker risikoen for blødning.
Når det tas med digoksin eller andre hjerteglykosider, kan risikoen for arytmi og hjerteinfarkt øke.
Paracetamol reduserer effektiviteten av urikosuriske legemidler.
Askorbinsyre øker risikoen for krystalluri salisylater ved behandling av sulfonamider og kortvirkende, langsom utskillelse gjennom nyrene syrer, øker utskillelsen av medikamenter som har en alkalisk reaksjon (inkludert

alkaloider), reduserer konsentrasjonen i blodet av orale prevensjonsmidler.
Etanol når det brukes samtidig med Coldrex HotRem bidrar til utviklingen av akutt pankreatitt.
Myelotoksiske stoffer øker stoffets hematotoksisitet.

overdose:
I tilfelle en overdose med Coldrex Hotrem (selv med god helse), bør risikoen for forsinket tegn på alvorlig leverskade vurderes.
Overdosering skyldes vanligvis paracetamol.
Symptomer: hudpurme, kvalme, oppkast, anoreksi, hepatocyttnekrose, økt aktivitet av hepatisk transaminaser, en økning i protrombintiden. Symptomer på unormal leverfunksjon kan oppstå 12-48 timer etter en overdose. Ved alvorlig overdose - leversvikt med progressiv encefalopati, koma, død; akutt nyresvikt med tubulær nekrose (inkludert i fravær av alvorlig leverskade); arytmi, pankreatitt.
Behandling: gastrisk skylning etterfulgt av utnevnelse av aktivert karbon; om nødvendig utføre symptomatisk behandling. Acetylcystein er en spesifikk motgift mot paracetamolforgiftning.

Lagringsforhold:
Coldrex Hotrem anbefales å oppbevares utilgjengelig for barn ved en temperatur på ikke over 25 ° C. Holdbarhet - 3 år.

Utgivelsesskjema:
Coldrex Hotrem Sitron - pulver til fremstilling av oppløsning til oral administrasjon (sitron). Emballasje: 1 stk. - (5 g) - 3; 5; 10; 50 stk.
Coldrex Hotrem Sitron og honning - pulver for å lage en løsning for oral administrasjon av sitron-honning. Emballasje: 1 stk. - (5 g) - 3; 5; 10; 50 stk.

ingredienser:
1 pose inneholder: paracetamol 750 mg, fenylefrinhydroklorid 10 mg, askorbinsyre 60 mg.
Hjelpestoffer: sitronsyre, natrium sakkarinat, natrium citrat, sukrose, sitronsmaks tetrarom 100% sitronsmak, kinolin gul.
1 pose inneholder: paracetamol 750 mg, fenylefrinhydroklorid 10 mg, askorbinsyre 60 mg.
Hjelpestoffer: vannfri sitronsyre, natrium sakkarinat, natriumcitrat, smaks 610399E sitron, honning smaks PFW 610507E, honning smaks Felton F7624P, 626 karamell fargestoff, maisstivelse, aspartam, sukrose.

I tillegg:
Pasienten bør informeres om at hvis symptomene på sykdommen vedvarer etter 5 dagers bruk av stoffet, bør du slutte å ta det og konsultere legen din.
Pasienten bør informeres om at han skal slutte å ta stoffet og umiddelbart konsultere lege dersom han har:
- allergiske reaksjoner blir observert: kløende hud eller rødhet i huden, pustevansker eller hevelse i lepper, tunge, hals eller ansikt;
- det er utslett eller peeling på huden, dannelse av sår på munnslimhinnen;
- respiratoriske lidelser ble tidligere observert ved bruk av acetylsalisylsyre eller andre NSAIDs;
- hematomer eller blødning har dukket opp;
- Visuelle forstyrrelser har oppstått. Dette kan skyldes økt intraokulært trykk. Svært sjelden, men denne bivirkningen er mest sannsynlig hos pasienter med glaukom;
- hjertebanken har oppstått, eller han føler en økning i hyppigheten eller hjerterytme
- det er problemer med vannlating. Oftere observeres denne bivirkningen hos pasienter med prostatahypertrofi.
Legemidlet bør kun tas i anbefalte doser.
Med forsiktighet og etter å ha konsultert en lege, bør Coldrex HotRem tas samtidig med metoklopramid, domperidon, kolestiramin og indirekte antikoagulantia (warfarin).
Legemidlet bør ikke tas samtidig med andre legemidler som inneholder paracetamol, decongestants og midler for å lindre symptomene på forkjølelse og influensa.
Pasienter som tar Coldrex HotRem, bør avstå fra alkohol for å unngå giftig leverskade. Det anbefales ikke å foreskrive stoffet for kronisk alkoholisme.
Pasienter på lavnatrium dietter bør ta hensyn til at 1 pose Coldrex HotRem inneholder 0,12 g natrium.
Før du tar Coldrex HotRem, bør du konsultere legen din dersom pasienten tar:
- warfarin eller andre indirekte antikoagulantia;
- antihypertensive stoffer, for eksempel betablokkere;
- digoksin eller andre hjerteglykosider;
- appetittundertrykkende midler eller psykostimulerende midler;
- trisykliske antidepressiva (inkludert amitriptylin).
Siden de aktive komponentene i legemidlet ikke har en beroligende effekt, er det ikke begrenset å kjøre bil eller arbeide med mekanismer når de tas ved anbefalte doser.

Coldrex

Coldrex VS TeraFlu

Ærlige sammenligninger og utpakking av de mest interessante produktene! Vil du vite hva som er inni. Abonner og se på. Fra forfatteren pakke ut. Lagt til 3 år. siden. Flere detaljer.

Hjem Coldrex (kur for proff.

lenke til kanal: VK gruppe :. Fra forfatteren Sami s Ysami. Lagt til 5 år. siden. Flere detaljer.

Coldrex-stoffet. OP.

Coldrex, bruksanvisning. Produsent: Mikrofarm, Ukraina 1 pakke med Coldrex stoffinnhold. Fra forfatteren Apotek TV. Lagt til 6 år. siden. Flere detaljer.

Coldrex

Medlem av Institutt for immunologi RNRMU dem. NI Pirogova Bella Bragvadze snakker om Coldrex. Fra forfatteren Ztema PR. Lagt til 4 år. siden. Flere detaljer.

Annonsering Coldrex 2016.

Fra forfatteren Magus Andromache. Lagt til 2 år. siden. Flere detaljer.

TOP! 6 billig kald medisin.

Denne videoen viser de viktigste vanlige medisiner som staten regulerer. Fra forfatteren balda. Lagt til 2 år. siden. Flere detaljer.

Coldrex Hockey

Fra forfatteren Serge Logutov. Lagt til 10 måneder siden. Flere detaljer.

Coldrex Whitening

Du kjenner Facebook mye mer fra Coldrex Whitening! -. Fra forfatteren Takovata Shaw. Lagt til 5 år. siden. Flere detaljer.

Coldrex Maxgripp ☛ indikasjoner (se.

Offisielle instruksjoner © analoger ® bivirkninger ✌ bruk når du ammer ☘ graviditet. Fra forfatteren Tvoy Pharmacy. Lagt til klokken 9 siden. Flere detaljer.

Coldrex Menthol Aktiv ☛ indikasjoner (.

Offisielle instruksjoner © analoger ® bivirkninger ✌ bruk når du ammer ☘ graviditet. Fra forfatteren Tvoy Pharmacy. Lagt til klokka 6 siden. Flere detaljer.

Coldrex 2008 11

Ak chete podporit Lojzika en jeho kanal :), tak prispevky v BTC (Bitcoin) som: 3DXH49KhLbppEMvV3s2YgCmHQCMLi9. Fra forfatteren Lojzikova TV. Lagt til 2 måneder siden. Flere detaljer.

Coldrex - offisielle instruksjoner s.

INSTRUKSJONER for medisinsk bruk av stoffet (informasjon til forbrukere). Registreringsnummer. Fra forfatteren Michael Abramo. Lagt til 5 måneder siden. Flere detaljer.

Coldrex Hotrem Sitron ☛ indikasjoner (.

Offisielle instruksjoner © analoger ® bivirkninger ✌ bruk når du ammer ☘ graviditet. Fra forfatteren Tvoy Pharmacy. Lagt til 2 timer. siden. Flere detaljer.

Coldrex HotRem instruksjon.

Instruksjoner for synskadede. Dosering og administrasjon. Voksne anbefales å ta 1 pose hver. Fra forfatterhåndboken le. Lagt til 10 måneder siden. Flere detaljer.

Coldrex

salgsfremmende video. Fra forfatteren Nataliya Burl. Lagt til 6 år. siden. Flere detaljer.

Coldrex

salgsfremmende video. Fra forfatteren Nataliya Burl. Lagt til 6 år. siden. Flere detaljer.

Coldrex

Coldrex. Fra forfatteren AdworkerRU. Lagt til 11 år. siden. Flere detaljer.

koldreks

Fra forfatteren slishkompiter. Lagt til 7 år. siden. Flere detaljer.

COLDREX DIRIGENT

2001-2015, GlaxoSmithKline gruppe av selskaper. Alle rettigheter reservert. GSK-logoen tilhører GlaxoSmithKline-gruppen av selskaper. Fra forfatteren GSK 039. Lagt til 4 år. siden. Flere detaljer.

Coldrex

Stare reklame. Fra forfatteren Slikovita Stv. Lagt til 2 år. siden. Flere detaljer.

Vennligst skriv din kommentar eller tilbakemelding via VKontakte.

Top